Kinijoje tariamasi, kaip paskatinti žemės ūkio ir maisto pramonės gaminių eksportą

Šią savaitę žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Darius Remeika lankosi Kinijoje, kur susitinka su oficialiais šios šalies pareigūnais, įvairių asociacijų vadovais ir verslininkais. Ministro  vadovaujama Lietuvos delegacija, kartu su ambasadore Kinijoje Ina Marčiulionyte, žemės ūkio atašė Kristina Mineikiene, šią savaitę dar planuoja susitikti su vietos verslininkais, Kinijos Žemės ūkio ir kaimo reikalų ministerijos vadovybe. Taip pat numatoma apsilankyti Kinijos žemės ūkio mugėje, kur savo produkciją pristato ir Lietuvos gamintojai.

„Mūsų gamintojų produkcija yra sveika ir kokybiška, tikrai turime ką pasiūlyti didžiausiai pasaulio rinkai. Lietuva buvo pirma ES valstybė, su kuria Kinija pasirašė protokolą dėl šaldytos jautienos eksporto. Tačiau iki šiol visas ekonominių ryšių potencialas nebuvo išnaudojamas. Vis dėlto, susitikimai su šios šalies pareigūnais ir verslininkais leidžia tikėti, kad situacija keisis“, – sakė G. Surplys.

Jo teigimu, jau pirmi vizito susitikimai nuteikia optimistiškai. Kinijos Generalinės muitinės administracijos pareigūnai, kurie taip pat atsakingi už maisto produktų saugą, tikino, kad kai kurios kliūtys, iš dalies apsunkinančios mūsų produkcijos eksportą, bus šalinamos greičiau.

Kinai sutinka išplėsti ir lietuvių eksportuojamų žuvų rūšių sąrašą, taip pat vertinti lietuviškų duonos produktų, medaus, šienainio ir kitos lietuviškos produkcijos eksporto galimybes.

„Šio vizito metu sutarta, kad Kinijos kompetentinga tarnyba artimiausiu metu atvyks į Lietuvą tikrinti jautienos įmones ir bus pradėtos eksporto procedūros dėl jautienos subproduktų ir jų atitikties tarptautiniams reikalavimams. Kinijos auditorių jau laukiame“, – sakė VMVT direktorius D. Remeika.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu iš žemės ūkio ir maisto produkcijos lietuviai į Kiniją daugiausia eksportuoja pieno produktų: pieno konservų, sūrių, maistinių pieno miltų, taip pat žuvies ir jos gaminių.

Praėjusiais metais bendra Lietuvos ir Kinijos prekyba viršijo 1 mlrd. Eur. Lietuvos eksportas į šią šalį didėjo 46 proc. ir siekė 180 mln. Eur, o importas didėjo 16 proc. – iki 823 mln. Eur.

Beje, tiesioginės Kinijos investicijos Lietuvoje sudaro 5,61 mln. Eur, o lietuviai Kinijoje investavę kelis kartus didesnę sumą – 24,37 mln. Eur.

 

Parengta pagal Žemės ūkio ministerijos informaciją

 

Atgal