Spalio 4-oji – Pasaulinė gyvūnijos diena

Kasmet spalio 4-oji minima kaip Pasaulinė gyvūnijos ir švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Po mirties Pranciškus Asyžietis buvo paskelbtas šventuoju – gyvūnų ir gamtos globėju. Tad šią dieną daugelyje pasaulio šalių stengiamasi įvairiomis akcijomis priminti šio iškilaus žmogaus idėjas, skatinusias meilę ir rūpestį gyvūnais.

Pasaulinės Šv. Pranciškaus Asyžiečio dienos paminėjimas Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) jau yra tapęs tradicija. Šiai progai visuose mūsų šalies regionuose organizuojami įvairūs renginiai, parodos, konkursai, susitikimai su moksleiviais. Daugelyje Lietuvos mokyklų veterinarijos specialistai aiškina gyvūnų augintinių pasirinkimo, laikymo ir priežiūros subtilybes, organizuojamos viktorinos šiomis temomis ir ekskursijos į sportinių žirgų ir kitus ūkius. Kai kuriuose rajonuose vyksta gyvūnų augintinių, jų nuotraukų parodos, moksleivių piešinių konkursai, dresuotų šunų pasirodymai, šunys ir katės nemokamai vakcinuojami nuo pasiutligės.

Jau penkiolika metų VMVT ir Lietuvos gyvūnų globos draugija mini šią datą kaip atjautos dieną. Spalio 4-ją rekomenduojama neskersti gyvūnų, nemedžioti, nežvejoti, neatlikti eksperimentų su gyvūnais, nevykdyti eutanazijų prieglaudose, suteikti poilsio dienas arkliams, cirko ir kitiems darbo gyvūnams.

„Minint šią prasmingą dieną, norėčiau pasidžiaugti veterinarijos gydytojais, dirbančiais tiek valstybiniame, tiek privačiame sektoriuose, visuomeninėmis organizacijomis, gyvūnų laikytojais ir globėjais, kurie yra jautrūs gyvoms būtybėms ir nepakantūs žiauriam elgesiui, atsakingai gelbsti gyvūnus, gydo juos ar priglaudžia. Stengsimės artimiausioje ateityje apmokyti inspektorius, kad tikrindami gyvūnų gerovės sąlygas, jie nežiūrėtų vien įrangos ir teisės aktų reikalavimų, o daugiau dėmesio skirtų patiems gyvūnams, jų savijautai ir būsenai,“ – pabrėžė VMVT direktorius Darius Remeika.

Spalio 4 d. 9 val. VMVT tradiciškai organizuojamas renginys, kurio metu direktorius D. Remeika ženklais „Sekime Šv. Pranciškaus pavyzdžiu“ ir padėkomis apdovanos nusipelniusius žmones. Į renginį atvyks Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos brolis kunigas Rolandas Taučius, dalyvaus Seimo nariai, žymus biologas ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius, Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos Europos regioninės atstovybės Maskvoje vadovas Kazimieras Lukauskas.

Šią dieną VMVT darbuotojai galės atsivesti savo augintinius, gauti kunigo R. Taučiaus palaiminimą.

Atgal