Organizuoti mokymai paukštyno darbuotojams

Š. m. rugsėjo 12 d. Skuodo valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (Skuodo VMVT) inspektoriai vedė mokymus Skuodo rajone įsikūrusio paukštyno darbuotojams tema „Paukščių gripo situacija ir pagrindiniai biosaugos principai paukštyne“.

Teoriniai mokymai vyko pačiame paukštyne, todėl juose galėjo dalyvauti visi paukštyno darbuotojai.

Skuodo VMVT inspektoriai supažindino darbuotojus su paukščių gripo situacija Europoje ir pasaulyje, priminė pagrindinius biologinės saugos reikalavimus. Paukštyno veterinarijos gydytojas aptarė biologinės saugos principus paukštyne, pristatė paukščių gripo ir Niukaslo ligos neatidėliotinų priemonių planą ir veiksmus, jei paukštyne pasireikštų šios ypač pavojingos užkrečiamosios ligos.

„Teminius mokymus įmonių darbuotojams ir socialiniams partneriams VMVT teritoriniai padaliniai organizuoja nuolat. Tokio formato susitikimai ir mokymai yra labai svarbūs, nes vienu metu galima suteikti žinių didesniam įmonės darbuotojų skaičiui. Be to, savo darbovietėje jie jaučiasi laisviau, užduoda daugiau klausimų. Betarpiškas bendravimas tarp įmonių ir jas kontroliuojančių institucijų leidžia siekti maksimalių rezultatų gyvūnų gerovės, užkrečiamųjų ligų srityse ir imtis bendrų veiksmų koordinuojant užkrečiamąsias ligas ar vykdant jų kontrolę“, – komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

Mokymu metu taip pat aptarti afrikinio kiaulių maro (AKM) klausimai. Susirinkusieji supažindinti su AKM situacija Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse bei Lietuvos teritorijoje vykdomomis AKM kontrolės priemonėmis.

Šiais metasi Europoje užregistruota 18 didelio ir 32 mažo patogeniškumo paukščio gripo protrūkiai naminių paukščių laikymo vietose. Iš viso dėl šios ligos Bulgarijoje, Danijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje, Švedijoje, Vokietijoje buvo sunaikinta daugiau kaip 930 tūkstančių paukščių. Šiemet registruota ir 80 paukščių gripo atvejų laukiniams vandens paukščiams Švedijoje, Vokietijoje, Danijoje, Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Suomijoje, Nyderlanduose.

Atgal