Prioritetas – vartotojų sveikata

Žemės ūkio ir Sveikatos apsaugos ministerijos turi nemažai bendrų sąlyčio taškų.  Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, viceministras Saulius Savickis, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Darius Remeika, Žemės ūkio ministerijoje susitikę su sveikatos apsaugos viceministrėmis Kristina Garuoliene ir Aušra Bilotiene–Motiejūniene, aptarė VMVT pavaldumo, maisto saugos, antimikrobinio rezistentiškumo, vaistų registracijos, vaikų valgiaraščio ugdymo įstaigose sudarymo ir kitus aktualius klausimus.

Seimas po pateikimo jau pritarė Veterinarijos ir Maisto įstatymų projektams, kuriuose numatyta, kad VMVT  būtų pavaldi ŽŪM. Tokiu būdu ministerija turės galimybę ir teisines priemones efektyviau formuoti valstybės politiką maisto ir veterinarijos srityse. Pokyčiai, pasak ministro B. Markausko, ne tik leis geriau kontroliuoti tarnybos veiklą, bet ir prisidės prie bendros viešojo sektoriaus pertvarkos, mažinant Vyriausybės įstaigų skaičių. Uždegus žalią šviesą efektyvesniam VMVT darbui bus peržiūrimos ir naikinamos dirbtinai sukurtos, perteklinės, besidubliuojančios sritys, tad bus taupomos ir valstybės lėšos.

 „Lietuva daugiau kaip pusę pagamintos produkcijos eksportuoja. Mes, maža šalis, negalime pasigirti dideliais jos kiekiais, todėl turime akcentuoti maisto saugą ir kokybę. Šie klausimai yra labai svarbūs – atsakomybė prieš vartotojus išlieka iki galutinio produkto“,  – pokalbio metu sakė ministras.

 

Žemės ūkio ministerijos pranešimas

Atgal