Naujienos

 • 2019 m. vasario 19 d.

  Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo patvirtinimą iš Taivano Gyvūnų ir augalų sveikatos inspekcijos biuro ir Žemės ūkio karantino tarybos, kad įmonei UAB „Akvatera“ (Dievogalos k., Zapyškio sen., Kauno r.) suteiktas patvirtinimas eksportuoti pašarus gyvūnams augintiniams į Taivaną.

 • 2019 m. vasario 19 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad individualiai įmonei (IĮ) „Linolis“ (Šilo Pavėžupio g. 16, Laikšių k., Šaukėnų sen., Kelmės raj.) uždrausta tiekti rinkai 1 497 vnt. įvairių konservų ir 437 kg mėsos ir jos pusgaminių. Dėl nustatytų pažeidimų įmonės veikla sustabdyta.

   

 • 2019 m. vasario 19 d.

  Vykdant Europos Sąjungos (ES) Dvynių projektą „Parama Moldovos nacionalinei maisto saugos agentūrai“, šią savaitę Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) lankosi Moldovos maisto saugos agentūros (ANSA) ekspertai. Vizito tikslas – susipažinti su Lietuvoje vykdoma valstybine šviežių vaisių ir daržovių kokybės kontrole.

 • 2019 m. vasario 18 d.

  Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija (OIE) skelbia jau penktąjį fotografijų konkursą „Gyvūnų sveikata ir gerovė: nestandartiniai sprendimai“. Šiuo metiniu foto konkursu norima akcentuoti gyvūnų sveikata ir gerove besirūpinančių žmonių darbą.

 • 2019 m. vasario 18 d.

  Optimaliai išnaudoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) turimus žmogiškuosius išteklius, siekiant laiku, kokybiškai ir skaidriai atlikti maisto ir veterinarinę kontrolę – pagrindinis VMVT darbo organizavimo pokyčių tikslas. Siekiama geriau planuoti darbus, tobulinti priežiūros ir kontrolės procesą ir kartu išlaikyti lengvai pasiekiamas paslaugas, iki šiol teiktas verslui, ūkininkams ir gyventojams. Taip pat siekiama, kad efektyvesnė teritorinių padalinių veikla VMVT padarytų modernesnę ir mobilesnę, kad ja būtų labiau pasitikima.

 • 2019 m. vasario 15 d.

  Nuoširdžiai sveikinu Jus Valstybės atkūrimo dienos proga!

 • 2019 m. vasario 15 d.

  Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų, šernų populiacija Lietuvoje mažėja. Didėjant afrikiniu kiaulių maru (AKM) užkrėstų teritorijų plotams (laikoma, kad šiuo metu užkrėsta apie 75 % Lietuvos teritorijos), surandama vis daugiau nuo šios ligos kritusių šernų gaišenų. Tuo tarpu medžioklių metu šių gyvūnų sumedžiojama vis mažiau.

 • 2019 m. vasario 14 d.

  Kauno apygardos teisme šią savaitę priimtas galutinis sprendimas byloje dėl netinkamai prižiūrėto šuns konfiskavimo iš Lazdijų rajono Tezininkų kaimo gyventojo. Išnagrinėjęs buvusio šuns savininko skundą, aukštesnės instancijos teismas paliko galioti jau anksčiau Alytaus apylinkės teismo priimtą nutartį, kuria pagal Administracinių nusižengimų kodeksą dėl žiauraus elgesio su gyvūnu ir jo kankinimo, šuns laikytojui buvo skirta 1 050 eurų bauda ir konfiskuotas gyvūnas.

 • 2019 m. vasario 14 d.

  Lietuva – viena iš keturių Europos Sąjungos valstybių šiuo metu siekianti gauti leidimą į Kanadą eksportuoti jautieną, kiaulieną ir paukštieną bei jų produktus. Todėl šių metų vasario 13 – 22 d. Lietuvoje vyksta Kanados maisto inspekcijos agentūros (CFIA) auditas.

 • 2019 m. vasario 14 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad 2019 m. Europos Komisija (EK) paskelbė, kad pluoštinės kanapės (Canabis sativa) ekstraktai ir iš jų gauti produktai, kurių sudėtyje yra kanabinoidų, priskiriami naujam maistui, nes nėra duomenų, kad minėti produktai buvo plačiai naudoti žmonių maistui Europos Sąjungoje (ES) iki 1997 m. Kadangi kanabinoidų poveikis žmonių sveikatai nėra ištirtas ir įvertintas, tokie produktai negali būti tiekiami rinkai.

   

Atgal