Viešnagės Omane metu tariamasi dėl eksporto rinkų lietuviškiems maisto produktams

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Deividas Kliučinskas Lietuvos užsienio reikalų ministro vadovaujamos delegacijos sudėtyje šią savaitę lankosi Omano Sultonate.

Vizito šioje šalyje metu pasirašytas memorandumas tarp Lietuvos žemės ūkio ir Omano žemės ūkio ir žuvininkystės ministerijų dėl bendradarbiavimo žemės ūkio ir žuvininkystės srityse. Numatoma aktyviai bendradarbiauti bei keistis patirtimi akvakultūros, mokslinių tyrimų, mokslo studijų ir jų rezultatų žemės ūkio, gyvulininkystės ir žuvininkystės srityse. Taip pat numatyta bendradarbiauti genų bankų ir augalų genetinių išteklių, augalų sveikatos įvairovės, ekologinės žemdirbystės, augalų karantino ir žemės ūkyje naudojamų pesticidų kontrolės, veterinarijos, maisto saugos, žemės ūkio ir žuvininkystės srityse.

D.Kliučinskas susitiko su Omano veterinarijos tarnybos vadovu, apsvarstė aktualius klausimus bei pakvietė jį paviešėti Lietuvoje.

„Susitikimo su veterinarijos atsakingais darbuotojais metu buvo aptarti Lietuvai svarbūs eksporto leidimų mėsai, pienui, kiaušiniams ir jų produktams klausimai. Omano atstovai labai palankiai nusiteikę dėl eksporto leidimų suteikimo Lietuvos mėsos gamintojams, svarbiausia kad būtų įgyvendinti Halal reikalavimai. Su Omano specialistais sutarta per artimiausią Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos (OIE) generalinę sesiją Paryžiuje aptarti visas eksporto galimybių detales, numatyti sektorius ir terminus ekspertų auditams Lietuvoje. Omano Veterinarijos tarnybos vadovą pakvietėme į Lietuvą draugiško vizito, ką jis žadėjo artimiausioje ateityje apsvarstyti“, – komentavo D. Kliučinskas.

Eksportas į Omaną kol kas užima labai nedidelę Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. 2016 m. pagal šalis Omanas buvo 104 vietoje iš 141 eksporto partnerių, importo – 111 vietoje iš 113 šalių buvo lietuviškos kilmės produktai, eksportuoti į šią šalį – išrūgos, nugriebto pieno milteliai, šokoladas ir kiti maisto produktai su kakava, kviečių krakmolas, tešlos gaminiai.

Atgal