Tarptautinės parodos metu stiprinamas bendradarbiavimas su japonais

2017 m. kovo 7-10 dienomis Tokijuje, Japonijoje vyksta didžiausia Azijoje tarptautinė paroda „Foodex Japan 2017“, skirta maistui ir gėrimams. Parodoje savo gaminius pristato ir Lietuva, kurios stendą lanko gausus būrys maisto produkcijos ir gėrimų sektoriaus gamintojų, tiekėjų, verslo partnerių ir vartotojų. Šiais metais joje dalyvauja per 3 tūkst. dalyvių iš daugiau kaip 80 pasaulio šalių ir skirtingų Japonijos regionų.

Parodoje su Lietuvos delegacija lankėsi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Deividas Kliučinskas. Jis susitiko su Japonijos vyriausiuoju veterinarijos pareigūnu Norio Kumagai ir aptarė aktualius veterinarinius klausimus bei tolesnius bendradarbiavimo etapus.

Susitikimo metu D. Kliučinskas padėkojo už brandų bendradarbiavimą tarp atsakingų abiejų šalių institucijų ir sėkmingą eksporto leidimų suderinimą Lietuvos mėsos gamintojams. Buvo aptarta afrikinio kiaulių maro (AKM) situacija Lietuvoje bei derybų dėl kiaulienos eksporto galimybė taikant regioninį principą.

D.Kliučinskas pateikė naujausią informaciją apie mūsų šalį jau pasiekusį paukščių gripą. N. Kumagai pasidalino patirtimi apie praėjusiais metais Japonijoje užregistruotus 10 šios ligos protrūkių. Veterinarijos pareigūnai išreiškė viltį, kad paukščių gripas Lietuvoje neišplis ir bus suvaldytas, nes šią problemą spręsti imasi ir aukštesnės institucijos, už ligos likvidavimą atsakingas pats mūsų šalies premjeras.

Vyriausiasis Japonijos veterinarijos pareigūnas N. Kumagai pakviestas apsilankyti Lietuvoje, kur jam būtų pristatytos kovos su AKM taikomos priemonės, taip pat paukščių gripo ir kitų užkrečiamųjų ligų rizikos vertinimas, apsaugos ir prevencijos priemonės. Preliminariai sutarta dėl vizito šių metų gegužės mėnesį prieš ar po Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos (OIE) generalinės sesijos Paryžiuje.

„Tikimės, kad šis susitikimas bus naudingas mūsų šalies maisto gamintojams, nes Japonija – viena perspektyviausių Lietuvos eksporto rinkų. Parodoje Lietuvos įmonių jungtiniame stende buvo pristatyta jautiena ir jos gaminiai, ekologiški grybai, daržovės, pieno baltymai, vaisių-uogų vynai ir kiti produktai. Be japonų su mūsų šalies maisto produktais susipažino ir potencialūs pirkėjai iš Kinijos, Taivano, Vietnamo, Singapūro ir kitų pasaulio šalių, besidomintys naujausiomis maisto ir gėrimų pramonės technologijomis, kokybiškais ekologiškais produktais“, – komentavo D.Kliučinskas.

 

Atgal