Pradėtas įgyvendinti ES Dvynių projektas Moldovoje

Praėjusį penktadienį Kišiniove (Moldova) startavo ES Dvynių programos projektas „Parama Moldovos nacionalinei maisto saugos agentūrai“, kurį drauge su partneriais iš Latvijos ir Švedijos, įgyvendins Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) ir Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) ekspertai.

Dvynių projekto pradžia sulaukė išskirtinio aukščiausių Moldovos Respublikos Vyriausybės vadovų ir žiniasklaidos dėmesio. Oficialiame renginyje sveikinimo žodžius tarė Moldovos Respublikos Ministras Pirmininkas, ES delegacijos Kišiniove vadovas, Lietuvos žemės ūkio viceministras, Moldovos Nacionalinės maisto saugos agentūros generalinis direktorius, Lietuvos, Latvijos ir Švedijos ambasadoriai Moldovoje.

„Visos keturios valstybės (Lietuva, Latvija, Švedija ir Moldova) pasirengę dirbti kaip viena komanda ir įgyvendinti visus numatytus tikslus. Darbai apims teisinės bazės ir procedūrų kūrimą bei jų įgyvendinimą praktikoje. Tikimės, kad pasiekti rezultatai padės šioje šalyje stiprinti maisto saugą ir gerinti ekonomikos bei eksporto galimybes“, – savo pasisakyme pabrėžė Lietuvos ekspertų vadovas, VMVT direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

Šis, dvejus metus truksiantis projektas, padės Moldovoje įdiegti Europos Sąjungos (ES) standartus atitinkančią vieningą maisto saugos kontrolės sistemą.

ES standartais ir maisto saugos reikalavimus nustatančiais teisės aktais bus įdiegta tarptautinė praktika maisto ir pašarų saugos, veterinarijos, sanitarijos ir fitosanitarijos srityse. Tai leis pagerinti maisto produktų kokybę, vartotojų teisių apsaugą, sustiprins Moldovos žemės ūkio produkcijos eksporto galimybes.

 

Atgal