Naujienos

 • 2020 m. sausio 17 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nauji paukščių gripo protrūkiai užregistruoti dar trijuose komerciniuose naminių paukščių ūkiuose Lenkijoje ir Vengrijoje.

 • 2020 m. sausio 17 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) skelbia apie paraiškų priėmimą dėl planuojamų įsigyti veislinių gyvūnų pirkimo dalinio kompensavimo. Paraiškos priimamos vadovaujantis Pagalbos grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti įgyvendinimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. balandžio 24 d. įsakymu Nr. 3D-332.

   

 • 2020 m. sausio 16 d.

  Šią savaitę Berlyne prasideda 85-oji tarptautinė žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė 2020“, kurioje dėmesys tradiciškai bus skiriamas ne tik žemdirbystės ir žemės ūkio naujovėms, bet numatyta ir daug verslo, taip pat valstybinių susitikimų.

 • 2020 m. sausio 15 d.

  Atsakingos veterinarijos tarnybos pranešė, kad Rumunijoje, komerciniame vištų dedeklių ūkyje, netoli šalies sienos su Vengrija ir Ukraina (Maramurešo apskrityje, Seini rajone), patvirtintas didelio patogeniškumo paukščių gripo židinys. Be to, naujas ligos protrūkis nustatytas ir Vengrijoje.

 • 2020 m. sausio 14 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Lenkijos kompetentinga institucija pranešė apie naują paukščių gripo protrūkį Kolo apskrityje, Didžiosios Lenkijos vaivadijoje.

 • 2020 m. sausio 13 d.

  Europos Sąjungos (ES) veterinarijos specialistus neramina vis nauji pranešimai apie paukštininkystės ūkiuose plintantį paukščių gripą. Pirmadienį, sausio 13 d., Vengrijos kompetentinga institucija informavo apie pirmąjį šiais metais ligos protrūkį savo šalyje.

 • 2020 m. sausio 13 d.

  Kaimyninės Lenkijos atsakinga institucija informavo apie praėjusį savaitgalį užregistruotą naują, 10-ą paukščių gripo protrūkį. Myslibožo apskrityje (Vakarų Pamario vaivadija), netoli Vokietijos sienos, užregistruotas didelio patogeniškumo (H5N8) paukščių gripo protrūkis kalakutų fermoje, kurioje buvo laikomi 22 629 jauni kalakučiukai (14 savaičių).

 • 2020 m. sausio 10 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad gavo informaciją iš Slovakijos kompetentingos institucijos, kad šios valstybės nedideliame ūkyje užregistruotas paukščių gripo protrūkis. Tai antra Europos Sąjungos valstybė, šiais metais nustačiusi didelio patogeniškumo (H5N8) paukščių gripo virusą. (Lenkijos paukštininkystės ūkiuose 3 šios ligos protrūkiai buvo užregistruoti praėjusių metų gruodžio pabaigoje ir 6 – šiais metais).

 • 2020 m. sausio 10 d.

  Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) sausio 9 d. organizuotas Lietuvos paukštininkystės asociacijos narių ir VMVT bei jos departamentų atstovų pasitarimas, kurio metu plačiau pristatyti Lenkijoje plintančio paukščių gripo protrūkiai, atkreiptas dėmesys į galimas rizikas, biologinio saugumo priemonių įgyvendinimo būtinybę ūkiuose ir kitas neatidėliotinas priemones, būtinas norint užkirsti kelią virusui plisti.

 • 2020 m. sausio 10 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Marijampolės departamento inspektoriai, vykdydami neplaninį maisto tvarkymo įmonės UAB „Gardulis“ patikrinimą, rado daugiau kaip 200 kg žvėrienos, dalis mėsos buvo neaiškios kilmės, be įsigijimo dokumentų.

Atgal