Paukščių gripas nustatytas ančių ūkyje Danijoje

Danijos atsakinga institucija pranešė apie nustatytą mažo patogeniškumo (H5 potipio) paukščių gripo protrūkį ančių ūkyje. Nuo 2018 m. pradžios Danijoje buvo užfiksuoti 27 paukščių gripo atvejai laukiniams paukščiams.

Danijos veterinarijos specialistai, vykdydami paukščių gripo stebėseną, Holstebro srityje, netoli Vinderupo miesto, ančių fermoje paėmė paukščių mėginius ištirti laboratorijoje. Tyrimų rezultatai patvirtino mažo patogeniškumo, H5 potipio paukščių gripo virusą. Šiame naminių paukščių ūkyje buvo laikoma per 9 tūkstančius ančių ir 12 tūkstančių ančiukų. Paukščiai neturėjo jokių klinikinių simptomų, būdingų paukščių gripui.

Danijos atsakingos institucijos ėmėsi visų neatidėliotinų priemonių – nustatė apsaugos zoną. Visi ūkyje auginti paukščiai buvo nugaišinti ir saugiai sunaikinti. Nustatytoje apsaugos zonoje kitų paukščių laikymo vietų nėra. Danijos specialistai vykdo epizootinį tyrimą, siekdami išsiaiškinti, kaip virusas pateko į ūkį.

Lietuvoje Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nuolat vykdo paukščių gripo stebėseną.

VMVT primena gyventojams, kad pastebėjus šiai ligai būdingus požymius ar ėmus gaišti naminiams paukščiams, taip pat aptikus nugaišusį laukinį vandens paukštį, apie tai reikėtų pranešti artimiausiam teritoriniam VMVT padaliniui arba visą para veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403.

 

Atgal