Kartu su medžiotojais svarstytos kovos su AKM priemonės

Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) šiandien, rugpjūčio 1 d. vyko pasitarimas afrikinio kiaulių maro (AKM) klausimais. Jame dalyvavo Seimo nariai Kęstutis Mažeika ir Andrius Palionis, Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis, Aplinkos ministerijos Miškų departamento direktorius Donatras Dudutis, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Bronius Bradauskas ir jo pavaduotojas Eugenijus Tijušas, VMVT direktorius Darius Remeika ir jo pavaduotojas Vidmantas Paulauskas bei kiti specialistai.

Pasitarime VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis supažindino susirinkusiuosius su naujausia AKM situacija Lietuvoje ir visame Pabaltijo regione, pristatė Europos Sąjungos (ES) šernų populiacijos reguliavimo strategiją, supažindino su VMVT parengtomis kovos su AKM laukinėje faunoje priemonėmis.

„Šiai dienai AKM situacija negerėja, todėl reikia bendrų aktyvių veiksmų šiai ligai pažaboti. Kova su AKM turėtų būti ne vien ūkininkų, medžiotojų ir veterinarų reikalas. Suprantant, kokius didžiulius nuostolius dėl to gali patirti mūsų šalies žemės ūkis, tai turi būti visų suinteresuotų institucijų nuolatinis ir kryptingas darbas. Medžiotojai turi suaktyvinti šernų populiacijos reguliavimą, o kiaulių augintojai – kuo griežčiausiai paisyti biologinio saugumo priemonių“, – sakė VMVT direktorius Darius Remeika.

Susitikimo metu diskutuota dėl medžiotojų skatinimo, išmokų už sumedžiotas šernų pateles didinimo, taip pat dėl atsakomybės už šernų gaišenų surinkimą ir utilizavimą pasiskirstymo.

Nutarta toliau aktyviai bendradarbiauti taikant visas įmanomas kovos su AKM priemones. Taip pat numatyta peržiūrėti šernų gaišenų surinkimo bei išmokų skyrimo tvarką.

Atgal