Naujienos

 • 2021 m. gegužės 07 d.

  Išties tokių situacijų pasitaiko, todėl visada pravartu žinoti, kad pirmiausia, kol nesibaigė produkto tinkamumo vartoti terminas, turite kreiptis į pardavėją (turėkite su savimi įsigijimo kvitą) ir reikalauti jį pakeisti kitu, tinkamos kokybės produktu, arba grąžinti jį pardavėjui ir reikalauti sumokėtų pinigų. Atminkite, kad nekokybiški maisto produktai keičiami arba grąžinami pirkimo vietoje. 

 • 2021 m. gegužės 06 d.

  Atsižvelgdama į tai, jog verslą pradedantiems mažiesiems gamintojams neretai būna sudėtinga tinkamai pasirengti reikalingus dokumentus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) parengė aiškias rekomendacijas, kurios leis verslo naujokams paprasčiau ir greičiau įsidiegti savikontrolės sistemą, kuri būtina pradedant maisto gamybos veiklą.

 • 2021 m. gegužės 04 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad H5N8 atmainos paukščių gripo virusu užsikrėtė ir Rokiškio bei Lazdijų rajonų naminių paukščių ūkiai, kuriuose buvo auginamos ne tik vištos, bet ir kalakutai bei antys. Nuo metų pradžios Lietuvoje patvirtintas jau 41 paukščių gripu užkrėstas nedidelis ūkis – visi nekomerciniai, paukščiai juose buvo laikomi savo reikmėms, ne pardavimui.

 • 2021 m. gegužės 04 d.

  Gegužės 3–7 dienomis vyksta Vilniaus universiteto (VU) organizuojamų Karjeros dienų kontaktų mugė. Šiais metais virtuali kontaktų mugė surengta „Gather.Town“ platformoje, kurioje kartu su didžiausiomis ir pažangiausiomis šalies įmonėmis bei įstaigomis dalyvauja ir savo stende gegužės 4 d. aktualią informaciją studentams yra paruošę ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovai.

 • 2021 m. balandžio 30 d.

  Lietuvos Respublikos Seimui priėmus Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, nuo šių metų gegužės 1 d. įsigalioja privalomas gyvūnų augintinių – šunų, kačių ir šeškų ženklinimas mikroschemomis ir jų registravimas Gyvūnų augintinių registre (GAR).

 • 2021 m. balandžio 30 d.

  Sušis (jap. Sushi) išties labai mėgstamas daugelio žmonių užkandis, kurį gana lengva pasigaminti namuose ar užsisakyti restorane, bare ar kavinėje. Ruošiant šį mini patiekalą, kaip ir kitus patiekalus su žalia žuvimi, maisto sauga ir higiena labai svarbi nuo pat žaliavų priėmimo iki galutinio patiekalo patiekimo vartotojui. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai primena, į ką būtina atkreipti dėmesį, kad šis maistas būtų saugus vartoti.

 • 2021 m. balandžio 30 d.

  Kilus net menkiausiam įtarimui, kad laikomi naminiai paukščiai serga (tapo apatiški, nustojo lesti, gerti, atsirado pamėlynavimų barzdelių, skiauterių srityse, patinimų kaklo ar galvos srityje) arba staiga nugaišo, stabdant ligos plitimą, labai svarbu imtis šių veiksmų.

 • 2021 m. balandžio 29 d.

  Jau nuo šeštadienio, gegužės 1 dienos, įsigalios Vyriausybės priimti Mažmeninės prekybos taisyklių pakeitimai. Naujieji pakeitimai numato, kad skelbimai apie gyvūnų pardavimą leidžiami tik pateikus duomenis, leidžiančius identifikuoti veisėjus, prekiautojus ar globėjus ir nurodžius išsamią informaciją apie siūlomą parduoti gyvūną. Būsimas naujoves šiandien Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovai (VMVT) aptarė nuotoliniame susitikime su internetinių skelbimų portalų atstovais.

 • 2021 m. balandžio 29 d.

  Šiandien Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Mantas Staškevičius, jo pavaduotojas Vidmantas Paulauskas nuotoliniame susitikime su Generalinio Veterinarijos Inspektorato (Lenkija) direktoriumi dr. vet. Bogdan Konopka aptarė susidarusią padėtį dėl paukščių gripo ir sutarė stiprinti dvišalią partnerystę, užtikrinti intensyvesnį keitimąsi turima informacija ir bendradarbiavimą.

 • 2021 m. balandžio 29 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Lietuvoje nuo metų pradžios jau nustatyti 32 didelio patogeniškumo paukščių gripo (H5N8 potipio) atvejai. Primename, kad pirmas atvejis Kaune nustatytas š. m. sausio 8 d. Nauji židiniai, balandžio 29 d. duomenimis, užfiksuoti Vilniaus miesto (5) bei rajono (18), Trakų (3), Elektrėnų (2), Širvintų, Molėtų ir Prienų raj. (po 1) savivaldybėse. Kol kas visi nauji protrūkiai, kaip ir pats pirmasis Kaune, kilo mažuose ūkiuose, laikančiuose paukščius savo reikmėms, todėl komerciniams paukštininkystės ūkiams, patekusiems į nustatytas apribojimų ir stebėsenos zonas, judėjimo ribojimai nėra taikomi.

Atgal