Aptartos eksporto su JAV perspektyvos

Šiandien, rugsėjo 8 d. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lenkijoje vyriausiuoju specialistu žemės ūkio klausimams, dr. Piotr Runickij.

Susitikime buvo aptarti mėsos produktų bei kiaušinių produktų eksporto į JAV klausimai. Dr. P. Runickij taip pat domėjosi naujausiais afrikinio kiaulių maro protrūkiais ir bendra situacija regione. Pokalbio metu pažymėta, kad ypatingą nerimą kelia ligos protrūkiai, šiemet užfiksuoti Čekijoje ir Rumunijoje. VMVT specialistai akcentavo, kad afrikinio kiaulių maro situacija šalyje yra valdoma ir priemonės, kurių imamasi, leidžia užtikrinti, kad Lietuva įgyvendintų visus su gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrole susijusius tarptautinius įsipareigojimus.

„Aptarėme tolesnius procedūrinius žingsnius, leisiančius eksportuoti lietuvišką produkciją už Atlanto, mat pradėjus veiklą naujajai JAV Prezidento administracijai, kai kurie procesai natūraliai vyksta šiek tiek lėčiau nei įprasta. Taip pat sužinojome, kad netrukus ambasadoje veiklą pradės naujai paskirtas žemės ūkio atašė, tad iš anksto galėjome susitarti dėl šio pareigūno vizito Lietuvoje“, – sakė D. Remeika.

Atgal