Naujienos

 • 2017 m. gegužės 26 d.

  Afrikinis kiaulių maras (AKM) iš Lietuvos nesitraukia, kiekvieną savaitę registruojami vis nauji šios ligos atvejai šernų populiacijoje. Atsižvelgus į AKM situaciją mūsų šalyje, ligos plitimą laukinėje faunoje ir įvertinus riziką bei praėjusių metų patirtį, VMVT direktoriaus įsakymu išplėsta AKM buferinė zona.

   

 • 2017 m. gegužės 25 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika ir VMVT atsakingi specialistai susitiko su Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų (LMGAGA) bei Lietuvos mėsos perdirbėjų  (LMPA) asociacijų atstovais.

 • 2017 m. gegužės 25 d.

  Šiandien, gegužės 25 d. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Darius Remeika susitiko su nevyriausybinės organizacijos „Animals‘ Angels“ atstove Christine Hafner ir lektoriumi dr. Alexander Rabitch, pastarąsias 8 dienas vedusius mokymus VMVT pareigūnams tema „Gyvūnų gerovė transportavimo metu“.

   

 • 2017 m. gegužės 25 d.

  Šią savaitę (gegužės 21-26 d.) Paryžiuje vyksta kasmetinė, 85-oji Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos (OIE) generalinė sesija, kurioje dalyvavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius, vyriausiasis Lietuvos veterinarijos pareigūnas Darius Remeika, jo pavaduotojas Vidmantas Paulauskas ir Lietuvos veterinarijos ir fitosanitarijos atašė Europos Sąjungoje Žilvinas Ilevičius.

 • 2017 m. gegužės 24 d.

  Šiltuoju metų laiku naminius gyvulius intensyviai puola įvairūs vabzdžiai. Uodų, musių, sparvų, gylių, mašalų ar kitų vabzdžių antplūdis gyvūnams gali sukelti nerimą, baimę, sutrikdyti įprastinius virškinimo procesus, pasitaiko atvejų, kai gyvuliai dėl to nugaišta.

 • 2017 m. gegužės 24 d.

  Šaldytos jautienos eksportas į Kiniją tampa vis realesnis – šiandien žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, Maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika ir  Kinijos generalinės kokybės priežiūros, inspekcijos ir karantino administracijos (AQSIQ) viceministras Mei Kebao pasirašė trišalį protokolą dėl šaldytos jautienos reikalavimų eksportui.

 • 2017 m. gegužės 22 d.

  Praėjusią savaitę afrikinis kiaulių maras (AKM) nustatytas 2 šernų gaišenoms ir 3 sumedžiotiems šernams.

 • 2017 m. gegužės 19 d.

  Šią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai pradėjo du tyrimus įtarus, kad vaikų lopšeliuose darželiuose Mažeikiuose ir Marijampolėje kilo ūmios žarnyno infekcijos protrūkiai.

 • 2017 m. gegužės 17 d.

  Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujamos delegacijos nariai - Žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Deividas Kliučinskas, viešintys Indonezijos Respublikoje, susitiko su Indonezijos žemės ūkio ministru Amranu Sulaimanu (Amran Sulaiman) ir jo patarėju dr. Mat Syukur.

 • 2017 m. gegužės 17 d.

  Gegužės 17 d. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) sutartimi patvirtino siekį aktyviau ir konstruktyviau bendradarbiauti su Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmais (ŽŪR). Sutartį pasirašė VMVT direktorius Darius Remeika ir laikinai einantis ŽŪR pirmininko pareigas Sigitas Dimaitis.

Atgal