Naujienos

 • 2019 m. rugsėjis 20 d.

  Lietuvos įmonėms, eksportuojančioms žuvų produkciją, Kinijos rinka atsivers dar plačiau. Tai tapo įmanoma po to, kai penktadienį žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Kinijos generalinės muitinės administracijos viceministras Hu Vei (Hu Wei) ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius pasirašė protokolą dėl iš Lietuvos į Kiniją eksportuojamų jūrų žvejybos produktų kontrolės, karantino, veterinarijos ir sanitarijos reikalavimų.

 • 2019 m. rugsėjis 19 d.

  Šią savaitę Kauno rajone Padauguvos kaime (Vilkijos seniūnija) nustatytas dar vienas, jau 17 afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis šiais metais. Liga patvirtinta ūkyje, kur savo reikmėms gyventojai laikė 3 kiaules.

 • 2019 m. rugsėjis 19 d.

  2019 m. rugsėjo 18 dieną Lietuvos ir Latvijos valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų ir Baltarusijos žemės ūkio ir maisto ministerijos atstovai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą dėl laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos Baltarusijos teritorijoje.

 • 2019 m. rugsėjis 18 d.

  Rugsėjis–spalis – pats tinkamiausias laikas sultims spausti. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, Lietuvoje užregistruotos ir veikia 93 sulčių spaudyklos. Jų skaičius kasmet vis didėja (2017 m. papildomai buvo išduoti 6, 2018 m. – 12, 2019 m. – 6 leidimai tokiai veiklai). Tačiau VMVT vis dar pasiekia pranešimai iš įvairių Lietuvos rajonų apie nelegaliai veikiančias tokias įmones.

   

 • 2019 m. rugsėjis 18 d.

  Skirdami sustiprintą dėmesį kovai su šešėliniu verslu, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai dalyvauja Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (FNTT) pareigūnų vykdomame tyrime dėl šešėlinio mėsos verslo.

 • 2019 m. rugsėjis 18 d.

  2019 m. rugsėjo 19 d. Lietuvoje pradedama rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės. Jaukai su vakcina bus mėtomi iš lėktuvų buferinėje zonoje – pasienio teritorijose, besiribojančiose su Lenkija ir Baltarusija. Priklausomai nuo oro sąlygų, šį vakcinavimo etapą planuojama baigti gruodžio mėn.

 • 2019 m. rugsėjis 17 d.

  Šią savaitę gauta ekspertų išvada, kad AB „Krekenavos agrofirma“ atitinka Kinijos importo reikalavimus ir įtraukta į įmonių, galinčių eksportuoti į šią šalį šaldytą išpjaustytą (iškaulintą) ir šaldytą neišpjaustytą (neiškaulintą) jautieną, sąrašą. Tai pirmoji Lietuvos įmonė, gavusi leidimą jautienos eksportui į Kiniją.

 • 2019 m. rugsėjis 13 d.

  Lietuvoje sukurta ir pradedama diegti veterinarinių vaistų apskaitos informacinė sistema (VVAIS). Darbus numatyta baigti 2020 metų viduryje. Įdiegus šią sistemą, daugiau kaip 780 veterinarijos gydytojai galės išrašyti receptus gyvūnams gydyti ir pildyti vaistų paraiškas elektroniniu būdu.

 • 2019 m. rugsėjis 13 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Vilkijos sen. (Kauno r. sav.) apylinkėse esančiame ūkyje nustatytas afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis. Nuo šių metų pradžios tai – 16-as AKM židinys kiaulių laikymo vietoje.

 • 2019 m. rugsėjis 11 d.

  Norvegijos kompetentinga institucija pranešė, kad Osle ir jo apylinkėse fiksuoti masiški ūmūs šunų susirgimai, keletas šunų nugaišo. Norvegijos maisto saugos tarnybai ištyrus daugiau nei 20 susirgimo atvejų ir atlikus keleto šunų mėginių tyrimus, 7 atvejais buvo nustatytos bakterijos Providencia alcalifaciens ir 5 – Clostridia perfringens.

Atgal