TRACES NT

Keičiasi vežimo dokumentų pildymo procedūros pasienyje

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad pagal Europos Sąjungos Oficialios kontrolės reglamentą, nuo šių metų gruodžio 14 d. visi importuojantys ir įvežantys (tranzitas) gyvūnų ir prekių siuntas į Lietuvos Respubliką ar kitas Europos Sąjungos šalis privalės „TRACES NT“ sistemoje užpildyti bendrojo sveikatos įvežimo dokumento „CHED–A“ (gyvūnams), „CHED–P“ (gyvūniniams produktams), „CHED–D“ (ne gyvūninės kilmės, sustiprintos kontrolės produktams) pirmąją dalį. CHED turi būti pateikiamas prieš 24 h.

Interneto informacinė sistema „TRACES NT“ (Trade Control and Expert System New Technologies) skirta pranešti, sertifikuoti ir stebėti prekybą gyvūnais, gyvūninės kilmės produktais, negyvūninės kilmės pašarais ir maistu, augalais, sėklomis, dauginamąja medžiaga, organinės kilmės prekėmis, mediena ir kitais susijusiais produktais, kurie yra maisto grandinės dalis.

Pristačius siuntą į veterinarijos postą, tikrinimo išvadas ir sprendimą VMVT specialistas pateiks „CHED“ dokumento antrojoje dalyje. Už siuntą atsakingas importuotojas ar vežėjas turės pateikti baigtą pildyti „CHED“ dokumentą muitinės pareigūnui, kad galėtų būti vykdomos tolesnės muitinės procedūros.

Siekiant iš anksto pasirengti minėtoms procedūroms, VMVT siūlo importuotojams ir vežėjams (muitinės tarpininkams, deklarantams) iš anksto susipažinti su sistema ir susikurti naudotojo paskyras „TRACES NT“ sistemoje.

„TRACES NT“ interneto puslapis: https://webgate.ec.europa.eu/tracesnt/login.
„TRACES NT“ vartotojo vadovą galite rasti čia: LT ir EN 
„TRACES NT“ naudotojo vadovus anglų kalba galite rasti čia: bendras ir negyvūniniams produktams

Prašymus (prisegant skenuotą ir pasirašytą nurodytos formos prašymą) dėl prisijungimo prie „TRACES NT“ sistemos reikia teikti per VMVT elektroninių paslaugų sistemą IMVIS, prisijungiant per epaslaugos.lt (prisijungimo prie IMVIS instrukcija) –  https://imvis.vmvt.lt.

Kilus klausimų dėl prisijungimo prie IMVIS sistemos prašome kreiptis į Informacinių sistemų skyriaus patarėją, atliekančią vedėjos funkcijas Jeleną Nalivaikienę (8 5) 249 1673, el. p. jelena.nalivaikiene@vmvt.lt 

Kilus klausimų dėl prisijungimo prie „TRACES NT“ sistemos prašome kreiptis į:
Kristina Dainovskytė-Šustikė (8 5) 240 4350, el. p. kristina.sustike@vmvt.lt 

Oficialios kontrolės reglamentas 2017/625/ES:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/PDF/?uri=CELEX:02017R0625-20170407&qid=1573450988614&from=LT

Daugiau informacijos:

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/PDF/?uri=CELEX:32019R1715&from=EN

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/PDF/?uri=CELEX:32019R1013&from=DA

https://webgate.ec.europa.eu/cfcas3/tracesnt-webhelp/Content/Home.htm

https://webgate.ec.europa.eu/cfcas3/tracesnt-webhelp/Content/L_CHED-PP/Videos.htm


NAUJIENA

Atnaujinta:
2021-01-06
Atgal