Naujienos

 • 2019 m. liepos 19 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Lietuvoje patvirtinti du nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkiai. Šią savaitę liga nustatyta Sasnavos seniūnijos (Marijampolės sav.) nedideliame, komerciniais tikslais 10 kiaulių auginusiame ūkyje ir Kazlų Rūdos savivaldybės teritorijoje esančiame ūkyje, kur savo reikmėms buvo auginamos 3 kiaulės. Tai 10 ir 11 protrūkiai, užregistruoti kiaulių laikymo vietose šiais metais.

 • 2019 m. liepos 19 d.

  Šią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika susitikime su Vietnamo ambasados Briuselyje patarėju ekonomikai ir prekybai p. Nguyen Canh Coung aptarė lietuviškų maisto produktų eksporto galimybes bei abiem šalims itin svarbius afrikinio kiaulių maro kontrolės klausimus.

 • 2019 m. liepos 19 d.

  Šalies parduotuvėse, prekyvietėse ir turgavietėse jau patikrinta apie 14 t  įvairių sezoninių daržovių, uogų ir vaisių. Įvertinta jų sauga ir kokybė – tam ištirta per 100 įvairių mėginių. Daug dėmesio skirta kilmės šalies nurodymui. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai nurodo, kad lyginant su ankstesniais metais, šiemet nustatyta mažiau pažeidimų ar vartotojų klaidinimo atvejų.

 • 2019 m. liepos 17 d.

  Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) paskelbė naujausią metinį pranešimą apie pesticidų likučių maiste tyrimus. Ataskaitoje apibendrinti duomenys, gauti išanalizavus apie 88 tūkst. mėginių, atrinktų 28 Europos Sąjungos (ES) valstybėse, taip pat Islandijoje ir Norvegijoje, tyrimų rezultatus.

 • 2019 m. liepos 15 d.

  Lietuvoje šiais metais nustatytas 9 afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis kiaulių laikymo vietoje. Naujausias židinys užregistruotas Kazlų Rūdos seniūnijos teritorijoje esančiame vidutinio dydžio kiaulininkystės ūkyje, kuriame buvo auginamos 54 kiaulės.

 • 2019 m. liepos 15 d.

  Šią savaitę Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) lankosi 4 Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Žemės ūkio departamento Maisto saugos ir kontrolės tarnybos (FSIS) ekspertai, kurie atliks auditus mėsos ir kiaušinių produktų įmonėse.

 • 2019 m. liepos 12 d.

  Kiaušiniai – vieni dažniausiai naudojamų maisto produktų, pasižyminčių aukšta maistine verte. Kaip ir daugelio kitų maisto produktų, kiaušinių kokybė ir maistinė vertė priklauso nuo daugelio faktorių, iš kurių vienas svarbiausių – šviežumas. Pasirinkti šviežiausius kiaušinius vartotojams padeda ant pakuočių nurodyti tinkamumo vartoti terminai. Tačiau, ar visuomet vartotojai tiksliai žino, koks kiaušinių tinkamumo vartoti terminas ir kaip suprasti kitą ženklinimo informaciją? Apie tai kalbamės su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausiąja specialiste Kamile Petškevičiūte.

   

 • 2019 m. liepos 11 d.

  Kasmet Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT) pasiekia pranešimai iš kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių kompetentingų institucijų apie prekybos tikslais netinkamai vežamus gyvūnus augintinius.

   

 • 2019 m. liepos 10 d.

  Šių metų liepos 9 d. Telšiuose vyko mokymai Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistams, atsakingiems už pienininkystės sektoriaus kontrolę. Mokymuose dalyvavo VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus specialistai bei pienininkystės sektoriuje patikrinimus atliekantys maisto inspektoriai iš teritorinių VMVT padalinių.

 • 2019 m. liepos 09 d.

  Nors karščiai Lietuvoje atslūgo, afrikinio kiaulių maro (AKM) virusas nesiliauja plitęs kiaulių laikymo vietose. Praėjusios savaitės pabaigoje AKM buvo nustatytas trijų – Kauno, Prienų ir Kazlų Rūdos rajonų ūkiuose, kuriuose iš viso buvo augintos 9 kiaulės.

Atgal