Naujienos

 • 2018 m. gegužės 18 d.

  Afrikinis kiaulių maras (AKM) toliau plinta Europoje. Vengrijoje, netoli sienos su Ukraina, užfiksuotas jau šeštas atvejis šiais metais laukinėje faunoje. Moldovos kompetentinga institucija pranešė apie trečią ir ketvirtą protrūkius kiaulių ūkiuose. Lenkijos atsakinga institucija taip pat informavo apie penktą šalyje AKM protrūkį nedideliame ūkyje, kur buvo auginamos 28 kiaulės.

 • 2018 m. gegužės 17 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika, kaip Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos delegacijos narys, vyko į Džakartą (Indonezijos Respublika) ir lankėsi Indonezijos žemės ūkio ministerijoje. Susitikimų su Indonezijos žemės ūkio ministerijos atstovais metu aptarti dvišalio bendradarbiavimo ir maisto produktų eksporto leidimų klausimai.

 • 2018 m. gegužės 17 d.

  10 kg gyvūninio maisto produktų – tiek per vienos dienos keleivių asmeninio bagažo patikrinimus konfiskuota vien Vilniaus tarptautiniame oro uoste. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad saugantis gyvūnų užkrečiamųjų ligų, draudžiama iš trečiųjų šalių į Europos Sąjungos (ES) teritoriją įvežti mėsos ar pieno produktų ir gaminių. Atsivežti draudžiama net ir nedidelius šių produktų kiekius savo reikmėm.

 • 2018 m. gegužės 17 d.

  Kasmet užregistruojama ūmių žarnyno infekcinių susirgimų protrūkių, kilusių dėl nesaugaus maisto, patiekto viešojo maitinimo įmonėse. Šiemet jau užregistruoti 4 tokie protrūkiai, kurių metu medikų pagalbos prireikė 10 žmonių. Vis dėlto, daugiausia žmonių nukenčia dėl nesaugiai namuose pagaminto maisto. Skaičiuojama, kad Lietuvoje dėl to kasmet suserga apie 20 tūkst. gyventojų.

 • 2018 m. gegužės 16 d.

  Gegužės 14 dieną Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) lankėsi Lenkijos Verslo ir inovacijos ministerijos viceministras Mariusz Haladyi, viešintis Lietuvoje. Susitikimo tikslas – susipažinti su VMVT, kaip priežiūros institucijos, raida, įgyvendintais pasiekimais.

 • 2018 m. gegužės 14 d.

  Įsivyravus karštiems orams, augintojai bei vežėjai turėtų saugoti gyvūnus nuo perkaitimo ar saulės smūgio. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad pastebėjus nebūdingus gyvūnų elgsenos pakitimus – dažną paviršinį kvėpavimą, stiprų prakaitavimą, neramius, judesius, sutrikusią koordinaciją, visų pirma reikia apsaugoti juos nuo tiesioginių saulės spindulių – atvėsinti, apipilti vandeniu, nuvesti į pavėsį.

 • 2018 m. gegužės 11 d.

  Afrikinis kiaulių maras (AKM) toliau plinta Europoje ir už jos ribų. Pavyzdžiui, Vengrijoje nustatytas jau penktasis šiemet AKM atvejis šernams. Be to, šią savaitę užregistruoti du ligos protrūkiai Ukrainos centrinėje dalyje ir pasienyje su Rumunija bei Moldova esančiuose ūkiuose. Likviduojant šiuos protrūkius, sunaikinta beveik 400 kiaulių. Ukrainoje nuo metų pradžios jau užregistruoti 26 protrūkiai kiaulių laikymo vietose.

 • 2018 m. gegužės 11 d.

  Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) gegužės 10 d. vyko mokymai pasienio veterinarijos postų inspektoriams ir specialistams. Šių mokymų tikslas – kelti pasienio darbuotojų kvalifikaciją, didinti maisto ir veterinarijos kontrolės procedūrų efektyvumą, užtikrinti vienodą ir lankstų šios kontrolės vykdymo modelį.

 • 2018 m. gegužės 10 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, jog vasarą didėja rizika apsinuodyti maistu, todėl iškylaujantys žmonės privalo skirti didesnį dėmesį produktų ir patiekalų saugai.

 • 2018 m. gegužės 09 d.

  Augant prekybos elektroninėje erdvėje populiarumui, daugėja ir norinčių užsiimti šia veikla. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena ketinantiems pradėti prekiauti maisto produktais ar papildais internetu, kad šiai veiklai taip pat galioja tam tikri reikalavimai. Į klausimus apie prekybą maisto produktais internetu atsako VMVT Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Agnė Kolkaitė.

Atgal