Naujienos

 • 2019 m. vasario 15 d.

  Nuoširdžiai sveikinu Jus Valstybės atkūrimo dienos proga!

 • 2019 m. vasario 15 d.

  Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų, šernų populiacija Lietuvoje mažėja. Didėjant afrikiniu kiaulių maru (AKM) užkrėstų teritorijų plotams (laikoma, kad šiuo metu užkrėsta apie 75 % Lietuvos teritorijos), surandama vis daugiau nuo šios ligos kritusių šernų gaišenų. Tuo tarpu medžioklių metu šių gyvūnų sumedžiojama vis mažiau.

 • 2019 m. vasario 14 d.

  Kauno apygardos teisme šią savaitę priimtas galutinis sprendimas byloje dėl netinkamai prižiūrėto šuns konfiskavimo iš Lazdijų rajono Tezininkų kaimo gyventojo. Išnagrinėjęs buvusio šuns savininko skundą, aukštesnės instancijos teismas paliko galioti jau anksčiau Alytaus apylinkės teismo priimtą nutartį, kuria pagal Administracinių nusižengimų kodeksą dėl žiauraus elgesio su gyvūnu ir jo kankinimo, šuns laikytojui buvo skirta 1 050 eurų bauda ir konfiskuotas gyvūnas.

 • 2019 m. vasario 14 d.

  Lietuva – viena iš keturių Europos Sąjungos valstybių šiuo metu siekianti gauti leidimą į Kanadą eksportuoti jautieną, kiaulieną ir paukštieną bei jų produktus. Todėl šių metų vasario 13 – 22 d. Lietuvoje vyksta Kanados maisto inspekcijos agentūros (CFIA) auditas.

 • 2019 m. vasario 14 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad 2019 m. Europos Komisija (EK) paskelbė, kad pluoštinės kanapės (Canabis sativa) ekstraktai ir iš jų gauti produktai, kurių sudėtyje yra kanabinoidų, priskiriami naujam maistui, nes nėra duomenų, kad minėti produktai buvo plačiai naudoti žmonių maistui Europos Sąjungoje (ES) iki 1997 m. Kadangi kanabinoidų poveikis žmonių sveikatai nėra ištirtas ir įvertintas, tokie produktai negali būti tiekiami rinkai.

   

 • 2019 m. vasario 13 d.

  Šią savaitę Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) vyksta Europos Komisijos auditas, kurio metu Europos atsakingi ekspertai vertina, kaip Lietuvoje naudojamos Europos Sąjungos (ES) lėšos, skirtos kovai su afrikiniu kiaulių maru (AKM). Tai antrasis Europos ekspertų auditas Lietuvoje šiais metais. Sausio pabaigoje vykusio audito metu ES ekspertai vertino ar Lietuvoje tinkamai įgyvendinamos profilaktikos, kontrolės ir kovos su AKM priemonės.

 • 2019 m. vasario 13 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo informaciją iš Tarptautinė sportinių žirgų federacijos (FEI) ir Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos (OIE), kad šių metų vasario mėnesį keliose Europos valstybėse, taip pat JAV ir Nigerijoje užregistruota po kelis arklių gripo atvejus.

 • 2019 m. vasario 11 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad sėkmingai tęsiama prekyba gyvomis kiaulėmis su Lenkija. Šių metų vasario 10 d. į kaimyninės valstybės skerdyklą išvežta antra 180 gyvų kiaulių siunta iš Panevėžio rajono kiaulininkystės ūkio.

 • 2019 m. vasario 11 d.

  Utenos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Utenos VMVT) laikinai uždraudė naudoti maistui geriamąjį vandenį, tiekiamą iš UAB „ Ignalinos vanduo“ Mažėnų vandenvietės. Šios vandenvietės tiekiamu geriamuoju vandeniu aprūpinami 53 kaimo gyventojai.

 • 2019 m. vasario 08 d.

  Šią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Malkų įlankos pasienio veterinarijos poste lankėsi Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos 5 klasės moksleiviai.

Atgal