Naujienos

 • 2018 m. kovo 16 d.

  Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus š. m. kovo 10–16 d. pristatytų sumedžiotų šernų ir jų gaišenų mėginius, afrikinis kiaulių maras (AKM) nustatytas 26 vietose 9 sumedžiotiems ir 51 šernų gaišenai.

 • 2018 m. kovo 16 d.

  Švedijos atsakinga institucija pranešė, kad šios šalies Östhammar regione esančiame smulkiame paukštininkystės ūkyje nustatytas aukšto patogeniškumo paukščių gripas H5N8.

   

 • 2018 m. kovo 16 d.

  Šių metų kovo 12 – 23 d. Lietuvoje vyksta JAV Žemės ūkio departamento Maisto saugos ir kontrolės tarnybos (FSIS) auditas. Dvi savaites JAV atsakingas ekspertas vertins, ar Lietuvoje tinkamai įgyvendinami reikalavimai mėsos ir jos produktų eksportui į JAV. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Dariaus Remeikos teigimu, tokie priežiūros auditai yra standartinė procedūra, kurią taiko daugelis šalių.

 • 2018 m. kovo 15 d.

  Rumunijos atsakinga institucija pranešė, kad Bercu Nou vietovėje, Satu Mare regione, patvirtintas trečiasis šiais metais afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys.

   

 • 2018 m. kovo 15 d.

  Minint Pasaulinę vartotojų teisių dieną, Europos Sąjungoje vadinamą Europos vartotojų diena, didelis dėmesys skiriamas vartotojų teisėms įsigyjant maisto produktus internetu. Elektroninės prekybos populiarumas nuolat auga, todėl daugėja ir gyventojų pranešimų socialiniuose tinkluose ar skelbimų portaluose apie prekybą įvairiais maisto produktais.

 • 2018 m. kovo 14 d.

  Afrikinis kiaulių maras (AKM) iš Lietuvos nesitraukia, kiekvieną savaitę registruojami vis nauji ligos atvejai šernų populiacijoje. Šiais metais AKM nustatytas jau 472 vietose. Atsižvelgus į AKM situaciją ir ligos plitimą laukinėje faunoje bei įvertinus riziką, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus įsakymu, išplėsta AKM buferinė zona.

 • 2018 m. kovo 13 d.

  Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) susitiko Lietuvos Respublikos Seimo narė Virginija Vingrienė, jos padėjėjas-sekretorius Arminas Mockevičius, Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento Gyvulininkystės skyriaus vyriausioji specialistė Aleksandra Voicechovska, VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro Gyvūnų ir pieno apskaitos departamento Gyvūnų ir pašarų subjektų apskaitos skyriaus vadovas Rolandas Mikaliūnas, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas Kaimo ir teritorijų planavimo klausimais Gediminas Vaičionis, Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijos vadovė Brigita Kymantaitė, veterinarijos gydytojai, gyvūnų globos organizacijų atstovai. Valstybės institucijų ir visuomeninių gyvūnų gerovės organizacijų atstovai diskutavo gyvūnų augintinių ženklinimo ir registravimo klausimais.

 • 2018 m. kovo 12 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad 2018 m. kovo 5–9 d. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus pristatytų šernų gaišenų ir sumedžiotų šernų mėginius, afrikinis kiaulių maras (AKM) nustatytas 3 sumedžiotiems ir 58 šernų gaišenoms.

 • 2018 m. kovo 09 d.

  Kovo 11-osios Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktas – svarbiausias dokumentas naujųjų laikų Lietuvos istorijoje.

  Jis sugrąžino mums viltį ir teisę į Laisvę, o kartu ir įpareigojo bendru darbu kurti savą, nepriklausomą ir demokratišką valstybę sau ir ateinančioms kartoms. Todėl branginkime ir švęskime atgimusios Lietuvos gimtadienį. Tegul jis suvienija mus ateities darbams.

  Nuoširdžiai sveikinu Jus Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika

 • 2018 m. kovo 09 d.

  Europos Komisijos (EK) Sveikatos ir vartotojų apsaugos generalinis direktoratas (SANCO) kartu su EK techninės pagalbos ir informacijos mainų biuru (TAIEX) š. m. kovo 8–9 d. Sofijoje (Bulgarija) organizavo tarptautinį seminarą gyvūnų užkrečiamųjų ligų stebėsenos ir valdymo laukinėje faunoje klausimais. Seminare dalyvavo Europos Sąjungos (ES) valstybių bei trečiųjų šalių (Bosnijos ir Hercegovinos, Makedonijos, Juodkalnijos, Serbijos, Kosovo, Turkijos, Gruzijos, Moldovos, Ukrainos ir Baltarusijos) atsakingi specialistai.

Atgal