Paminėta Pasaulinė gyvūnijos diena

Kasmet spalio 4-ąją minima Pasaulinė gyvūnijos ir švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų ir gamtos globėjo, diena. Šią dieną daugelyje pasaulio šalių stengiamasi įvairiomis akcijomis priminti šio iškilaus žmogaus idėjas, skatinusias meilę ir rūpestį gyvūnais.

Šv. Pranciškaus Asyžiečio dienos paminėjimas Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) jau yra tapęs gražia tradicija. Šiemet šiam renginiui paminėti VMVT vyko vaikų piešinių konkursas „Mano svajonių augintinis“. Piešinius piešė VMVT darbuotojų vaikai ar anūkai, o konkurso dalyvių amžius – nuo 2 iki 14 metų. Visi dalyvavusieji buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis, o jų darbelių paroda papuošė jau tradiciniu tapusį Spalio 4-osios renginį.

Šiemet į Pasaulinės gyvūnijos dienos minėjimą susirinkę kolegos kartu atsivedė ir savo vaikus, augintinius. Su renginio dalyviais bendravo, savo patirtimi ir mintimis dalijosi Pranciškus Čivylis, Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas, Lietuvos šviesuolis, Varėnos r. Burbiškių k. įkūręs gyvūnų prieglaudą, Henrikas Vaitiekūnas, žurnalistas, laidų vedėjas, lektorius, visuomenininkas. Šventės dalyvius pasveikino žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė, Lietuvos Respublikos Seimo nario Kęstučio Mažeikos patarėjas Arminas Mackevičius.

VMVT direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius viso VMVT kolektyvo vardu ypatingą padėką skyrė ir unikaliu VMVT ženklu „Sekime šv. Pranciškaus pavyzdžiu“ apdovanojo Lietuvos policijos bendruomenę. „Policijos pareigūnai kiekvieną dieną aktyviai bendradarbiauja su VMVT inspektoriais, tiria ir aiškinasi žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus, suteikia pagalbą kenčiantiems ir netinkamai prižiūrimiems gyvūnams“, – pabrėžė M. Staškevičius.

VMVT padėkos taip pat skirtos: Akmenės rajono gyventojui Albertui Vorevičiui ir jo šeimai, už rūpestį bešeimininkėmis, beglobėmis katėmis, Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiui gelbėtojui Maksimui Černiavskiui, už pasiaukojamą meilę beglobiams gyvūnams ir rūpinimąsi jais, Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos mokytojai Jūratei Fridrikienei, už originalius sumanymus organizuojant moksleivių ir visuomenės švietimą gyvūnų pažinimo klausimais, Šauklių k. Mosėdžio sen. Skuodo r. ūkininkui Mindaugui Beniušiui, už išskirtinę meilę ūkiniams ir laukiniams gyvūnams ir veterinarijos gydytojai Kristinai Matvijenko, už neatlygintiną veterinarinių paslaugų teikimą kenčiantiems ir sužeistiems beglobiams gyvūnams, bešeimininkių kačių populiacijos mažinimą ir švietėjišką veiklą gyvūnų gerovės srityje.

Šiai progai ir VMVT teritoriniuose padaliniuose organizuojami įvairūs renginiai, parodos, konkursai, susitikimai su moksleiviais. Daugelyje Lietuvos mokyklų veterinarijos specialistai aiškina gyvūnų augintinių pasirinkimo, laikymo ir priežiūros subtilybes. Kai kuriose savivaldybėse vyksta gyvūnų augintinių nuotraukų parodos, moksleivių piešinių konkursai, dresuotų šunų pasirodymai, šunys, katės ir šeškai nemokamai vakcinuojami nuo pasiutligės.

Piešinių konkurso „Mano svajonių augintinis“ dalyvių piešinius galite pamatyti čia.

Atgal