Afrikinis kiaulių maras pasiekė Kiniją

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Kinijoje, Liaoningo provincijoje, nedideliame ūkyje patvirtintas afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys. Tai pirmasis AKM atvejis Kinijoje. Ši valstybė viena didžiausių kiaulių augintojų pasaulyje.

„Šis Kinijos pranešimas patvirtina, kad afrikinio kiaulių maro virusas plinta nepaisydamas nei geografinių atstumų, nei valstybių sienų. Dabar apie ligą pranešė ir daugiausia kiaulienos pasaulyje pagaminanti valstybė. Taigi, liga tapo globalia problema, atnešančia didžiulius ekonominius nuostolius, nuo kurios jokia šalis nėra apsaugota“,- pabrėžia VMVT direktorius Darius Remeika.

Pirminiais duomenimis, užkrėstame kiaulininkystės ūkyje buvo laikomos 383 kiaulės. Liga įtarta pastebėjus, kad susirgo, o vėliau nugaišo 47  kiaulės. Šiandien Kinijos Gyvūnų sveikatos ir epidemiologijos centre (Nacionaliniame gyvūnų ligų tyrimų centre) patvirtinta, kad kiaulės buvo užsikrėtusios AKM virusu.

Kinijos atsakingi pareigūnai informavo, kad visos ūkyje laikytos kiaulės nugaišintos ir sunaikintos, imtasi visų būtinų veiksmų AKM židinyje.

Atgal