Naujienos

 • 2019 m. sausio 17 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad siekiant sumažinti šešėlinės ekonomikos mastą prekybos sektoriuje, nuo š. m. gegužės 1 d. įsigalios Mažmeninės prekybos taisyklių pakeitimas, įpareigojantis pardavėjus, parduodančius maisto produktus nuotoliniu būdu, nurodyti savo, kaip registruoto ar patvirtinto maisto tvarkymo subjekto numerį.

 • 2019 m. sausio 17 d.

  Danijos atsakinga institucija pranešė apie du paukščių gripo atvejus, nustatytus šios šalies laukinėje faunoje. Aukšto patogeniškumo (H5N6 potipio) gripo diagnozė buvo patvirtinta dviem laukiniams paukščiams.

 • 2019 m. sausio 15 d.

  Kauno valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Kauno VMVT) dėl pažeidimų, nustatytų neplaninio patikrinimo metu, laikinai sustabdė UAB „Skaistės mėsa” (S. Lozoraičio g. 43-4, Garliava, Kauno r.) veiklą.

 • 2019 m. sausio 14 d.

  Šiandien, sausio 14 d., Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika susitiko su  Lenkijos atsakingos institucijos vadovu, vyriausiuoju veterinarijos pareigūnu dr. Paweł Niemczuk  ir aptarė dvišalės prekybos gyvomis kiaulėmis reikalavimus ir sąlygas.

 • 2019 m. sausio 11 d.

  2019 m. sausio 5–11 d. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus pristatytų šernų mėginius, (AKM) diagnozuotas 18 gaišenų ir 23 sumedžiotiems.

   

 • 2019 m. sausio 11 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo informaciją iš Japonijos kompetentingos institucijos, kad susitarta dėl arklių eksporto ir suderintas veterinarijos sertifikatas. Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės ministerijos Gyvūnų sveikatos padalinio direktorius dr. Norio Kumagai pranešė, kad nuo 2019 m. sausio 10 d. Lietuva gali vežti arklius į šią šalį.

 • 2019 m. sausio 10 d.

  Š. m. sausio 9 d. vyko Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) teritorinių padalinių pasitarimas, kuriame aptartos VMVT aktualijos ir 2019 metų veiklos planai.

   

 • 2019 m. sausio 10 d.

  Europos Komisijos darbo grupė parengė rekomendacijas, kaip maisto produktų gamintojai gali sumažinti akrilamido (kenksmingos medžiagos, susidarančios aukštoje temperatūroje skrudinant tam tikrus maisto produktus) kiekius.

 • 2019 m. sausio 04 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo informaciją apie tai, kad Kinijoje užfiksuotas afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis dideliame kiaulių ūkyje, dalinai priklausančiame Danijos investuotojams. Ūkyje, įsteigtame 2016 m., buvo auginama per 73 tūkst. kiaulių, iš kurių – 15 tūkst. veislinių. Nugaišo beveik 4 tūkst. kiaulių, o patvirtinus diagnozę, priverstinai sunaikintos visos likusios.

 • 2018 m. gruodžio 31 d.

  Š. m. gruodžio 28 d. įsigaliojo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymas Nr. B1-1046 „Dėl maisto produktų prekybos ir (ar) viešojo maitinimo paslaugų teikimo renginio ar šventės metu“ (toliau – Įsakymas). Įsakymu nustatyta, kad tiekti maistą ar viešojo maitinimo paslaugas renginio ar šventės metu gali tik VMVT nustatyta tvarka patvirtinti ar registruoti maisto tvarkymo subjektai.

Atgal