Lietuviški pašarai gyvūnams augintiniams galės būti eksportuojami į Taivaną

Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo patvirtinimą iš Taivano Gyvūnų ir augalų sveikatos inspekcijos biuro ir Žemės ūkio karantino tarybos, kad įmonei UAB „Akvatera“ (Dievogalos k., Zapyškio sen., Kauno r.) suteiktas patvirtinimas eksportuoti pašarus gyvūnams augintiniams į Taivaną.

Praėjusių metų spalio pabaigoje Lietuvoje vyko Taivano kompetentingos tarnybos auditas, kurio metu buvo vertinama VMVT vykdoma veterinarinės kontrolės sistema, tikrinamas pašarų gyvūnams gamybos procesas.

VMVT vykdoma veterinarinė kontrolė buvo įvertinta kaip atitinkanti Taivano reikalavimus, o įmonės gaminama produkcija pripažinta saugia ir kokybiška.

„Galime tik pasidžiaugti, kad šį kartą eksporto dokumentų ir reikalavimų derinimo procesas užtruko trumpiau nei pusmetį, ir dar vienai Lietuvoje gaminamos produkcijos rūšiai atsivėrė nauja rinka. Su Taivano atsakinga institucija bendraujame jau senokai, lietuviškus pieno produktus pradėta eksportuoti į šią šalį jau 2000-siais metais. Džiugina ir tai, kad plečiasi ne tik lietuviškų maisto produktų ir pašarų eksporto geografija, bet auga ir eksportuojamų lietuviškų produktų kiekiai“, – komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

2018 m. į Taivaną iš Lietuvos buvo eksportuota beveik 643 t pieno produktų (150 t pieno cukraus ir 492,8 t sūrio).

Atgal