Naujienos

 • 2019 m. liepos 17 d.

  Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) paskelbė naujausią metinį pranešimą apie pesticidų likučių maiste tyrimus. Ataskaitoje apibendrinti duomenys, gauti išanalizavus apie 88 tūkst. mėginių, atrinktų 28 Europos Sąjungos (ES) valstybėse, taip pat Islandijoje ir Norvegijoje, tyrimų rezultatus.

 • 2019 m. liepos 15 d.

  Lietuvoje šiais metais nustatytas 9 afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis kiaulių laikymo vietoje. Naujausias židinys užregistruotas Kazlų Rūdos seniūnijos teritorijoje esančiame vidutinio dydžio kiaulininkystės ūkyje, kuriame buvo auginamos 54 kiaulės.

 • 2019 m. liepos 15 d.

  Šią savaitę Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) lankosi 4 Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Žemės ūkio departamento Maisto saugos ir kontrolės tarnybos (FSIS) ekspertai, kurie atliks auditus mėsos ir kiaušinių produktų įmonėse.

 • 2019 m. liepos 12 d.

  Kiaušiniai – vieni dažniausiai naudojamų maisto produktų, pasižyminčių aukšta maistine verte. Kaip ir daugelio kitų maisto produktų, kiaušinių kokybė ir maistinė vertė priklauso nuo daugelio faktorių, iš kurių vienas svarbiausių – šviežumas. Pasirinkti šviežiausius kiaušinius vartotojams padeda ant pakuočių nurodyti tinkamumo vartoti terminai. Tačiau, ar visuomet vartotojai tiksliai žino, koks kiaušinių tinkamumo vartoti terminas ir kaip suprasti kitą ženklinimo informaciją? Apie tai kalbamės su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausiąja specialiste Kamile Petškevičiūte.

   

 • 2019 m. liepos 11 d.

  Kasmet Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT) pasiekia pranešimai iš kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių kompetentingų institucijų apie prekybos tikslais netinkamai vežamus gyvūnus augintinius.

   

 • 2019 m. liepos 10 d.

  Šių metų liepos 9 d. Telšiuose vyko mokymai Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistams, atsakingiems už pienininkystės sektoriaus kontrolę. Mokymuose dalyvavo VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus specialistai bei pienininkystės sektoriuje patikrinimus atliekantys maisto inspektoriai iš teritorinių VMVT padalinių.

 • 2019 m. liepos 09 d.

  Nors karščiai Lietuvoje atslūgo, afrikinio kiaulių maro (AKM) virusas nesiliauja plitęs kiaulių laikymo vietose. Praėjusios savaitės pabaigoje AKM buvo nustatytas trijų – Kauno, Prienų ir Kazlų Rūdos rajonų ūkiuose, kuriuose iš viso buvo augintos 9 kiaulės.

 • 2019 m. liepos 09 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) vis sulaukia skundų dėl aruodinių kenkėjų sugadintų grūdų ar riešutų produktų. VMVT specialistai primena, kad ruošiantis grūdų supirkimo sezonui, vienas svarbiausių etapų šių produktų kokybei užtikrinti – tinkamai paruoštos sandėliavimo patalpos.

 • 2019 m. liepos 08 d.

  Žemės ūkio ministerija, siekdama išsiaiškinti, ar vartotojai, pirkdami miltus, atkreipia dėmesį į jų ženklinimą, skelbia apklausą.

 • 2019 m. liepos 05 d.

  Kepsnių lauke sezonui įsibėgėjant labai svarbu nepamiršti pagrindinių maisto pasirinkimo ir jo ruošimo taisyklių.

Atgal