Kinijos auditoriai jau šiemet gali vertinti Lietuvos galimybes eksportuoti jautieną ir pašarus

Lietuvos ambasadorė Kinijoje p. Ina Marčiulionytė informavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorių Joną Milių apie jau šiemet numatytus šios valstybės ekspertų auditus mūsų šalyje. Tai būtų dar vienas svarbus žingsnis derybose dėl leidimų Lietuvos įmonėms eksportuoti į Kiniją jautieną ir pašarus (šienainį).

Derybos dėl veterinarinių reikalavimų ir dokumentų suderinimo su atsakingomis Kinijos institucijomis buvo pradėtos 2015 m. Ekspertų vertinimui buvo pateikti reikalingi dokumentai ir užpildyti klausimynai.

Susitarimai dėl eksporto leidimų grindžiami abiejų šalių pasitikėjimo principais, tad Kinijos ekspertai audito metu didžiausią dėmesį skirs ir vertins, ar Lietuvoje vykdoma valstybinė maisto ir veterinarinė kontrolė atitinka Kinijoje taikomus kontrolės standartus ir reikalavimus, ar maisto saugos ir kokybės kontrolės sistema Lietuvoje yra efektyvi. Be to, bus vertinamas Lietuvos įmonių, norinčių eksportuoti savo produkciją į vieną didžiausių pasaulio rinkų, pasirengimas.

Pasak VMVT direktoriaus J. Miliaus, prognozuoti, kiek užtruks derybos iki galutinių sprendimų pasirašymo, sudėtinga ir priklauso nuo daugelio aplinkybių, tačiau Lietuva suinteresuota, kad derybų procesas vyktų kiek galima sklandžiau. Pastaruoju metu sėkmingai užbaigtos derybos dėl pieno produktų eksporto į Kiniją užtruko beveik 5 metus.

 

 

Atgal