Naujienos

 • 2017 m. rugsėjis 26 d.

  Šią savaitę Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) lankosi Mongolijos kompetentingos institucijos – Bendrosios specializuotos inspekcijos agentūros (GASI) specialistai. Jie atvyko į Lietuvą pasidalinti patirtimi valstybinės maisto kontrolės srityje.

 • 2017 m. rugsėjis 26 d.

  Vakar, rugsėjo 25 d. Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) lankėsi asociacijos „Lietuvos maisto pramonė“ delegacija, vadovaujama šios asociacijos pirmininkės Irmos Pilypienės.

 • 2017 m. rugsėjis 26 d.

  Šių metų rugsėjo 25 – 28 d. Lietuvoje vyksta Honkongo maisto saugos ekspertų vizitas dėl jautienos ir kiaulienos eksporto iš Lietuvos į Honkongą.

 • 2017 m. rugsėjis 25 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad buferinėje zonoje ūkininkaujantys kiaulių laikytojai, neįgyvendinę biologinio saugumo priemonių kiaulių laikymo vietose (patvirtintų Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2011 m. liepos 11 d. įsakymu Nr. B1-384), turi ne vėliau kaip iki 2017 m. rugsėjo 30 d. paskersti savo reikmėms laikomas kiaules vietoje ar išvežti skersti į VMVT patvirtintą skerdyklą.

 • 2017 m. rugsėjis 25 d.

  Europos Komisija yra patvirtinusi afrikinio kiaulių maro (AKM) strategiją rytinei Europos Sąjungos (ES) daliai. Siekiant sumažinti AKM viruso išplitimo mastą Lietuvoje bei įgyvendinti šią ES strategiją, taikomą valstybėse, kuriose nustatytas AKM, keičiama išmokų mokėjimo už šernų gaišenas ir sumedžiotas šernų pateles tvarka.

 • 2017 m. rugsėjis 22 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika, kaip Lietuvos žemės ūkio ministerijos delegacijos narys, šių metų rugsėjo 19 – 23 d. dalyvauja 15-oje Kinijos žemės ūkio prekybos mugėje ir jos metu organizuojamuose susitikimuose Pekine (Kinijos Liaudies Respublika).

 • 2017 m. rugsėjis 22 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad šią savaitę Janonių kaime (Kavarsko sen., Anykščių r.) nustatytas afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis kiaulių laikymo vietoje, kur savo reikmėms buvo auginama viena kiaulė.

 • 2017 m. rugsėjis 22 d.

  Šią savaitę Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, drauge su Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) atstovybe Lietuvoje pakvietė atsakingų institucijų atstovus, visuomenės sveikatos specialistus, mokslininkus, maisto pramonės darbuotojus į tarptautinę konferenciją „Riebalų rūgščių transizomerai maiste: vartotojų apsauga ir iššūkiai pramonei“. Renginys skirtas pasidalinti patirtimi ir paskatinti ieškoti atsakymo į visuomenei aktualų klausimą – ar įmanoma šiuolaikinėje maisto pramonėje atsisakyti sveikatai kenksmingų riebalų, ar būtinas šių medžiagų koncentracijų maiste teisinis reguliavimas.

 • 2017 m. rugsėjis 21 d.

  Maitinimo verslas vis dar išlieka vienas populiariausių – beveik 40 proc. VšĮ „Versli Lietuva“ konsultacijų yra suteikiama asmenims, kurie norėtų pradėti su maistu susijusią veiklą. Nuo šių metų lapkričio 1 d. pradėti veiklą šioje srityje bus lengviau – įsigalios pasikeitimai maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo tvarkos apraše.

 • 2017 m. rugsėjis 20 d.

  Kova su atsparumu antimikrobinėms medžiagoms – didelė šio amžiaus žmonijos problema. Prognozuojama, kad 2020 metais dėl šios problemos medicina gali būti bejėgė išgelbėti per 10 milijonų žmonių gyvybių.

   

Atgal