Naujienos

 • 2020 m. vasario 21 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamentas dėl užfiksuotų gyvūnų gerovės ir sveikatingumo pažeidimų apribojo Ukmergėje veikiančios VšĮ „Klajūnas“ veiklą – įstaigai uždrausta priimti globai naujus gyvūnus. Nustatyta, kad gyvūnų globos vieta neturi veterinarinio patvirtinimo, nors vykdant tokią veiklą ne gyvenamosiose patalpose tai privaloma.

 • 2020 m. vasario 21 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Pranešimų apie nesaugius maisto, su maistu besiliečiančius produktus ir pašarus suvestinės 2020 m. vasario 13 d. pranešime dėl šaldytoje vištienoje iš Lenkijos nustatytų patogeninių mikroorganizmų įsivėlė techninė klaida. Atlikus tyrimą nustatyta, kad minėtas produktas į rinką nepateko ir vartotojų nepasiekė, jis buvo nukreiptas terminiam perdirbimui.
  Atsiprašome už nepatogumus.

 • 2020 m. vasario 20 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo šių metų vasario 22 d. įmonės VMVT turės notifikuoti Lietuvos rinkai tiekiamus tolesnio maitinimo kūdikių mišinius, kurie yra pagaminti iš baltymų hidrolizatų arba juose įdėta kitų medžiagų, nenurodytų Europos Komisijos Reglamente (ES) 2016/127.

 • 2020 m. vasario 19 d.

  Maisto pramonė šalia jūros gėrybių siūlo ir įvairiausių jų pakaitalų – pavyzdžiui, krabų lazdelių ir žuvies pirštelių, kurių galima rasti bene kiekvienoje parduotuvėje. Apie privalomą iš surimio pagamintų krabų lazdelių ženklinimą bei nuo šių metų balandžio įsigaliosiantį reikalavimą nurodyti pagrindinio žuvų pirštelių ingridiento kilmę – t. y. kur žuvis buvo sužvejota, – papasakojo Janina Kondrotienė, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja-valstybinė veterinarijos inspektorė, vasario 17 d. LRT laidoje „Vartotojų kontrolė“.

 • 2020 m. vasario 18 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius, kaip žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto vadovaujamos delegacijos narys, lankosi Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Dubajuje vykstančioje tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Gulfood 2020“ įvyko susitikimas su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) maisto ministre H. E. Mariam bint Mohammed saeed Hareb Almheiri ir Lietuvos ambasadoriumi JAE Edminu Bagdonu.

 • 2020 m. vasario 17 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Čekijos Pardubicės regione užregistruotas naujas paukščių gripo protrūkis. Tai jau antras didelio patogeniškumo (H5N8) virusas šioje valstybėje per 2020 metus. Židinys patvirtintas ūkyje, kuris nuo pirmojo nutolęs už maždaug 100 km, jame laikyta daugiau kaip 137,5 tūkst. kalakutų. Be to, naujas ligos protrūkis nustatytas ir Bulgarijoje, Plovdivo regione esančioje 15,7 tūkst. ančių fermoje.

 • 2020 m. vasario 14 d.

  Pasitinkame Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – išskirtinę šventę kiekvienam lietuviui. Mūsų širdyse ši diena kaskart sugrįžta su pasididžiavimo savo valstybe jausmu, viltimi ir tikėjimu, įsipareigojimu toliau rūpestingai puoselėti istorinę atmintį, saugoti lietuvišką savastį, mūsų šalies laisvę, savo kalbą, tradicijas, kultūrą.
  Semdamiesi išminties iš asmenybių, prieš 102-ejus metus atlikusių didžiulį darbą atkuriant šalies valstybingumo pamatus, nepritrūkime ryžto ir pastangų rūpintis mūsų visų Lietuva, idėjų turtinti ją gražiais ir prasmingais darbais. 
  Džiugios visiems Valstybės atkūrimo dienos!

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kolektyvo vardu – direktorius Darius Remeika

 • 2020 m. vasario 14 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), siekdama užtikrinti, kad Lietuvos vartotojus pasiektų saugus maistas, griežtai kontroliuoja visus įvežamus produktus. Per šių metų sausio mėnesį atlikus ekologiškų produktų laboratorinę kontrolę nustatyti penki atvejai, kai į Lietuvos rinką bandyta pateikti ekologinės gamybos teisės aktų reikalavimų neatitinkančius maisto produktus. VMVT sprendimu iš viso realizuoti rinkoje uždrausta beveik 57 t pesticidų likučiais užterštos produkcijos.

 • 2020 m. vasario 13 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad ištyrus 150 mėginių, atrinktų UAB „Biovela–Utenos mėsa“ mėsos perdirbimo ir UAB „Maxima LT“ prekybos įmonėse, nesaugios šviežios mėsos, jos gaminių ar maisto produktų nenustatyta. Šiuo metu UAB „Maxima LT“ ir kita rinkoje esanti šviežios mėsos produkcija yra saugi – t. y. atitinka jai keliamus saugos ir kokybės reikalavimus.

 • 2020 m. vasario 13 d.

  Žiniasklaidos atstovus kviečiame į trumpąją spaudos konferenciją, kurioje bus pristatyti UAB „Biovela–Utenos mėsa“ mėsos perdirbimo ir UAB „Maxima LT“ prekybos įmonėse atlikto tyrimo rezultatai. Spaudos konferencija vyks šiandien, vasario 13 d., 13.00 val. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (Siesikų g. 15 D, Vilnius).

Atgal