Moldovos specialistai domisi vaisių ir daržovių kontrole

Vykdant Europos Sąjungos (ES) Dvynių projektą „Parama Moldovos nacionalinei maisto saugos agentūrai“, šią savaitę Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) lankosi Moldovos maisto saugos agentūros (ANSA) ekspertai. Vizito tikslas – susipažinti su Lietuvoje vykdoma valstybine šviežių vaisių ir daržovių kokybės kontrole.

Moldovos specialistams bus pristatyta VMVT vykdoma šių produktų valstybinė kontrolė bei jos planavimas, be to, svečiai bus supažindinti su patikrinimų pasienio veterinarijos postuose specifika.

Moldovos ekspertai lankysis prekybos centruose, didmeninės prekybos įmonėse ir pasienio veterinarijos poste, Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute susipažins su atliekamais laboratoriniais tyrimais.

„Džiaugiamės, kad VMVT, įgyvendinusi ne vieną tarptautinį projektą, nusipelnė Europos ekspertų pasitikėjimo. Pagal šį projektą pasisemti patirties moldavai atvyksta jau penktą kartą, visus darbus numatyta baigti iki 2019 metų kovo vidurio. Tikimės, kad žinios, kurias įgijo šios šalies ekspertai viešėdami pas mus, prisidės prie jų institucijos veiklos tobulinimo, padės brandinti naujas profesines idėjas. Tokie tarptautiniai projektai naudingi ir mūsų specialistams, kurie atranda daugiau galimybių pasitikrinti savo gebėjimus, užtikrina sėkmingą abiejų šalių veterinarijos tarnybų bendradarbiavimą, didina tarptautinę patirtį“, – sakė VMVT direktorius Darius Remeika.

ES finansuojamas Dvynių projektas „Parama Moldovos nacionalinei maisto saugos agentūrai“ trunka du metus, jį VMVT vykdo kartu su partneriais iš Švedijos ir Latvijos.

VMVT kaip lyderė ar partnerė yra įgyvendinusi 8 Dvynių projektus Turkijoje, Ukrainoje, Moldovoje, Kosove, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Rumunijoje, Serbijoje ir 3 ES finansuojamus techninės pagalbos projektus Baltarusijoje, Serbijoje ir Ukrainoje.

 

Atgal