Gyvūno augintinio paso išdavimas

Gyvūno augintinio pasas būtinas tik tuomet, kai šeimininkas su šunimi, kate ar šešku keliauja Europos Sąjungos šalyse tiek nekomerciniais ar komerciniais tikslais.

Jeigu su augintiniu neplanuojate važiuoti į užsienį, gyvūno augintinio pasas nebūtinas. Visiems šunų, kačių ir šeškų savininkams reikia turėti veterinarijos gydytojo išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad gyvūnui reguliariai (pagal vakcinos gamintojo informaciniame lapelyje pateikiamus nurodymus) atliekama vakcinacija nuo pasiutligės.

Nuo 2018 m. vasario 1 d. Gyvūno augintinio pasus šunų, kačių ir šeškų savininkams gali išduoti privatūs veterinarijos gydytojai.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT), nustačiusi Gyvūno augintinio paso blankuose (LT ŠKŠ 00074501–LT ŠKŠ 00084500) padarytas technines klaidas, informuoja gyvūnų augintinių savininkus ir privačius veterinarijos gydytojus, kad tokio pobūdžio klaidos neturi įtakos gyvūnų augintinių identifikavimui ir sveikatos duomenų nurodymui, ir pažymi, kad šie Gyvūno augintinio paso blankai tinkami naudojimui.

VMVT įpareigojo Gyvūno augintinio paso blankų gamybos paslaugą teikiantį ūkio subjektą ištaisyti techninio pobūdžio klaidas naujuose Gyvūno augintinio paso blankuose, kurie artimiausiu metu bus išplatinti juos išduodantiems privatiems veterinarijos gydytojams.

VMVT nuoširdžiai atsiprašo už patirtus nepatogumus.


Teisės aktai

Gyvūno augintinio paso įforminimo ir išdavimo tvarkos aprašas


Naudingos nuorodos

Informacija gyvūnų augintinių savininkams

Informacija veterinarijos gydytojams

Reikalavimai, norint vežti parduoti gyvūnus augintinius į ES šalis

Noriu keliauti su savo gyvūnu augintiniu

Atnaujinta:
2019-04-18
Atgal