Naujienos

 • 2019 m. gegužės 17 d.

  Afrikinis kiaulių maras (AKM) ir toliau sparčiai plinta Azijos šalyse, ypač Kinijoje. Praėjusią savaitę atsakingos institucijos pranešė ir apie pirmąjį AKM atvejį Honkonge. Viruso židiniai taip pat nustatyti Mongolijoje, Vietname, Kambodžoje.

 • 2019 m. gegužės 15 d.

  Nuo šių metų birželio 1 d. įsigalioja nauja Pieno transportavimo iki pieno supirkimo punkto tvarka, nustatanti reikalavimus pieno supirkėjų teikiamai paslaugai – žalio pieno transportavimui iki pieno supirkimo punkto. Tokia paslauga naudojasi nedideli, kelias melžiamas karves laikantys pieno ūkiai, kurie patys neturi galimybės transportuoti.

 • 2019 m. gegužės 13 d.

  Vyriausybei pritarus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pertvarkai, struktūrinių pokyčių įgyvendinimas aptartas šiandien vykusiame pasitarime su VMVT teritorinių padalinių viršininkais.

 • 2019 m. gegužės 10 d.

  Š. m. gegužės 7 d. įsigaliojo nauja Gyvūnų laikymo savivaldybių teritorijų gyvenamosiose vietovėse tvarkos aprašo redakcija, kurioje nustatytos gyvūnų laikytojų pareigos, bendrieji ir specialieji gyvūnų laikymo, specialieji bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų laikymo reikalavimai.

 • 2019 m. gegužės 09 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, smulkiųjų maisto augintojų, gamintojų ir vykdančių kitas su maisto tvarkymu susijusias veiklas ūkininkų ir verslininkų Lietuvoje daugėja. Vien 2018 metais VMVT užsiregistravo ir veiklą pradėjo 12 proc. daugiau pieno, mėsos ir žuvies produktų gamybos įmonių, savo produkciją siūlančių tiesiogiai vartotojams. Smulkių viešojo maitinimo įmonių skaičius išaugo beveik 22 procentais.

 • 2019 m. gegužės 08 d.

  2019 m. gegužės 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu patvirtinti Mažmeninės prekybos taisyklių pakeitimai. Nuo šiol asmenys ar įmonės, interneto svetainėse, per įvairius skelbimų portalus ar socialiniuose tinkluose parduodantys maisto produktus, privalo nurodyti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) suteiktą maisto tvarkymo subjekto registracijos ar patvirtinimo numerį. Šis reikalavimas padės vartotojams lengviau apginti savo kaip vartotojo teises ir įvertinti, ar prekiautojas veikia legaliai.

 • 2019 m. gegužės 07 d.

  Marijampolės apylinkės teismas, išnagrinėjęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) kreipimąsi dėl žiauriomis sąlygomis laikytų galvijų konfiskavimo iš Marijampolės r. gyvenančio jų savininko, pripažino asmenį kaltu ir skyrė jam baudą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais ir jų kankinimo bei nutarė konfiskuoti 15 jo laikytų gyvulių.

 • 2019 m. gegužės 03 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojo nauji Veterinarinės priežiūros medžioklėje reikalavimai. Juose, be ankstesnių reikalavimų žvėrių pirminio dorojimo aikštelėms ir gyvūninių atliekų duobėms, nustatyti nauji reikalavimai žvėrių dorojimo patalpoms. Be to, anksčiau tik metus galiojusi Pažyma apie medžiotojų klubo ar būrelio objektų ir veiklos atitiktį veterinariniams reikalavimams, nuo šių metų išduodama neterminuotam laikui.

 • 2019 m. balandžio 29 d.

  Artėjant Europos Parlamento rinkimams, Europos Komisija ir Europos Parlamentas surengė kampaniją #EUAndMe ir #EUProtects, kurią remia ir kitos Europos Sąjungos (ES) institucijos. Kampanijos tikslas – pabrėžti ES institucijų kuriamą vertę kiekvienam ES piliečiui ir taip paskatinti juos būti aktyvesnius artėjančiuose rinkimuose į Europos Parlamentą.

 • 2019 m. balandžio 26 d.

  Kiekvienų metų balandžio pabaigoje minime dvi profesines šventes – Tarptautinę veterinarijos dieną ir Medicinos darbuotojų dieną. Simboliška, kad profesijos dieną beveik kartu mini tiek medicinos darbuotojai, tiek veterinarijos gydytojai – abi šios profesijos labai svarbios ir artimos. Medikai, gydantys žmones, ir veterinarijos gydytojai, gydantys gyvūnus, drauge gydo visą žmoniją.

Atgal