Naujienos

 • 2020 m. kovo 27 d.

  Atsakingos Lenkijos ir Vengrijos veterinarijos tarnybos praneša apie pastarosiomis dienomis užregistruotus naujus didelio patogeniškumo (H5N8 potipio) paukščių gripo židinius.

 • 2020 m. kovo 26 d.

  Šalyje nuolat augant tyrimų dėl koronaviruso COVID-19 poreikiui, padėti medicinos įstaigų laboratorijoms pasiruošę ir Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) specialistai. NMVRVI laboratorijoje kasmet atliekama tūkstančiai virusų diagnostikos tyrimų, kurie analogiški COVID-19 nustatymui. Todėl šiuo metu laboratorijoje vyksta paskutiniai pasiruošimai tokiems tyrimams pradėti.

 • 2020 m. kovo 26 d.

  Lietuvoje dar dviem savaitėms pratęsus karantiną, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) stengiasi užtikrinti, kad maisto tiekimo grandinė nesutriktų, o ūkininkai galėtų tiekti savo produkciją vartotojams ir gamintojams. VMVT specialistai parengė ir išplatino rekomendacijas ir nurodymus, kad visose maisto tiekimo etapuose būtų užtikrinta tiek dirbančių žmonių, tiek ir maisto produktų sauga. Šiandien rekomendacijų rinkinys papildytas nurodymais įmonėms ir asmenims, superkantiems iš ūkininkų žaliavinį pieną.

 • 2020 m. kovo 25 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad kai kuriose užsienio šalių interneto svetainėse pastaruoju metu galima įsigyti maisto papildų, neva padedančių apsisaugoti ar efektyviai kovoti su koronavirusine infekcija COVID-19 ir kitomis pavojingomis ligomis. VMVT, prisijungdama prie tarptautinių maisto saugos organizacijų, ragina vartotojus būti budrius ir nepirkti neaiškios kilmės produktų, pristatomų kaip galinčių apsaugoti nuo ligų ar išgydyti sunkias ligas. Specialistai akcentuoja, kad maisto papildai nėra vaistai, todėl nei apsaugoti nuo ligos, nei jos išgydyti negali.

 • 2020 m. kovo 25 d.

  Plintanti koronaviruso COVID-19 pandemija ir griežtėjančios karantino sąlygos šalyje stipriai keičia ne tik kasdienius visuomenės įpročius, bet ir netiesiogiai veikia įprastą mūsų augintinių gyvenimą. Todėl karantino metu namuose likę ar šalies savivaldybių administracijų nustatytose patalpose karantinuotis laikinai priversti asmenys turėtų iš anksto pasirūpinti, kad jų augintiniai būtų saugūs ir dabartinė situacija juos kuo mažiau paveiktų.

 • 2020 m. kovo 24 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, kovo 6–23 d. Vokietijoje nustatyti du nauji didelio patogeniškumo paukščių gripo atvejai. Naujausias paukščių gripo židinys nustatytas Vokietijos rytinėje dalyje (Leipcigo regionas) nedideliame nelaisvėje laikomų paukščių ūkyje, kuriame buvo auginami 44 paukščiai. Be to, tame pačiame šalies regione vos po savaitės nuo nustatyto protrūkio nelaisvėje laikytiems paukščiams virusas patvirtintas ir laukinių paukščių populiacijoje – paprastajam suopiui.

 • 2020 m. kovo 24 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad nuo kovo 14 d. pasikeitė Pagalbos grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti įgyvendinimo taisyklės. Pagalba grynaveislių mėsinių galvijų, grynaveislių avių ir grynaveislių ožkų įsigijimui bus teikiama tik jei gyvūnai priklauso veislei, kurios veisimui Lietuvos Respublikoje VMVT yra patvirtinusi veisimo programą, ir kuri įrašyta į atitinkamos veislės kilmės knygos pagrindinį skyrių.

 • 2020 m. kovo 23 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo pranešimą iš Lenkijos atsakingos institucijos apie nustatytą pirmąjį šiais metais afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkį kiaulių ūkyje. AKM diagnozė patvirtinta kovo 20 d. stambioje komercinėje kiaulių fermoje Nowosolski regione, kurioje buvo laikoma beveik 24 tūkst. kiaulių.

 • 2020 m. kovo 23 d.

  Kovo 22-ąją, kaip ir kasmet, tarptautinė bendruomenė minėjo Pasaulinę vandens dieną. Šia diena siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į visiems įprastą, tačiau gyvybiškai svarbią gamtos dovaną – gėlą vandenį ir jį veikiančius klimato pokyčius. Tuo labiau šiuo sudėtingu metu, kai koronavirusas COVID-19 sparčiai ir intensyviai plinta pasaulyje, o gyvenimas be vandens yra dar sunkiau įsivaizduojamas.

 • 2020 m. kovo 20 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba parengė rekomendacijas prekybininkams, karantino šalyje laikotarpiu prekiaujantiems maisto produktais turgavietėse. Rekomendacijos parengtos siekiant užtikrinti maisto produktų saugą ir vartotojų sveikatą.

Atgal