Rekomendacijos gyvūnų augintinių vežimui

1. Transportavimo įranga / dėžė turėtų būti pagaminta iš tvirtos, lengvai plaunamos medžiagos, o durelės - tvirtai užsidaryti.

 

2. Transportavimo metu įrangą būtina prisegti, pririšti ir padėti taip, kad ji stabiliai stovėtų ant tvirto pagrindo vienoje vietoje. Nerekomenduojama gyvūnų transportavimo įrangą dėti ant lentynos, kabinti prie lubų ir pan.

3. Jeigu transportavimo įranga susilanksto / susideda, transportavimo metu reikia užtikrinti, kad ji visada būtų užfiksuota padėtyje - visiškai išlankstyta.

4. Transportavimo įrangą, ypač kai iš jos konstrukcijos nematyti kur pagrindas, o kur viršus, reikėtų pažymėti kryptinėmis rodyklėmis, nurodančiomis taisyklingą jos laikymo ant pagrindo padėtį.

5. Jei transportavimo įranga yra su ratukais, juos kelionės metu rekomenduojama nuimti, kad būtų išvengta nepageidaujamo riedėjimo.

6. Transportavimo įrangos plastikines tvirtinimo detales rekomenduojama pakeisti metaliniais varžtais ar pan.

 

7. Vežant šunis ir kates, reikėtų rinktis skysčius sugeriančius paklotus. Šiaudų, šieno ar medžio drožlių naudojimas lėkuvuose dažniausiai draudžiamas. Tad graužikų ir triušių transportavimo metu reikėtų rinktis kitokį, gyvūnui saugų, kraiką.

8. Gyvūnas turėtų būti pripratintas prie transportavimo įrangos, todėl ją reikėtų įsigyti prieš kelionę ir leisti gyvūnui su ja susipažinti iš lėto.

9. Nerekomenduojama šerti augintinio 6-8 val. prieš keliones oro transportu, siekiant išvengti vėmimo, užspringimo, uždusimo.

10. Kelionės metu gyvūną rekomenduojama pažymėti išoriniu ženklu, pavyzdžiui, antkakliu su savininko kontaktais, kad įvykus nenumatytam gyvūno ištrūkimui iš laikymo įrangos būtų paprasčiau nustatyti jo savininką. Išorinis paženklinimas turėtų būti saugus gyvūnui, kad niekur neužsikabintų ir pan.

11. Katės transportavimo / stresinėse situacijose jausis saugesnės ir ramesnės, jeigu kelios transportavimo įrangos sienelės bus uždengtos.

12. Reikėtų pasirūpinti, kad gyvūnas transportavimo įrangoje būtų apsaugotas nuo tiesioginių saulės spindulių, skersvėjo, šalčio ir kt.

13. Transportavimo įranga turėtų būti pakankamo dydžio, kad gyvūnas joje galėtų stovėti, atsigulti ir sėdėti normaliose padėtyse.

14. Vežant "trumpanosių“ veislių šunis (Anglų buldogas, Prancūzų buldogas, Mopsas, Pekinas, ir Bostono terjeras) ir kates (Pekino, Himalajų, egzotų trumpaplaukių veislės), rekomenduojama pasirinkti šiek tiek didesnę transportavimo įrangą / dėžę, kad gyvūnui būtų daugiau laisvos erdvės ir geresnė ventiliacija.

15. Tinkamo dydžio įrangą galima pasirinkti priklausomai nuo gyvūno išmatavimų.

 


Gyvūno išmatavimai

A = atstumas nuo uodegos šaknies iki nosies galo;
B = atstumas nuo pagrindo iki alkūnės sąnario;
C = atstumas tarp pečių;
D = augintinio ūgis normalioje stovėjimo pozicijoje nuo pagrindo iki viršugalvio ar ausų galiukų (jei ausys stačios). Katėms galima matuoti atstumą nuo pagrindo iki ausų galiukų, kai katė sėdi.

 

Minimalūs transportavimo dėžės išmatavimai
Ilgis = A+1/2 of B
Plotis = C x 2 (1 gyvūnas) ar C x 3 (2 gyvūnai)
Aukštis = D

 

Atnaujinta:
2021-01-29
Atgal