Izraelyje aptartos maisto produktų eksporto galimybės

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos l. e. direktoriaus pavaduotojo pareigas Mantas Staškevičius, kartu su Žemės ūkio ministerijos delegacija, rugpjūčio 4–7 dienomis lankėsi Tel Avive (Izraelis).

Delegacijai vadovaujantis žemės ūkio ministras Giedrius Surplys susitiko su šios šalies žemės ūkio ir kaimo plėtros ministru Uri Arieliu. Ministrų susitikimo metu didžiausias dėmesys skirtas eksporto į Izraelį galimybėms aptarti. Izraelio žemės ūkio ministras pastebėjo, kad Lietuvos maisto produktų eksporto potencialas dar neišnaudotas, o aukščiausios kokybės žemės ūkio ir maisto produktai yra laukiami jų rinkoje.

Vizito metu delegacija taip pat susitiko su Izraelio žemės ūkio sektoriaus bei verslo atstovais ir aptarė naujas galimybes plėtoti dvišalį bendradarbiavimą žemės ūkio srityje. Atstovai iš Lietuvos aplankė didžiausią šalyje karvių fermą, kurioje susipažino su modernių technologijų pritaikymu žemės ūkyje, o vizito vienoje didžiausių pieno perdirbimo įmonių metu diskutavo apie abiejų šalių žemės ūkio politiką, pieno sektoriaus aktualijas.

„Susitikimo metu Izraelio atstovai informavo, kad jų šaliai aktualus jautienos ir kiaušinių importas, todėl domina ir galimybės šalies pirkėjams pasiūlyti lietuvišką produkciją. Aptariant veterinarijos reikalavimus Izraelio atstovai pabrėžė, kad importuojama jautiena turėtų būti košerinė, t. y. turėti tai patvirtinančius sertifikatus. Taip pat akcentavo, kad šalis planuoja atsisakyti gyvulių importo ir ketina orientuotis į skerdieną. Mūsų įmonės yra pasiruošusios bendradarbiauti, todėl tikimės, kad šie sprendimai atvers naujas galimybes lietuviškos produkcijos eksportui“, – įspūdžiais dalinosi M. Staškevičius.

Teisė eksportuoti produkciją į Izraelį yra suteikta trims Lietuvos mėsos įmonėms. 2016 m. į šią šalį išvežti 17 413 galvijai, 2017 m. –      17 778, 2018 m. – 15 171. Pieno produktų eksportuota atitinkamai 2 069,234, 2 387,408 ir 1 264,929 tonos.

Atgal