Savaitės renginiai 2018 07 09 - 2018 07 15

VMVT

Liepos 9–10 d. VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjas, l. e. Valstybinės maisto ir veterinarijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, Mantas Staškevičius vyksta į Briuselį (Belgijos Karalystė) dalyvauti Importo ekspertų pogrupio ir Importo darbo grupės susitikimuose dėl gyvūnų ir gyvūninių produktų, įvežamų į Europos Sąjungą, valstybinės kontrolės pagal Reglamento (EB) Nr. 2017/625 deleguotuosius ir įgyvendinimo teisės aktus.

Liepos 10–12 d. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika vyksta į Briuselį (Belgijos Karalystė) dalyvauti Europos Sąjungos Tarybos Vyriausiųjų veterinarijos pareigūnų darbo grupės posėdyje.

Liepos 10–12 d. VMVT Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-valstybinė maisto produktų inspektorė Skirmantė Ambrazienė vyksta į Parmą (Italijos Respublika) dalyvauti 6-ajame Europos maisto saugos tarnybos posėdyje dėl su maistu besiliečiančių medžiagų.

Liepos 11–12 d. į Rygą (Latvijos Respublika) dalyvauti susitikime dėl afrikinio kiaulių maro epidemiologinių tyrimų vykdymo, bendradarbiaujant su Lietuva, Latvija ir Estija vyksta:
1.VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjas-valstybinis veterinarijos inspektorius Marius Masiulis;
2. VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas-valstybinis veterinarijos inspektorius Paulius Bušauskas.

Liepos 11–13 d. VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotoja-valstybinė veterinarijos inspektorė Kristina Stakytė vyksta į Briuselį (Belgijos Karalystė) dalyvauti Ekspertų grupės posėdyje dėl deleguotojo teisės akto dėl tam tikrų sąrašuose nurodytų ligų prevencijos ir kontrolės taisyklių pagal Reglamentą (ES) 2016/429 aptarimo ir Ekspertų grupės posėdyje dėl deleguotojo teisės akto dėl vandens gyvūnų ligų stebėsenos, likvidavimo ir šių ligų prevencijos užtikrinimo pagal Reglamentą (ES) 2016/429 aptarimo.

Liepos 12–13 d. VMVT Maisto skyriaus vyriausioji specialistė-valstybinė maisto produktų inspektorė Algintė Serapinaitė vyksta į Briuselį (Belgijos Karalystė) dalyvauti Ekspertų darbo grupės dėl žemės ūkio teršalų maiste posėdyje.

Liepos 12–13 d. VMVT Skubios veiklos skyriaus vedėjas-valstybinis veterinarijos inspektorius Marius Masiulis vyksta į Briuselį (Belgijos Karalystė) dalyvauti Europos Komisijos Augalų, gyvūnų, maisto ir pašarų nuolatinio komiteto (Gyvūnų sveikata ir gerovė; Kontrolės ir importo sąlygų skyriaus) darbo grupės posėdyje.
 

Pavaldžios įstaigos

Liepos 10-12 d. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Patologinių anatominių ir histologinių tyrimų skyriaus vedėjas Viktoras Maskaliovas vyksta į Londoną  (Jungtinė Karalystė) dalyvauti kasmetiniame užkrečiamųjų spongiforminių encefalopatijų nacionalinių referentinių laboratorijų susitikime.

Liepos 10–12 d. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Serologinių tyrimų skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja Laima Bolisaitė ir Molekulinės biologijos ir genetiškai modifikuotų organizmų tyrimų skyriaus bioinžinierius Žygimantas Janeliūnas vyksta į Surėjų (Jungtinė Karalystė) dalyvauti Europos Sąjungos (ES) ir Centrinių referentinių laboratorijų organizuojamame Niukaslo ir paukščių gripo ligos kasmetiniame pasitarime dėl ligų paplitimo ir situacijos Europoje, profesionalumo testų rezultatų bei naujovių laboratorinės diagnostikos srityje.

Teritorinės VMVT

Liepos 10 d. 10 val. VMVT Radviliškio VMVT kartu su VMVT Šiaulių VMVT, Lietuvos metrologijos inspekcija, Šiaulių apskrities skyriumi, organizuoja mokymus Radviliškio rajono vaikų ugdymo įstaigų atsakingiems asmenims ir Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biuro specialistams, tema „Vaikų maitinimo organizavimo aktualijos“. Mokymai vyks VMVT Radviliškio VMVT salėje, adresu Gedimino g. 63A, Radviliškis.

Liepos 10 d. 10 val. VMVT Rietavo VMVT viršininkas-valstybinis veterinarijos inspektorius Alvydas Montvydas dalyvaus organizuojamuose stalo pratybose "Rietavo savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro, institucijų ir tarnybų veiksmai susidarius ekstremaliai situacijai užfiksavus afrikinio kiaulių maro užkratą Giliogirio k. Rietavo seniūnijos ūkininko sodyboje". Tikslas - įvertinti ekstremalių situacijų valdymo plano veiksmingumą, reagavimo į ekstremalią situaciją, ekstremalų įvykį strategiją ir procedūras. Pratybos vyks - Rietavo savivaldybės patalpose - Laisvės a. 3, Rietave.

Liepos 10 d. 11 val. VMVT Pagėgių VMVT (Geležinkelio g. 11A, Pagėgiai) organizuoja pasitarimą su privačiais veterinarijos gydytojais dėl AKM situacijos Lietuvoje, dėl 2018 m. užkrečiamųjų ligų kontrolės planų įgyvendinimo ir kitų aktualių klausimų.

Liepos 10 d. ir 12 d. VMVT Tauragės VMVT viršininkas ir atsakingi VMVT Tauragės VMVT specialistai kartu su Tauragės rajono savivaldybės atstovais dalyvaus susitikimuose su ūkininkais Tauragės raj. seniūnijose dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) ligos simptomų, prevencijos, biologinio saugumo reikalavimų ir kitų aktualių klausimų, susijusių su AKM.

Liepos 11 d. 11 val. VMVT Pagėgių VMVT organizuoja pasitarimą su Pagėgių sav. teritorijoje medžiojančių medžiotojų klubų atstovais, kuris vyks VMVT Pagėgių VMVT (Geležinkelio g. 11A, Pagėgiai). Pasitarimo tema „AKM situacija Lietuvoje, mėginių paėmimo ir pristatymo tvarka, supažindinimas su afrikinio kiaulių maro prevencija, valstybinės stebėsenos programos įgyvendinimas dėl elnių išsekimo ligos".

Liepos 11 d. 11 val. VMVT Mažeikių VMVT (Viekšnių g. 26, Mažeikiai) organizuoja pasitarimą su Mažeikių rajono privačiais veterinarijos gydytojais. Pasitarimo metu bus aptarta Afrikinio kiaulių maro situacija rajone, taikomos stebėsenos ir kontrolės priemonės, bei kiti aktualūs klausimai.

Liepos 11 d. 10 val. VMVT Tauragės VMVT viršininkas ir atsakingi VMVT Tauragės VMVT specialistai dalyvaus susitikime su savivaldybės bei mokymo įstaigų atsakingais atstovais dėl vaikų ugdymo įstaigų, vaikų socialinės globos įstaigų ir vaikų poilsio valgiaraščių derinimo tvarkos aprašo pakeitimo pristatymo (Respublikos g. 2, Tauragė).

Liepos 12 d. 10 val. VMVT Utenos VMVT paskaitų salėje (Aušros g. 84, Utena) tarnybos specialistai organizuoja mokymus Utenos rajono ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo, vaikų poilsio stovyklų ir socialinių paslaugų įstaigų atsakingiems darbuotojams, tema "Vaikų maitinimo organizavimo reikalavimai ugdymo įstaigose".

Liepos 12 d. 10:00 val. VMVT Vilniaus Vilniaus rajono savivaldybėje organizuoja pasitarimą su Vilniaus rajono savivaldybės seniūnijų žemės ūkio skyriaus specialistai dėl ūkinių gyvūnų registravimo ir ženklinimo, bei afrikinio kiaulių maro kontrolės reikalavimų vykdymo.

Liepos 12 d. 15:00 val. VMVT Vilniaus Vilniaus VMVT patalpose organizuoja pasitarimą su Vilniaus rojono administracinėje teritorijoje medžiojančių medžioklės klubų atstovais afrikinio kiaulių maro kontrolės reikalavimų, biologinio saugumo priemonių medžioklių metu ir kitais aktualiais klausimais.

Liepos 13 d. 9 val. VMVT Marijampolės VMVT viršininkas–valstybinis veterinarijos inspektorius Kastytis Stankus dalyvaus Marijampolės savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje dėl geriamojo vandens taršos Marijampolės mieste, kuris vyks Marijampolės savivaldybėje, J. Basanavičiaus a. 1, Marijampolė.

Liepos 13 d. 13 val. VMVT Marijampolės VMVT organizuoja mokymus Marijampolės savivaldybės vaikų ugdymo įstaigų maisto skyrių darbuotojams, tema "Ūminių infekcinių žarnyno susirgimų protrūkių prevencija. Nauji vaikų maitinimo organizavimo reikalavimai". Mokymai vyks VMVT Marijampolės VMVT salėje, Kauno g. 100A, Marijampolė.

Liepos 14 d. Kauno VMVT organizuoja pasitarimą su Žemės ūkio kooperatyvo “Šeimos ūkis” prekiautojais dėl patikrinimų metu nustatytų pažeidimų ir teisės aktų naujovių.

Atgal