Neteisingai paženklintų produktų partiją nurodyta grąžinti Danijos įmonei

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gavo pranešimą iš Danijos atsakingos institucijos apie neteisingai paženklintus šaldytus suktinukus su daržovėmis „Mini spring rolls with vegetables“, importuotus iš Kinijos (prekės kodas 5702008213813, partijos Nr. HZB-17/04, geriausi iki 2019 06 14). Šių suktinukų ženklinime buvo nurodyta skirtinga informacija ant pirminės ir produktų pakuočių, be to, deklaruoti ne visi alergenai.

Pradėjus tyrimą, nustatyta, kad į Lietuvą šių produktų įvežta iš tiekėjo – „Nordic Seafood“, Danija į UAB „Baltic Fish export“ (Industrijos g. 1, Kauno raj.) ir UAB „Sanitex“ (Alšėnų g. 10, Kaupiškiai, Kauno raj.) sandėlius. Kauno VMVT nedelsiant atliko patikrinimus.

Patikrinus UAB „Baltic Fish export“ sandėlį, nustatyta, kad iš viso jame buvo gauta 2 000 vnt. šių suktinukų (pakuotėse po 0,9 kg). Sandėlyje rasta 860 vnt. nerealizuotų ir susigrąžintų iš Estijos pakuočių. Ženklinimo etiketėse kai kurie alergenai buvo paminėti, bet neišryškinti sudedamųjų dalių sąraše. Nebuvo nurodyti kaip alergenai produktų sudėtyje esantys sezamo aliejus ir sojų padažas. Rasta ir kitų ženklinimo netikslumų – vietoje „glitimo“ parašytas „gliutenas“, vietoje „antioksidantas“ – „antioksidatorius“, taip pat nesutapo produktų sudėtyje nurodytas daržovių kiekis (ant pirminės pakuotės – 42 %, ant produktų pakuočių – 56 %).

UAB „Sanitex“ sandėlyje iš to paties tiekėjo buvo gauta 8 999 vnt. tos pačios partijos šaldytų suktinukų pakuočių. Patikrinimo metu rastas likutis – 5 298 vnt. Nustatyta, kad 3 701 vnt. šių produktų išplatinta Lietuvos ir Latvijos rinkose. Produktai buvo pristatyti tik su sąskaitomis, be gamintojo specifikacijos ar kito sudedamąsias dalis įrodančio dokumento.

Kauno VMVT sustabdė šaldytų suktinukų tiekimą rinkai, neteisingai paženklinti produktai bus grąžinti tiekėjui – Danijos įmonei „Nordic Seafood“.

 

Atgal