Vyriausybėje aptartos afrikinio kiaulių maro aktualijos

Vakar, rugpjūčio 10 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybėje  vyko posėdis, skirtas  afrikinio kiaulių maro (AKM) aktualijoms ir situacijai šalyje aptarti. Akcentuotas šiuo metu specialistams ypač didelį susirūpinimą keliantis grėsmingas ligos plitimas laukinėje faunoje. Per septynis šių metų mėnesius užfiksuota 470 vietų, kuriose aptikti ar sumedžioti AKM užsikrėtę šernai. Tai 170 vietų daugiau, nei buvo fiksuota pernai per visus metus.

Posėdyje dalyvavę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovai pristatė ne tik statistinę situaciją laukinėje faunoje ir kiaulininkystės ūkiuose. Drauge aptartos ir problemos, kylančios valdant AKM situaciją.

„Pristatėme realią situaciją, su kuria kasdien susiduria mūsų teritorinių padalinių darbuotojai. Jie ne tik turi vykti į šerno gaišenos radimo vietą, atrinkti mėginius AKM diagnostikai, užfiksuoti tikslias vietos koordinates. Jiems tenka spręsti šernų gaišenų transportavimo iš miško tankmės, jų utilizavimo, teritorijos dezinfekavimo klausimus. Ši liga atneša didžiulius nuostolius visam Lietuvos ūkiui, tad kovos ir prevencijos priemonės negali būti vien tik mūsų tarnybos rūpestis. Turime užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą tarp skirtingų įstaigų ir tarnybų“, - pabrėžė VMVT direktorius Darius Remeika.

Posėdžio metu buvo aptarta ekstremaliosios situacijos skelbimo galimybė, tačiau pasiūlyta alternatyva sukurti specialią komisiją, kurios veikloje dalyvautų skirtingų institucijų įgalioti atstovai ir užtikrintųjų aktyvų visų atsakingų institucijų įsitraukimą įgyvendinant būtinas AKM kontrolės priemones. Specialioji komisija būtų atsakinga už atskirų institucijų veiksmų koordinavimą, įgyvendinat ligos židinių likvidavimo darbus ir vykdant prevencinius veiksmus.

Atgal