Naujo grikių derliaus saugumas tikrinamas nuo lauko iki parduotuvių lentynų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad prasidėjus šių metų grikių derliaus nuėmimui, tikrinama ar šiuose grūduose nėra herbicido glifosato likučių. Lietuvoje šios medžiagos naudojimas auginant grikius yra draudžiamas. Tačiau kelių praėjusių metų kontrolės duomenys parodė, kad glifosato likučių grikiuose nustatoma dažniausiai, kitose grūdinėse kultūrose šios medžiagos likučių nenustatoma arba jie neviršija leistinų normų.

Viršijančių normas glifosato likučių 2016 m. buvo rasta 2 ekologiškų bei 2 įprastinės kokybės grikių mėginiuose, 2017 m. – 2 įprastų grikių mėginiuose. Nustačius, kad grikių augintojai  herbicidą galimai naudoja ne pagal paskirtį, šiais metais VMVT yra numačiusi atrinkti 30 proc. daugiau grikių mėginių nei pernai metais. VMVT inspektoriai grikių mėginius atrinks supirkimo punktuose, tiesiai iš produkciją pristatančių ūkininkų, papildomi mėginiai bus atrenkami ir perdirbimo įmonėse bei rinkoje.

Grikių saugos rodiklių kontrolę griežtina ir Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos bei VšĮ „EKO agros“, atsakinga už ekologiškų grikių kontrolę.

 

Atgal