Saudo Arabijoje aptartos lietuviškų maisto produktų eksporto perspektyvos

Vakar, balandžio 12 d., žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika, kaip oficialios Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos delegacijos nariai, susitiko su Saudo Arabijos maisto ir vaistų tarnybos maisto sektoriaus viceprezidentu prof. Saleh Abdullah Al Dosari, importuojamo maisto kontrolės vykdomuoju direktoriumi Mustafa Mohammed Owaidah ir kitais Saudo Arabijos maisto ir vaistų tarnybos pareigūnais.

„Susitikimo metu Saudo Arabijos kolegoms visų pirma norėjome pristatyti Lietuvos maisto gamybos sektoriaus galimybes ir perspektyvas, aukštą įmonių technologinį lygį ir gamyboje taikomus aukščiausius maisto saugos standartus. Taip pat pristatėme maisto kontrolės sistemą ir jos suteikiamas garantijas eksportuojamai produkcijai“, – sakė D. Remeika.

Pasak VMVT vadovo, importo į Saudo Arabiją galimybėmis ypač domisi Lietuvos įmonės, užsiimančios žuvų ir žuvų produktų bei kiaušinių ir jų produktų gamyba. Todėl susitikimo metu aptartas importo vertinimo klausimynas bei sertifikato prekybai kiaušiniais ir kiaušinių produktais sąlygos. Sutarta, kad artimiausiu metu Saudo Arabijos maisto ir vaistų tarnybai bus išsiųsta visa reikalinga informacija eksporto į Saudo Arabiją patvirtinimo procedūroms įgyvendinti.

Žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius Saudo Arabijos pareigūnus pakvietė apsilankyti Lietuvos 100-mečiui skirtos parodos „Agrobalt“ metu vyksiančioje konferencijoje maisto švaistymo prevencijos klausimais, kartu aplankyti keletą mūsų šalies įmonių ir betarpiškai susipažinti su maisto gamybos ir eksporto kontrolės sistema.

Šiuo metu savo produkciją į Saudo Arabiją sėkmingai eksportuoja Lietuvos pieno produktų gamybos įmonės. VMVT duomenimis, per 2017 m. iš viso į šią šalį buvo eksportuota per 600 t pieno produktų: sūrių, maistinių pieno miltų ir ledų.

Atgal