Paminėta Pasaulinė gyvūnijos diena

Šiandien Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) susirinkusius paminėti Pasaulinę gyvūnijos dieną pasveikino šios tarnybos direktorius Darius Remeika. Direktorius savo kalboje akcentavo taip reikalingą puoselėti žmonių pagarbą gyvūnams, atjautą silpnesniems sutvėrimams. Jo teigimu, žmonių ir gyvūnų draugystė duoda nepamainomą abipusę naudą, praturtina žmonių jausmus.

Susirinkime pasisakė Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos brolis kunigas Rolandas Taučius, Seimo narys Kęstutis Mažeika, biologas ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius ir Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos Europos regioninės atstovybės Maskvoje vadovas Kazimieras Lukauskas.

K.Lukauskas apdovanojo VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiąjį veterinarijos gydytoją Giedrių Blekaitį Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos padėka už Lietuvoje pasiektus laimėjimus ir nuopelnus gyvūnų gerovės srityje.

VMVT direktorius D. Remeika už profesionalią, aktyvią veiklą bei svarų indėlį į gyvūnų globos veiklos organizavimą bei gyvūnų gerovės idėjų skleidimą, padėkos ženklu „Sekime Šv. Pranciškaus pavyzdžiu“ apdovanojo profesorių, Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos Europos regioninės atstovybės Maskvoje vadovą bei ilgametį VMVT direktorių Kazimierą Lukauską. Šiuo ženklu taip pat buvo apdovanota individualioje įmonėje dirbanti veterinarijos gydytoja Dalia Kujalienė už neatlygintinų veterinarinių paslaugų teikimą, pagalbą kenčiantiems ir sužeistiems gyvūnams.

Padėkos už nuoširdžią gyvūnų globą, rūpinimąsi bešeimininkiais ir sužeistais gyvūnais, laukinių gyvūnų gelbėjimą, akcijų  organizavimą ir švietėjišką veiklą buvo įteiktos Jonavos rajono savanorei Ilonai Kolitaitei, Biržų rajono kultūros darbuotojai Marijai Undzėnienei ir UAB „Nuaras“ administratorei Gintarei Liutkuvienei.

Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos brolis kunigas Rolandas Taučius palaimino atsivestus gyvūnus augintinius ir jų globėjus.

Atgal