Naujienos

 • 2018 m. liepos 12 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) per pirmą šių metų pusmetį dėl įvairių maisto produktų neatitikimų (saugos, kokybės, atsekamumo, ženklinimo ir kt.) neleido realizuoti daugiau kaip 370 t maisto produktų, iš jų daugiau kaip 6 800 l sulčių ir 409 vnt. pašarų.

   

 • 2018 m. liepos 11 d.

  Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) paskelbė rekomendacijas, kaip vertinti nanotechnologijų taikymo saugą maisto gamyboje. Gairėse pateikiami praktiniai patarimai dėl reikalingų bandymų tipų ir taikytinų metodų.

 • 2018 m. liepos 09 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos Respublikos sienos kirtimo kontrolės punktuose iš keliaujančių asmenų bagažo konfiskuota daugiau kaip 2 tonos draudžiamų įvežti gyvūninių produktų. Tai beveik dvigubai daugiau, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Dažniausiai konfiskuojami lašiniai, dešros, sūriai, pieno produktai, mėsos konservai.

 • 2018 m. liepos 05 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad šią savaitę užfiksuoti 5 afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkiai kiaulių laikymo vietose. Iš viso nuo metų pradžios Lietuvoje  nustatyti 22 protrūkiai ūkiuose auginamoms kiaulėms.

   

 • 2018 m. liepos 04 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai prekybos centruose, turgavietėse ir laikinose prekyvietėse jau patikrino apie 100 t vaisių, uogų ir daržovių. Vertinama, ar prekiaujama kokybiškais produktais, atrenkami mėginiai jų saugos rodikliams ištirti.

 • 2018 m. liepos 03 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad pastarosiomis dienomis gavo skundų dėl Dainų šventės dalyvių maitinimo. Vienu atveju skųstasi dėl porcijų stokos, o kitais – dėl patiekalų kokybės. Atlikus patikrinimus, skunduose nurodyti faktai pasitvirtino. Įmonei uždrausta tiekti nekokybiškus patiekalus šventės dalyviams.

 • 2018 m. birželis 29 d.

  Joniškio rajono Bertaučių kaime nustatytas afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys ūkyje, kur savo reikmėms buvo laikomos 2 kiaulės. Šioms nugaišus, kiaulių laikytojas pranešė privačiam veterinarijos gydytojui. Ištyrus gaišenų mėginius, buvo patvirtinta AKM diagnozė. Abi kiaulės saugiai sunaikintos, ūkyje atliekami dezinfekavimo darbai.

   

 • 2018 m. birželis 28 d.

  Afrikinis kiaulių maras (AKM) toliau skverbiasi į kiaules auginančius ūkius. Šiomis dienomis nustatyti ligos protrūkiai kiaulių laikymo vietose Mažeikių ir Radviliškio rajonuose.

 • 2018 m. birželis 28 d.

  Praėjusią savaitę Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) vyko seminaras „Japonijos žemės ūkio sektorius – neišnaudotos galimybės“. Seminare dalyvavo Lietuvos maisto pramonininkų konfederacijos, pieno perdirbimo įmonių atstovai bei VMVT specialistai.

   

 • 2018 m. birželis 27 d.

  Artėjant Lietuvos šimtmečio dainų šventei, Vilniaus valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (Vilniaus VMVT) su šios šventės dalyvius maitinsiančių įmonių vadovais aptarti svarbiausi iššūkiai, užtikrinant maisto saugą ir kokybę, tinkamą maisto tvarkymo higieną švenčių dienomis.

Atgal