Lietuva siekia bendradarbiauti su Indonezija

Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujamos delegacijos nariai - Žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Deividas Kliučinskas, viešintys Indonezijos Respublikoje, susitiko su Indonezijos žemės ūkio ministru Amranu Sulaimanu (Amran Sulaiman) ir jo patarėju dr. Mat Syukur.

Pirmą kartą įvykusiame aukščiausiame Lietuvos ir Indonezijos vadovų susitikime sutarta supaprastinti sertifikavimo procedūras Lietuvos pieno, mėsos ir kitų maisto produktų eksportuotojams.

Atvirame viceministro R. Taraškevičiaus pokalbyje su Indonezijos žemės ūkio ministru A. Sulaimanas ir jo vadovaujama delegacija aptartos dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės žemės ūkio srityje, pristatytos eksporto leidimų į Indoneziją procedūros ir reikalavimai, aptartos galutinės Lietuvos ir Indonezijos žemės ūkio ministerijų susitarimo dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje detalės.

Susitikimo metu žemės ūkio viceministras R. Taraškevičius pristatė šalies rinkos potencialą ir įvardijo Indoneziją kaip vieną iš ateities partnerių, pažymėdamas, kad Lietuvos gamintojai yra ypač suinteresuoti naujų rinkų atvėrimu Azijoje.

„Indonezija – viena iš Pietryčių Azijos šalių, kurioje sparčiausiai auga ekonomika ir kurios didžiausia ekonomika ASEAN (Pietryčių Azijos valstybių organizacija), yra labai patraukli Lietuvos žemės ūkio ir maisto gamintojams, todėl dėsime visas pastangas siekdami stiprinti ir gerinti bendradarbiavimą su šia šalimi bei atverdami naujas galimybes gamintojams“, – sakė žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius.

Indonezijos žemės ūkio ministras A. Sulaimanas išreiškė susirūpinimą dėl Europoje vyraujančių negatyvių nuomonių dėl tvarumo standartų palmių aliejui. Jis pažymėjo, kad šis klausimas Indonezijai, kuri yra palmių aliejaus gamybos ir eksporto lyderė pasaulyje, ypatingai svarbus bei paprašė Lietuvos paramos. Indonezijos žemės ūkio ministerijos atstovai teigiamai įvertino Lietuvos siekį eksportuoti aukštos pridėtinės vertės pieno, jautienos, vištienos, kiaušinių ir mėsos produktus į Indoneziją ir taip pat pakvietė Lietuvos įmones investuoti Indonezijoje.

Viceministras pakvietė Indonezijos žemės ūkio ministrą atvykti vizito į Lietuvą 2018 m., šaliai minint šimtąsias valstybės atkūrimo metines bei abiejų šalių diplomatinių santykių užmezgimo 20-ąsias metines. Pasak R. Taraškevičiaus, pirmasis Indonezijos žemės ūkio ministro vizitas Lietuvoje suteiktų impulsą abiejų šalių bendradarbiavimui žemės ūkio srityje, tai būtų ir puiki proga pasirašyti susitarimą dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje.

Prekyba su Indonezija užima nedidelę Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. 2016 m. žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Indoneziją sudarė 3,1 mln. eurų. Šiuo metu 83,6 proc. į Indoneziją eksportuojamos lietuviškos žemės ūkio produkcijos sudaro išrūgų miltai. AB „Pasvalio sūrinė“, dar  2009 m. gavusi leidimą vežti pieno produktus į Indoneziją, daugiausia eksportuoja pieno išrūgas ir maistinius pieno miltelius.

Žemės ūkio ministerijos informacija

Atgal