Naujienos

 • 2017 m. gruodžio 13 d.

  Artėjant gražiausioms metų šventėms, prasideda prekybos karštinė. Daugelis viešojo maitinimo įmonių siūlosi gaminti patiekalus šventiniam stalui. Nusprendusiems pasinaudoti šia restoranų ir kavinių paslauga, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) siūlo vartotojams pasirenkant įmonę, atkreipti dėmesį į jos vertinimo balą.

   

 • 2017 m. gruodžio 12 d.

  Smulkiųjų žemės ūkio ir maisto gamintojų veikla ypač svarbi, ja siekiama išsaugoti tradicinių maisto produktų gamybą, išlaikyti kultūros paveldą, visa tai perduoti ateities kartoms. Kiekvienais metais Lietuvoje užregistruojama vis daugiau mažų maisto tvarkymo subjektų (įmonių). Šiuo metu pirminę žemės ūkio produkciją gamina daugiau kaip 730 subjektų (278 – negyvūninio ir 455 – gyvūninio maisto).

   

 • 2017 m. gruodžio 12 d.

  Dėl grubių pažeidimų ir nenoro tvarkytis laikinai sustabdyta UAB „Jomas“ (Varatniškių k., Trakų r.) konditerijos gaminių cecho veikla.

 • 2017 m. gruodžio 11 d.

  Kaip praneša Europos Sąjungos valstybių atsakingos institucijos, aukšto patogeniškumo (H5N6) paukščių gripas praėjusį savaitgalį (gruodžio 8 d.) nustatytas ančių ūkyje Olandijoje.

 • 2017 m. gruodžio 08 d.

  Europos Parlamentui priėmus naują reglamentą dėl oficialios kontrolės, visų maisto teikimo grandinės dalyvių – ūkininkų, maisto gamintojų, prekybininkų, o visų pirma – už maisto saugą ir kokybę atsakingų Europos Sąjungos valstybių kontrolės institucijų laukia svarbios permainos. Apie šio naujo teisės akto nuostatų įsigaliojimo ir taikymo aktualijas šiandien, gruodžio 08 d., kalbėta Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) vykusios diskusijos metu.

 • 2017 m. gruodžio 06 d.

  Jei Kalėdoms planuojate vaikams padovanoti šuniuką ar kačiuką, gerai pagalvokite, apsvarstykite, pasitarkite. Pakalbėkite apie pareigas šeimoje ir vaikų elgesį su gyvūnais.

 • 2017 m. gruodžio 05 d.

  Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (Kauno VMVT) sprendimu, įmonei UAB „Genba Taste“ nurodyta susigrąžinti per 300 kg klientams išplatintų Vokietijos gamintojo „Frutarom Savory Solutions Gmbh“ prieskonių mišinių ir juos saugiai sunaikinti.

 • 2017 m. gruodžio 04 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždrausta prekiauti ir nurodyta susigrąžinti iš vartotojų vienos partijos plastikines gertuves vaikams „Paw Patrol“ (brūkšninis kodas 8412497827329, artikulo Nr. 82732, kilmės šalis – Kinija).

   

 • 2017 m. gruodžio 01 d.

  Šiandien Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika, drauge su kitų valstybės institucijų, pieno gamintojų, supirkėjų ir perdirbėjų atstovai pasirašė deklaraciją Dėl Lietuvos pieno sektoriaus plėtros strategijos gairių įgyvendinimo. Lietuvos ilgalaikės pieno sektoriaus plėtros strategiją, kurią  nuspręsta kurti siekiant nubrėžti pieno sektoriaus kryptis bei rasti socialinį susitarimą tarp susijusių dalyvių, tris mėnesius kartu rengė visi pieno rinkos dalyviai.

 • 2017 m. gruodžio 01 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad šių metų lapkričio 24 – 30 d. Lietuvos laukinėje faunoje rastos 158 šernų gaišenos ir sumedžiota 16 šernų (iš viso 174), kurių mėginius ištyrus laboratorijoje, nustatyta afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozė. AKM užsikrėtę šernai rasti ar sumedžioti 98 vietose.

Atgal