Naujienos

 • 2021 m. vasario 24 d.

  Gavus signalų apie galimai pažeidžiamas gyvūnų laikymo ir veisimo sąlygas Vilkaviškio rajone Keturvalakių k. veikiančiame gyvūnų augintinių veislyne, bendradarbiaudami su VšĮ „Laisvės TV“ VMVT specialistai praėjusios savaitės pabaigoje patikrino šį veislyną. Patikrinimo metu nustačius daugybę pažeidimų, priimtas sprendimas paimti ir laikiniems globėjams perduoti septynis netinkamomis sąlygomis laikytus mišrūnus, panašius į prancūzų buldogų veislės šunis.

 • 2021 m. vasario 24 d.

  Nuo šių metų sausio ateinantį pusmetį pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai iš Vokietijos perėmė Portugalija. Šios valstybės pirmininkavimo šūkis: „Laikas įgyvendinti: teisingas, ekologiškas ir skaitmeninis atsigavimas“. Pirmininkavimo laikotarpiu Portugalija įsipareigojo skatinti atsparią, socialinę, ekologišką, skaitmeninę ir globalią Europą, daugiausia dėmesio skirs tam, kad ES įveiktų pastarojo meto iššūkį – COVID-19 pandemiją.

 • 2021 m. vasario 24 d.

  Tauragės apylinkės teismas, išnagrinėjęs administracinio nusižengimo bylą pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento surašytą administracinio nusižengimo protokolą dėl žiauraus elgesio su gyvūnais augintiniais ir neteisėtos veisimo veiklos Tauragės r., Meldiklaukių k., pripažino gyvūnų laikytoją kaltu ir jam skyrė 1000 eurų baudą bei nutarė konfiskuoti 10 šunų, kurie patikrinimo metu buvo skubiai paimti ir perduoti laikinajai globai.

 • 2021 m. vasario 23 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nors Lietuvoje afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkių ūkiuose šiais metais dar kol kas nenustatyta, tačiau šios ligos virusas Europoje vis dar plinta ir toliau kelia grėsmę viso žemyno kiaulininkystės sektoriui. Pastarosiomis dienomis apie naują AKM protrūkį jų šalyje informavo Serbijos veterinarijos tarnyba. Užkratas patvirtintas smulkiame kiaulių ūkyje Nišavski regione. Šiemet Serbijoje nustatyta jau 11 atvejų, kai ligos židiniais tapo nedideli vietiniai ūkiai.

 • 2021 m. vasario 23 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento inspektoriai vasario 22 d. vakarą, apie 20 val., kartu su policijos pareigūnais atlikę patikrinimą Tauragės miesto gyventojos namuose surado 27 šunis, kuriuos neturėdama leidimo veisti gyvūnų laikytoja slėpė užsidariusi apie 60 kv. m bute.

 • 2021 m. vasario 22 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praėjusią savaitę iš Kanados maisto inspekcijos agentūros (CFIA) sulaukė patvirtinimo apie šios agentūros vykdyto audito dėl mėsos ir jos produktų eksporto procedūrų užbaigimą. Taip oficialiai pabaigtas dar prieš dvejus metus Lietuvoje pradėtas auditas. Patvirtintos bendrosios audito išvados yra labai palankios – pripažinta, kad Lietuvoje vykdoma valstybinė veterinarinė ir maisto saugos kontrolė ir įmonių diegiamos savikontrolės sistemos atitinka Kanados keliamus reikalavimus.

 • 2021 m. vasario 19 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika šį trečiadienį savo įsakymu patvirtino Avių ir ožkų veislių keitimo komisiją ir jos darbo reglamentą. Vasario 17 d. sudarytos komisijos sudėtyje – atstovai iš visų pripažintų avių ir ožkų grynaveislių veislinių gyvūnų veisimo organizacijų, taip pat atsakingi Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) bei VMVT specialistai.

 • 2021 m. vasario 19 d.

  Estijos kompetentinga institucija šiandien oficialiai informavo apie šalyje patvirtintą pirmąjį didelio patogeniškumo (H5N8) paukščių gripo atvejį Lenė Viruma regione, naminių paukščių ūkyje, kuriame buvo laikomi 78 paukščiai (vištos dedeklės, perlinės vištos, antys, žąsys ir kalakutai).

 • 2021 m. vasario 19 d.

  Sprendžiant aktualias gyvūnų augintinių veisimo ir prekybos jais problemas, pastarąjį pusmetį šalia planinių ir tikslinių veisėjų patikrų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai įgyvendina nemažai įvairių papildomų priemonių, skirtų nustatyti pažeidimus darančius asmenis, kurie galimai neteisėtai veisia, o vėliau ir nelegaliai mėgina parduoti gyvūnus augintinius.

 • 2021 m. vasario 18 d.

  Nuo vasario 17 d. Europos Komisijos sprendimu atšaukti ribojimai, kurie buvo pritaikyti Kauno miestui ir daliai Kauno r. bei Kaišiadorių r. savivaldybių teritorijų, š. m. sausio 8 d. patvirtinus didelio patogeniškumo (H5N8 potipio) paukščių gripo atvejį nedideliame naminių paukščių ūkyje Kauno pakraštyje, Amaliuose.

Atgal