Naujienos

 • 2018 m. balandžio 24 d.

  Jurbarko valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Jurbarko VMVT), gavusi pranešimą apie rajono miške netinkamai tvarkomas medžioklės atliekas, pradėjo skubų tyrimą.

   

 • 2018 m. balandžio 23 d.

  Vengrijos atsakinga institucija informavo apie pirmąjį afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejį, patvirtintą rastai šerno gaišenai. Vengrija – aštunta Europos Sąjungos valstybė, kurioje nustatyta ši kiaulėms ir šernams pavojinga liga.

 • 2018 m. balandžio 20 d.

  Šiandien Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) tarėsi Lietuvos prekybos įmonių ir Nacionalinės akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacijų atstovai. Vienas iš pagrindinių diskusijos klausimų – žuvų gerovės užtikrinimas mažmeninės prekybos centruose.

 • 2018 m. balandžio 19 d.

  Bulgarijos atsakinga institucija pranešė, kad šios šalies Plovdivo srityje esančiame naminių paukščių ūkyje nustatytas aukšto patogeniškumo H5 potipio paukščių gripas.

 • 2018 m. balandžio 19 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad įsigaliojo VMVT direktoriaus 2018 m. sausio 12 d. įsakymas Nr. B1-58, kuriuo patvirtintas Gyvūninio maisto tvarkymo subjekto veiklos ataskaitos teikimo ir Valstybinės veterinarinės kontrolės pažymos išdavimo tvarkos aprašas (Aprašas).

 • 2018 m. balandžio 18 d.

  Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) atliko žaliojoje arbatoje esančių katechinų saugos vertinimą, reaguodama į įtarimus dėl galimo jų žalingo poveikio kepenims. EFSA pateikė išvadą, kad žaliosios arbatos užpile ir kituose analogiškuose gėrimuose esantys katechinai yra nekenksmingi sveikatai.

 • 2018 m. balandžio 18 d.

  Vakar Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) teritorinių VMVT padalinių maisto produktų inspektoriai diskutavo jų veiklai aktualiais klausimais.

 • 2018 m. balandžio 18 d.

  Vis labiau populiarėjant nuotolinei prekybai, į virtualią erdvę keliasi ir prekyba ekologiškais produktais. Nuo š. m. balandžio įsigalioję Ekologinio žemės ūkio taisyklių pakeitimai apibrėžia, kokia informacija apie ekologišką produktą turi būti pateikta prekiaujant internetu. Šie pakeitimai ypač aktualūs vartotojams, nes iki šiol taisyklės galiojo tik tradicinei prekybai ekologiškais maisto produktais ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gaudavo nemažai vartotojų nusiskundimų dėl nepakankamos informacijos apie ekologiškus produktus interneto svetainėse.

 • 2018 m. balandžio 16 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) informuoja, kad pastaruoju metu internete atsirado siūlymų įsigyti maisto papildą „Dr Farin“, skirtą kūno svoriui mažinti. Šis maisto papildas Lietuvoje nėra notifikuotas, nevertinta jo sudėtis, sauga ir kokybė, todėl prekiauti juo draudžiama.

 • 2018 m. balandžio 13 d.

  Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus pristatytus šernų  mėginius, afrikinis kiaulių maras (AKM) 2018 m. balandžio 6–12 d. nustatytas 261 šerno gaišenai ir 1 sumedžiotam šernui.

   

   

Atgal