Sausos sriubos, sultiniai

Pramoniniu būdu pagamintos greito paruošimo sriubos, sultiniai priklausomai nuo gamybos būdo gali būti sausos, tirpios, konservuotos, šaldytos, paruoštos iškart valgyti.

Sriubos ir sultiniai:

•    turi atitikti maistui keliamus saugos ir ženklinimo reikalavimus.
•    sriubų ir sultinių gamybai žaliavos turi būti neužterštos, o pati gamyba turi vykti tinkamai pagal higienos reikalavimus.

Priklausomai nuo produkto, sriubos kaip ir kitas maistas, pakuojamas į sandarias pakuotes (indelius, pakelius, maišelius ir kt.) pagamintas iš plastiko, stiklo, plastifikuoto popieriaus. Kai kurios sriubos gali būti paruošiamos toje pačioje pakuotėje kaip ir įsigyjama, pvz., užpilant karštu vandeniu arba šildant mikrobangėje. Gamintojas, nurodydamas tokį paruošimą, patvirtina, kad pakuotė yra tinkama naudoti nurodytomis paruošimo sąlygomis ir toks maisto vartojimo būdas yra saugus.

Greito paruošimo sriubos yra labai įvairios, tačiau pasižymi viena ir ta pačia savybe – jos didžiaja dalimi yra sudarytos iš įvairių koncentruotų sudedamųjų dalių, kurių yprastai atskirai nevartojame (pvz., sūrio ar pieno milteliai, mielių ekstraktas, svogūnų, jautienos ekstraktas ir kt.). Jų skoniai yra įvairūs, gali būti dedama kvapiųjų medžiagų dėl skonio ir aromato.

Gaminant leidžiama dėti įvairius maisto priedus, pvz., saldiklius, aromato ir skonio stipriklius, tirštiklius, antioksidantus, rūgštingumą reguliuojančias medžiagas ir t.t. Ne visais atvejais yra naudojami leidžiami maisto priedai, tai priklauso nuo gaminamo produkto ir taikomų technologijų.
 
•    Rinkoje, galima rasti sriubų pagamintų nenaudojant maisto priedų, kvapiųjų medžiagų.
•    Maisto priedų naudojimas visada bus ribotas ekologiškuose maisto produktuose.
•    Šaldytose daržovėse (sriuboms ruošti) maisto priedų nadojimas yra minimalus lyginant su perdirbtų daržvių gaminiais ir užpilamomis sriubomis ir sultiniais.

Greito paruošimo sriuboms atskirų teisės aktų nėra.

Daugiau apie maisto produktų ženklinimo reikalavimus

Teisės aktų rinkiniai verslui

 

 

 

 

 

 

Atnaujinta:
2021-09-15
Atgal