Naujienos

 • 2018 m. balandžio 25 d.

  Tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėse valstybėse nemažėjant afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejų, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) imasi griežčiausių saugos priemonių. Siekiant užkirsti kelią AKM plitimui šalyje, ypatingas dėmesys skiriamas kiaulininkystės ūkiams, esantiems ir į ligos židinio zoną patenkančiose, ir AKM neužkrėstose teritorijose.

 • 2018 m. balandžio 25 d.

  Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) šią savaitę vyksta mokymai – praktinis seminaras VMVT teritorinių padalinių inspektoriams. Šių mokymų tikslas – užtikrinti vienodą ir lankstų smulkiųjų ūkio subjektų konsultavimo ir priežiūros modelį.

   

 • 2018 m. balandžio 25 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo Maroko nacionalinės maisto produktų saugos tarnybos patvirtinimą, kad suderintas veterinarijos sertifikatas jautienos ir jos produktų importui iš Lietuvos į Maroko Karalystę.

 • 2018 m. balandžio 24 d.

  Jurbarko valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Jurbarko VMVT), gavusi pranešimą apie rajono miške netinkamai tvarkomas medžioklės atliekas, pradėjo skubų tyrimą.

   

 • 2018 m. balandžio 23 d.

  Vengrijos atsakinga institucija informavo apie pirmąjį afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejį, patvirtintą rastai šerno gaišenai. Vengrija – aštunta Europos Sąjungos valstybė, kurioje nustatyta ši kiaulėms ir šernams pavojinga liga.

 • 2018 m. balandžio 20 d.

  Šiandien Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) tarėsi Lietuvos prekybos įmonių ir Nacionalinės akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacijų atstovai. Vienas iš pagrindinių diskusijos klausimų – žuvų gerovės užtikrinimas mažmeninės prekybos centruose.

 • 2018 m. balandžio 19 d.

  Bulgarijos atsakinga institucija pranešė, kad šios šalies Plovdivo srityje esančiame naminių paukščių ūkyje nustatytas aukšto patogeniškumo H5 potipio paukščių gripas.

 • 2018 m. balandžio 19 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad įsigaliojo VMVT direktoriaus 2018 m. sausio 12 d. įsakymas Nr. B1-58, kuriuo patvirtintas Gyvūninio maisto tvarkymo subjekto veiklos ataskaitos teikimo ir Valstybinės veterinarinės kontrolės pažymos išdavimo tvarkos aprašas (Aprašas).

 • 2018 m. balandžio 18 d.

  Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) atliko žaliojoje arbatoje esančių katechinų saugos vertinimą, reaguodama į įtarimus dėl galimo jų žalingo poveikio kepenims. EFSA pateikė išvadą, kad žaliosios arbatos užpile ir kituose analogiškuose gėrimuose esantys katechinai yra nekenksmingi sveikatai.

 • 2018 m. balandžio 18 d.

  Vakar Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) teritorinių VMVT padalinių maisto produktų inspektoriai diskutavo jų veiklai aktualiais klausimais.

Atgal