Naujienos

 • 2018 m. spalio 23 d.

  Marijampolės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Marijampolės VMVT), gavusi informaciją iš UAB „Sūduvos vandenys“, laikinai uždraudė Geležinių kaimo (Marijampolės r.) vandenvietės tiekiamą geriamą vandenį naudoti maistui dėl jame nustatyto padidinto toksinio (cheminio) rodiklio – arseno kiekio (12 µg/l, kai ribinė vertė – 10 µg/l).

   

 • 2018 m. spalio 23 d.

  Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Vilniaus VMVT) nurodė Labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas” (Vytenio g. 54, Vilnius) laikinai sustabdyti vištienos konservų dalinimą skurstantiesiems, nustačius, kad jie neatitinka šiems produktams keliamų reikalavimų. Konservai išfasuoti skardinėse dėžutėse po 240 g, kilmės šalis Latvija, iš viso 8 061 vnt. dėžučių.

 • 2018 m. spalio 22 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo informaciją, kad Bulgarijoje užfiksuotas paukščių gripo protrūkis dviejuose komerciniuose naminių paukščių ūkiuose. Virusas nustatytas Voyvodovo kaime, Chaskovo rajone esančiuose paukštininkystės ūkiuose, kuriuose buvo auginamos antys ir viščiukai broileriai.

   

 • 2018 m. spalio 22 d.

  Šių metų spalio 22–26 d. Lietuvoje lankosi 3 veterinarijos ekspertų delegacija iš Pietų Korėjos žemės ūkio, maisto ir kaimo reikalų ministerijos. Vizito tikslas – susipažinti su Lietuvoje taikomomis kovos su afrikiniu kiaulių maru (AKM) priemonėmis, kontrolės reikalavimais, vykdoma stebėsena ir šios ligos prevencijos bei likvidavimo planais.

 • 2018 m. spalio 22 d.

  Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Pasienio maisto ir veterinarijos kontrolės skyriumi praėjusią savaitę organizavo mokymus muitinės pareigūnams. Šių mokymų tikslas – kelti muitininkų kvalifikaciją, didinti maisto ir veterinarijos kontrolės procedūrų efektyvumą, stengiantis užtikrinti visuomenės ir gyvūnų sveikatos apsaugą, saugant juos nuo pavojingų užkrečiamųjų ligų.

 • 2018 m. spalio 19 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) įspėja vartotojus būti budrius – šalies prekybos centruose užfiksuota jau keletas atvejų, kuomet maisto produktai piktavališkai sugadinami – juose randama prismaigstytų adatų. VMVT šią savaitę sulaukė vieno pranešimo dėl adatos atvėsintoje mėsoje ir net trijų pranešimų apie vartotojų įsigytuose bananuose rastas adatas. Todėl rekomenduojama įsigytus vaisius (ypač bananus) prieš vartojant apžiūrėti, supjaustyti gabalėliais.

 • 2018 m. spalio 19 d.

  Spalio 18 d. Lietuvos mokslų akademijoje (LMA) vyko konferencija „Veterinarijos mokslo 100-mečio kelias: praeitis, dabartis ir ateitis“, skirta veterinarijos mokslo ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) įkūrimo šimtmečiui paminėti. Šią konferenciją organizavo Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) kartu su LMA, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), VMVT, Nacionaliniu maisto ir rizikos vertinimo institutu (NMVRVI). Jos dalyviai susipažino su veterinarijos tarnybos pasiekimais ir veikla per 100 metų, mokslo laimėjimais veterinarijos srityje, nubrėžė gaires ateities darbams.

 • 2018 m. spalio 19 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad praėjusią savaitę (spalio 13–19 d.) afrikinis kiaulių maras (AKM) nustatytas 2 nugaišusiems ir 9 sumedžiotiems šernams. Ligos atvejų kiaulių laikymo vietose per šį laikotarpį nebuvo užregistruota.

 • 2018 m. spalio 19 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Škotijos Aberdynšyro srityje patvirtintas galvijų spongiforminės encefalopatijos (kempinligės) atvejis. Paskutinis kempinligės atvejis šioje šalyje buvo užregistruotas 2009 metais.

   

 • 2018 m. spalio 17 d.

  Spalio 16 d. Vilniuje vyko tarptautinė konferencija „Vienas pasaulis – viena sveikata. Zoonozės ir geroji patirtis“, kurią organizavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kartu su Europos maisto saugos tarnyba (EFSA).

Atgal