Susitikimas su Japonijos Parlamento Atstovų Rūmų narių delegacija

Šiandien, rugpjūčio 10 d., Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) lankėsi su oficialiu vizitu Lietuvoje viešintys Japonijos Parlamento Atstovų Rūmų Specialiojo vartotojų reikalų komiteto pirmininkas p. Yoshitaka Sakurada, Komiteto nariai p. Shintaro Ito, p. Keiko Nagaoka, kiti delegacijos atstovai.

Su garbingais svečiais susitikęs VMVT direktorius Darius Remeika pasidžiaugė labai gerais dvišaliais atsakingų institucijų santykiais, sėkmingai ir konstruktyviai sprendžiamais maisto produktų eksporto klausimais. „Nors mūsų gimtąsias šalis skiria didžiulis atstumas, tačiau visuomet labai malonu, kad ryšys tarp žmonių yra artimas“, – sveikindamas svečius pabrėžė D. Remeika.

Svečių delegacijos vadovas pasidžiaugė galimybe susipažinti su Lietuvoje taikoma maisto saugos užtikrinimo sistema ir galimybe pasikeisti nuomonėmis visų šalių vartotojams aktualiais klausimais. „Mūsų parlamentinė komisija sukurta siekiant parengti išsamias priemones, padėsiančias geriau spręsti vartotojams kylančias problemas. Vienu didžiausių vartotojų interesų Japonijoje šiuo metu yra maisto sauga, nes saugus maistas yra ir vartotojų saugumas“, – kalbėjo p. Yoshitaka Sakurada.

Susitikimo metu VMVT atstovai pristatė VMVT veiklą ir prioritetus, kontrolės sritis, reikalavimus įmonėms ir kt. Svečiai domėjosi reikalavimais įmonėse taikyti rizikos veiksnių analizės ir svarbių valdymo taškų sistemos principus, maisto produktų atsekamumo, ženklinimo, maisto priedų ir genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) naudojimu maisto pramonėje. Diskutuota apie abiejų šalių iniciatyvas mažinti maisto švaistymą.

Atgal