Naujienos

 • 2019 m. lapkričio 22 d.

  Po atlikto patikrinimo Punios seniūnijoje (Alytaus raj.) sustabdyta nelegali, namų sąlygomis vykdyta, žuvų perdirbimo veikla. Gavę informaciją, Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (Alytaus VMVT) inspektoriai kartu su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos pareigūnais atliko patikrinimą nurodytu adresu. Informacijoje nurodyti faktai pasitvirtino – kaime, privačiame name, buvo perdirbamos žuvys, neturint tokiai veiklai leidimo.

 • 2019 m. lapkričio 22 d.

  Lietuvoje gali būti prekiaujama tik notifikuotais maisto papildais. Notifikavimo procedūra yra viena iš maisto papildų kontrolės sudedamųjų dalių. Notifikavimo metu vertinama produkto etiketėje pateikta informacija, ar maisto papildų sudėtis ir ženklinimas atitinka teisės aktų reikalavimus, ar jie yra saugūs ir tinkami vartoti, ar neklaidina vartotojo.

 • 2019 m. lapkričio 22 d.

  Šią savaitę Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) su Lietuvos veterinarijos gydytojų asociacijos ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademijos (VA) bei Veterinarijos fakulteto vadovybe aptartas veterinarinės medicinos rezidentų poreikis 2020–2021 mokslo metams.

 • 2019 m. lapkričio 21 d.

  Gavę pranešimą apie galimai netinkamą vaikų maitinimo organizavimą Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijoje (Telšių raj.), Telšių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (Telšių VMVT) inspektoriai nedelsdami atliko patikrinimus ne tik šios, bet dar dviejų ugdymo įstaigų – Upynos darželio mokyklos ir Telšių „Ateities“ progimnazijos Degaičių darželio virtuvėse, kuriose maitinimą organizuoja VšĮ „Bruneros“.

 • 2019 m. lapkričio 18 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad įvertinus naujausius laboratorinių tyrimų rezultatus, mažėja galimai dioksinais užteršta Alytaus rajono teritorija: taršos tyrimai ir toliau intensyviai bus vykdomi 17 Alytaus rajono kaimų. Juose atrinktuose mėginiuose tarša dioksinais nustatyta iš viso 10 žaliavinio pieno mėginių, taip pat 1 žolės ir 1 žiemkenčių želmenų mėginyje. Tuo tarpu dar 6 kaimuose, ištyrus čia atrinktus mėginius  ir nenustačius taršos kenksmingomis medžiagomis, nuo šio penktadienio apribojimai tiekti žaliavinį pieną rinkai ir naudoti jį asmeninėms reikmėms atšaukti.

   

 • 2019 m. lapkričio 15 d.

  Lapkričio 18 d. minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Šios iniciatyvos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į atsakingą ir tinkamą antibiotikų vartojimą ir taip prisidėti prie bakterijų atsparumo plitimo stabdymo bei išsaugoti antibiotikų veiksmingumą ateities kartoms.

 • 2019 m. lapkričio 14 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius Žemės ūkio ministerijos vadovaujamos delegacijos sudėtyje š.m. lapkričio 10-15 d. lankosi Hanojuje (Vietnamo Socialistinė Respublika), kur susitikimuose su šios šalies atsakingų institucijų atstovais aptariami lietuviškos produkcijos eksporto klausimai.

 • 2019 m. lapkričio 14 d.

  Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) lapkričio 13−14 dienomis vyksta Šiaurės ir Baltijos šalių veterinarijos tarnybų inspektorių pratybos. Pratybose siekiama patikrinti šalių pasiruošimą bendrai reaguoti į snukio ir nagų ligos, kuri yra užkrečiama ir itin pavojinga ūkiniams gyvūnams, protrūkį.

 • 2019 m. lapkričio 13 d.

  Lapkričio 12–21 dienomis Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) vyksta Pietų Korėjos Maisto ir vaistų saugos ministerijos auditas, kurio tikslas yra įvertinti, ar pieno perdirbimo įmonės, kurios jau vykdo eksportą į šią šalį, tinkamai įgyvendina reikalavimus. Toks auditas – svarbus žingsnis siekiant įtvirtinti galimybes eksportuoti lietuviškus pieno produktus į šią Azijos šalį.

 • 2019 m. lapkričio 11 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) administruojamame Maisto papildų sąraše notifikuojamų papildų skaičius kasmet didėja. Tai rodo, kad Lietuvos rinkoje ne tik  auga maisto papildų asortimentas, bet atsiranda ir vis daugiau norinčių užsiimti maisto papildų platinimu.

Atgal