Stiprinami ryšiai su Vietnamu

Vakar, liepos 4 d. Žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika ir Tarptautinių klausimų skyriaus vedėja Giedrė Čiuberkytė Žemės ūkio ministerijoje susitiko su naujuoju Vietnamo ambasadoriumi Lietuvai Vu Dang Dzung.

Lenkijoje reziduojantis ambasadorius (jis akredituotas ir šiai šaliai) pabrėžė, kad Vietnamas siekia stiprinti su Lietuva žemės ūkio, maisto, prekybos ir investicijų politikos ryšius. Pasak Vu Dang Dzung, labai svarbu intensyvinti verslo bendruomenės bendradarbiavimą, dalyvavimą parodose. „Mūsų dvišalė prekyba yra nedidelė, o tai rodo, kad gali būti nišų plėtoti dvišalius komercinius ryšius. Lietuvos  įmonės yra labai suinteresuotos eksportuoti mėsos ir pieno produktus bei grūdines kultūras į Vietnamą“, – susitikimo metu akcentavo viceministras R. Taraškevičius.

Lietuva turi eksporto leidimus į Vietnamą pienui ir pieno produktams, paukštienai ir jos pusgaminiams, žuvininkystės produktams, medui. Šiuo metu siekiama gauti leidimą eksportuoti mėsos produktus. Užpildytas klausimynas dėl jautienos eksporto Vietnamo atsakingai institucijai buvo išsiųstas jau 2015 m., tačiau  atsakymas iki šiol negautas.

„Tikimės, kad 2018 m. įsigaliosiantis ES ir Vietnamo susitarimas dėl laisvosios prekybos dar labiau palengvins bendradarbiavimą“, – pabrėžė R. Taraškevičius, savo ruožtu pakviesdamas Vietnamo atstovus dalyvauti tarptautinėje žemės ūkio parodoje „AgroBalt 2018“.

Pernai metais eksporto struktūroje pagal šalis Vietnamas buvo 33 vietoje iš 141 šalies, importo – 30 vietoje tarp 113 šalių. Lietuviškos kilmės produktai sudarė 95 proc. eksporto. Šiemet į Vietnamą daugiausia eksportuota lietuviškos kilmės miltų, rupinių ir granulių iš mėsos ir jo subproduktų, vištienos, išrūgų sausųjų produktų, nugriebto pieno miltelių, sušaldytų žuvų. Iš Vietnamo daugiausia  įvežta anakardžių (53 proc. viso importo), žuvų filė ir kitos žuvų mėsos, ryžių, gaminių arba konservų iš tunų, pipirų.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

Atgal