Indonezijoje aptarti eksporto iš Lietuvos klausimai

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika, kaip Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos delegacijos narys, vyko į Džakartą (Indonezijos Respublika) ir lankėsi Indonezijos žemės ūkio ministerijoje. Susitikimų su Indonezijos žemės ūkio ministerijos atstovais metu aptarti dvišalio bendradarbiavimo ir maisto produktų eksporto leidimų klausimai.

Šiuo metu 13 Lietuvos įmonių yra pateikusios dokumentus ir siekia gauti leidimus į Indoneziją eksportuoti pieno produktus. Indonezijos rinka domina ir kiaušinių bei jų produktų gamintojus. Indonezijos kompetentingai institucijai įvertinti yra pateikti Lietuvos įmonių dokumentai, reikalingi eksporto dokumentams gauti.

„Vienas pagrindinių vizito į Džakartą tikslų buvo su Indonezijos žemės ūkio ministerijos atstovais aptarti Lietuvos įmonių pateiktų dokumentų vertinimo eigą ir tolimesnius derybų žingsnius. Pokalbio metu gavome daugiau informacijos ir sutarėme, kad pieno ir kiaušinių produktų eksporto klausimus betarpiškai koordinuos Žemės ūkio atašė Lietuvos ambasadoje Tokijuje. Tikimės, kad tai palengvins dialogą ir padės operatyviau spręsti kylančius klausimus“, – sakė VMVT direktorius Darius Remeika.

Vizito metu VMVT direktorius taip pat apsilankė Europos Sąjungos delegatūroje Indonezijoje ir susitiko su ambasadoriumi Vincentu Guerendu, aptarė situaciją Indonezijos žemės ūkyje ir bendradarbiavimo tarp Europos Sąjungos ir Indonezijos maisto produktų eksporto srityje galimybes. Europos Sąjungos delegatūra informavo, kad nuo 2019 m. spalio mėn. įsigalioja naujas reguliavimas dėl HALAL produkcijos. Visi į Indonezijos rinką patenkantys produktai privalės turėti sertifikatą, išduotą Indonezijos religijos ministerijos.

Atgal