Dėl nepilnai paženklintų kukurūzų ir ryžių dribsnių – perspėjimas alergiškiems žmonėms

Vartotojai raginami atkreipti dėmesį jei įsigijo itališkų kukurūzų ir ryžių dribsnių be glitimo „Flakes & Fibre“, jų ženklinimo etiketėje nenurodytas alergenas – soja. Ši informacija ypač aktuali sojos produktams alergiškiems žmonėms.

Informaciją apie nesaugų produktą Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF). Švedijos atsakingos institucijos inicijuotame pranešime nurodyta, kad minėti dribsniai (gamintojas „Molino Nicoli“, Italija, partijos Nr. 17032018, geriausi iki 2018-03-17, sufasuoti po 300 g) išplatinti Suomijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje ir Lietuvoje.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nedelsiant pradėjo tyrimą. Nustatyta, kad 16 vnt. šių kukurūzų ir ryžių dribsnių į Lietuvą įvežė  ir išplatino UAB „Vilandra“ (Minsko pl. 55, Kuprioniškių k., Vilniaus r.).

Įmonė įpareigota nedelsiant surinkti iš gavėjų minėtą kukurūzų ir ryžių dribsnių be glitimo „Flakes & Fibre“ partiją, bei informuoti apie juos vartotojus.

Vartotojai gali grąžinti įsigytus nesaugius, nepilnai paženklintus dribsnius prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad nuo 2014 gruodžio 13 d. produktų ženklinimo etiketėse alergenus privaloma nurodyti.

 

Atgal