Naujienos

 • 2021 m. spalio 22 d.

  Šią savaitę Europos Komisija, teigiamai įvertinusi Lietuvoje įgyvendinamas apsaugos ir kontrolės priemones dėl afrikinio kiaulių maro (AKM), pakeitė iki šiol tam tikruose mūsų šalies rajonuose galiojusią III ribojimų zoną į mažesnės rizikos, II-ąją, ir sušvelnino taikomus apribojimus.

 • 2021 m. spalio 22 d.

  Sveikatos žinių ir įgūdžių atestavimo pažymėjimas, arba visuomenėje dar žinomas kaip „žalia kortelė“, išduodamas asmenims, kurie dirba arba ketina dirbti su maistu, išklausius higienos įgūdžių mokymo programą, išlaikiusiems teorinių žinių testą ir gavusiems teigiamą praktinės užduoties įvertinimą.

 • 2021 m. spalio 20 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nuolat atlieka prekybos maistu vietų kontrolę. Nereti atvejai, kuomet VMVT identifikuoja nelegalius gamintojus ir prekiautojus. Patikrų metu didelis dėmesys skiriamas produktų ženklinimui, atsekamumui, kokybės, saugos ir higienos sąlygų užtikrinimui, tačiau itin svarbus ir pačių vartotojų požiūris.

 • 2021 m. spalio 19 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Lietuvos lašišinių žuvų produktus gaminančios įmonės jau gali eksportuoti savo produkciją į Australiją.

 • 2021 m. spalio 18 d.

  Spalio 18 dieną į Vilniaus miesto gatves išriedėjo augintinių nuotraukomis puoštas troleibusas, netrukus kursuoti pradės ir spalvingai apklijuotas autobusas – tokios transporto priemonės miestiečių akis džiugins iki pat birželio. Šia socialine akcija norima atkreipti dėmesį į gyvūnų sveikatą ir gerovę, bei raginama paženklinti savo keturkojus mikroschemomis.

 • 2021 m. spalio 15 d.

  Vaikų ugdymo įstaigose maitinimas organizuojamas pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą Vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašą. Valgiaraščiai turi būti sudaromi atsižvelgiant į vaikų amžių, rekomenduojamas paros maistinių medžiagų ir energijos normas bei į vaikų buvimo įstaigoje trukmę.

 • 2021 m. spalio 15 d.

  Spalio 13 d. baigta išnagrinėti byla dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių Marijampolėje aptiktos nelegalios veisyklos, kur kelios dešimtys šunų ir kačių buvo ne tik nelegaliai veisiami, bet ir laikomi antisanitarinėmis sąlygomis, pažeidžiant reikalavimus. Už tai atsakingam asmeniui skirta 2050 eurų bauda, o jo laikyti 37 gyvūnai augintiniai buvo konfiskuoti.

 • 2021 m. spalio 15 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Mantas Staškevičius ir jo pavaduotoja Jurgita Bakasėnienė ketvirtadienį susitikę su Kretingos rajono savivaldybės vadovais – mero pavaduotoju Dangiru Samaliumi ir administracijos direktoriumi Egidijumi Viskontu aptarė aktualius spręstinus klausimus. Kretingos rajono Darbėnų apylinkėse nustačius afrikinio kiaulių maro protrūkį tarp šernų, aptarta, kokias būtinąsias prevencines priemones taikyti ligos plitimui suvaldyti. Kalbėta ir apie geriamojo vandens kokybės gerinimo sprendimus.

 • 2021 m. spalio 13 d.

  Nuo šio mėnesio įsigaliojus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos parengtiems teisės akto pakeitimams, daugelis maisto gamintojų galės gaminti ir vartotojams tiekti didesnius produkcijos kiekius. Naujieji pakeitimai ne tik išplečia vietinei rinkai gaminamo ir tiekiamo gyvūninio maisto produktų asortimentą, bet ir padidina gaminamos produkcijos kiekius. Tai padės smulkiesiems gamintojams finansiškai jaustis stabiliau, o vartotojams atveria daugiau pasirinkimo galimybių.

 • 2021 m. spalio 11 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Mantas Staškevičius kartu su žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko vadovaujama delegacija š. m. spalio 9-10 dienomis lankėsi jau 101 kartą vykstančioje tarptautinėje žemės ūkio, maisto produktų ir gėrimų parodoje „Anuga 2021“, Vokietijoje, Kelno mieste.

Atgal