Mokymai pasienio veterinarijos postų darbuotojams

Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) gegužės 10 d. vyko mokymai pasienio veterinarijos postų inspektoriams ir specialistams. Šių mokymų tikslas – kelti pasienio darbuotojų kvalifikaciją, didinti maisto ir veterinarijos kontrolės procedūrų efektyvumą, užtikrinti vienodą ir lankstų šios kontrolės vykdymo modelį.

Mokymų metu aptarti gyvūnų, gyvūninių produktų, negyvūninio maisto ir pašarų importo ir tranzito kontrolės pasienio veterinarijos postuose ir muitinės sandėliuose klausimai. Be to, nagrinėtos eksporto į Eurazijos Ekonominės Sąjungos šalių narių muitų teritoriją problemos.

Europos Komisijos Sveikatos ir maisto saugos generalinio direktorato inspektorė Jolita Mačiulytė supažindino dalyvius su planuojamais teisės aktų pokyčiais, susijusiais su importo ir tranzito valstybinės veterinarinės kontrolės procedūromis.

Susirinkusieji aptarė pasienio kontrolės aktualijas, gyvūnų ir gyvūninių produktų tranzito, ekologiško negyvūninio maisto kontrolės, šalutinių gyvūninių produktų, sumedžiotų gyvūnų trofėjų ir kitus klausimus. Mokymų dalyviams buvo priminti gyvūnų gerovės reikalavimai, keliami transportavimo metu. Diskusijų metu dalyviai galėjo gauti išsamius atsakymus į rūpimus klausimus

Atgal