Naujienos

 • 2019 m. rugsėjis 18 d.

  Rugsėjis – spalis – pats tinkamiausias laikas sultims spausti. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, Lietuvoje užregistruotos ir veikia 93 sulčių spaudyklos. Jų skaičius kasmet vis didėja (2017 m. papildomai buvo išduoti 6, 2018 m. – 12, 2019 m. – 6 leidimai tokiai veiklai). Tačiau VMVT vis dar pasiekia pranešimai iš įvairių Lietuvos rajonų apie nelegaliai veikiančias tokias įmones.

   

 • 2019 m. rugsėjis 18 d.

  Skirdami sustiprintą dėmesį kovai su šešėliniu verslu, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai dalyvauja Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (FNTT) pareigūnų vykdomame tyrime dėl šešėlinio mėsos verslo.

 • 2019 m. rugsėjis 18 d.

  2019 m. rugsėjo 19 d. Lietuvoje pradedama rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės. Jaukai su vakcina bus mėtomi iš lėktuvų buferinėje zonoje – pasienio teritorijose, besiribojančiose su Lenkija ir Baltarusija. Priklausomai nuo oro sąlygų, šį vakcinavimo etapą planuojama baigti gruodžio mėn.

 • 2019 m. rugsėjis 17 d.

  Šią savaitę gauta ekspertų išvada, kad AB „Krekenavos agrofirma“ atitinka Kinijos importo reikalavimus ir įtraukta į įmonių, galinčių eksportuoti į šią šalį šaldytą išpjaustytą (iškaulintą) ir šaldytą neišpjaustytą (neiškaulintą) jautieną, sąrašą. Tai pirmoji Lietuvos įmonė, gavusi leidimą jautienos eksportui į Kiniją.

 • 2019 m. rugsėjis 13 d.

  Lietuvoje sukurta ir pradedama diegti veterinarinių vaistų apskaitos informacinė sistema (VVAIS). Darbus numatyta baigti 2020 metų viduryje. Įdiegus šią sistemą, daugiau kaip 780 veterinarijos gydytojai galės išrašyti receptus gyvūnams gydyti ir pildyti vaistų paraiškas elektroniniu būdu.

 • 2019 m. rugsėjis 13 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Vilkijos sen. (Kauno r. sav.) apylinkėse esančiame ūkyje nustatytas afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis. Nuo šių metų pradžios tai – 16-as AKM židinys kiaulių laikymo vietoje.

 • 2019 m. rugsėjis 11 d.

  Norvegijos kompetentinga institucija pranešė, kad Osle ir jo apylinkėse fiksuoti masiški ūmūs šunų susirgimai, keletas šunų nugaišo. Norvegijos maisto saugos tarnybai ištyrus daugiau nei 20 susirgimo atvejų ir atlikus keleto šunų mėginių tyrimus, 7 atvejais buvo nustatytos bakterijos Providencia alcalifaciens ir 5 – Clostridia perfringens.

 • 2019 m. rugsėjis 10 d.

  Siekiant įvertinti, kaip mūsų šalyje įgyvendinamos kontrolės ir prevencijos priemonės dėl kiaulių užkrečiamųjų ligų, Lietuvoje pradėtas vykdyti JAV kompetentingos institucijos – JAV žemės ūkio departamento Gyvūnų ir augalų sveikatos kontrolės tarnybos (APHIS) auditas.

 • 2019 m. rugsėjis 05 d.

  Reaguojant į Lietuvos verslinių sodų asociacijos išreikštus nuogąstavimus, jog šių metų derliaus, šalnų pažeistų obuolių realizavimas gali kelti sodininkams papildomų rūpesčių dėl prastesnės derliaus kokybės, šiandien, rugsėjo 5 d., Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) vyko Lietuvos prekybos įmonių asociacijos ir Lietuvos verslinių sodų asociacijos atstovų susitikimas. Jame taip pat dalyvavo Žemės ūkio ministerijos ir Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos specialistai.

 • 2019 m. rugsėjis 05 d.

  Japonijos Gifu prefektūroje, vadovaujantis gerąja Lietuvos ir Vokietijos patirtimi ir žiniomis kovojant su klasikiniu kiaulių maru (KKM) ir afrikiniu kiaulių maru (AKM), bus diegiami nauji prevencijos ir kovos su KKM būdai ir metodikos. Prefektūros specialistai, bendradarbiaudami su šalies centrinės valdžios institucijomis, sieks visos šalies mastu sustiprinti KKM epidemijos kontrolę bei prevencijos priemones.

Atgal