Aptartos eksporto į Indoneziją galimybės

Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje vykusio susitikimo su Lietuvos pieno perdirbimo įmonių atstovais metu aptartos lietuviškų pieno produktų eksporto į Indoneziją galimybės. Susitikime dalyvavo Žemės ūkio ministerijos ir VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros atstovai, taip pat nuotoliniu būdu prisijungė žemės ūkio atašė Lietuvos ambasadoje Japonijoje, atsakingoje ir už bendradarbiavimo su Indonezija koordinavimą.

Šiuo metu į Indoneziją savo produkciją eksportuoti turi teisę tik viena Lietuvos įmonė, o pageidaujančių yra dar 14 pieno perdirbimo įmonių.

Susitikimo metu aptarta nuo 2016 m. pabaigos Indonezijoje įsigaliojusi eksporto procedūra. Pagal šioje šalyje įsigaliojusią tvarką, naujų įmonių patvirtinimas eksportui vykdomas 4 kartus per metus, trimis etapais. Visų pirma, vertinami įmonių užpildyti klausimai, vėliau Indonezijos inspektorių atliktų auditų tose įmonėse rezultatai. Galiausiai Indonezijos atsakingos institucijos specialistai rengia apibendrintus įmonių vertinimo dokumentus. Už kiekvieną etapą yra nustatyti tam tikri mokesčiai, kuriuos reikia sumokėti per importuotoją Indonezijoje. Dokumentus vertinimui reikia pateikti diplomatiniu keliu per atsakingą ambasadą.

Įmonių atstovai informuoti, kad nuo 2019 metų spalio mėnesio Indonezijoje įsigalios dar griežtesni reikalavimai – produkcija privalės būti sertifikuota Halal Indonezijos religijos ministerijos.

„Indonezija domina Lietuvos pieno produktų gamintojus, galinčius šiai rinkai pasiūlyti išskirtinės kokybės savo produkcijos. Derybų procesą tęsime, toliau aiškinsimės šios šalies reikalavimus ir teisines galimybes. Labai svarbu, kad nuo šių metų Lietuvos ambasadoje Japonijoje darbą pradėjo žemės ūkio atašė, kuris, tikimės, padės sklandžiau spręsti ir koordinuoti eksporto klausimus šiame Azijos regione“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

 

Atgal