Naujienos

 • 2020 m. rugpjūtis 07 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), nuolat atliekanti afrikinio kiaulių maro (AKM) stebėseną kaimyninėse šalyse, atkreipia dėmesį, kad Lenkijoje ši liga vis dažniau nustatoma ne tik šernams (per šiuos metus jau patvirtinta beveik 3 tūkst. atvejų), AKM viruso plitimas pastarosiomis savaitėmis labai suintensyvėjo ir kiaulių laikymo vietose.

 • 2020 m. rugpjūtis 07 d.

  Už pjaustytų vaisių saugą ir kokybę atsako pjaustytų vaisių pardavėjas. Tais atvejais, kai arbūzai ar melionai yra labai stambūs, gali būti parduodami ir supjaustyti perpus ar mažesnėmis dalimis. Supjaustytas vaisius vartotojui turi būti pateiktas saugiai – apsaugotas nuo aplinkos taršos (pvz. apvyniotas maistine plėvele), tinkamai paženklintas.

 • 2020 m. rugpjūtis 06 d.

  Džiovinimas tai pats patikimiausias, vienas paprasčiausių ir populiariausių konservavimo būdų, kurį renkasi norintys ilgiau išsaugoti vasaros derlių. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad džiovinamame produkte vandens koncentracija mažėja palaipsniui iki ribos, kuriai esant susidaro nepalankios sąlygos mikroorganizmams augti, vystytis ar daugintis, todėl džiovinti produktai gali būti ilgiau išsaugomi, galima sukaupti jų atsargų ir tinkamai laikant išsaugoti iki kito sezono.

 • 2020 m. rugpjūtis 04 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) tęsia sezoninių uogų, vaisių ir daržovių prekybos viešose vietose patikrinimus Lietuvoje, siekiant įvertinti, ar šiais produktais prekiaujama laikantis privalomų ženklinimo bei atsekamumo reikalavimų. Liepos mėn. sezoninių prekybos vietų patikrinimai buvo atliekami Kauno regione.

 • 2020 m. rugpjūtis 04 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad per pastarąjį pusmetį užfiksuoti net keli atvejai, kai gyvūnus augintinius į Europos Sąjungos valstybes iš ne ES šalių bandyta įvežti su suklastotais arba klaidingai užpildytais dokumentais. Apie nustatomus gyvūnų sveikatos sertifikatų klastojimo atvejus ar pateiktus netinkamai užpildytus dokumentus pranešė Vengrija, Suomija, Lenkija, keli tokie atvejai fiksuoti ir Lietuvos pareigūnų.

 • 2020 m. rugpjūtis 04 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad šiais metais ypatingai sudėtinga situacija dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) susiklostė Lenkijoje.  Liepos 28–rugpjūčio 3 d. kaimyninėje šalyje užfiksuota 10 ligos atvejų kiaulių ūkiuose, o per mėnesį – net 21 AKM židinys.

 • 2020 m. liepos 31 d.

  Lietuvoje pasibaigus karantinui, bet tęsiantis ekstremaliajai situacijai dėl COVID-19 infekcijos plitimo, prekybos ir viešojo maitinimo įmonės turi ir toliau griežtai laikytis higienos užtikrinimo priemonių visuose maisto gamybos, perdirbimo, sandėliavimo, paskirstymo, transportavimo ir tiekimo į rinką etapuose, primena Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

 • 2020 m. liepos 31 d.

  Maisto saugos specialistai pataria dėmesį atkreipti į kelis pagrindinius aspektus. Renkantis maisto produktus turgavietėse svarbu ne tik atidžiai perskaityti ženklinimo etiketes, bet ir įsitikinti, kad tinkamumo vartoti terminas nepasibaigęs. Ne mažiau svarbu ir vizualiai įvertinti produktą – ar nepasikeitusi jo spalva, konsistencija, ar nėra pašalinio nebūdingo kvapo. Vasarą, kai produktai kur kas greičiau genda, tai ypač aktualu.

 • 2020 m. liepos 29 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Lietuvoje fiksuojant vis naujų afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejų laukinėje gamtoje, didžiausia tikimybė šiam virusui patekti į ūkius šiemet kyla Telšių apskrityje, o ypač budrūs turėtų būti kiaules auginantys Plungės rajono gyventojai. Antras šiais metais AKM židinys nustatytas Plungės rajone, nedideliame ūkyje, kur savo reikmėms buvo penimos penkios kiaulės.

 • 2020 m. liepos 28 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Plungės rajone, Juodeikių k., sustabdyta neteisėtai vykdyta žvėrienos išpjaustymo veikla, nurodyta sunaikinti daugiau kaip 950 kg nesaugios mėsos.

Atgal