Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

IMVIS

Kreipimaisi dėl tikrovės neatitinkančios informacijosvisuomenės informavimo priemonėse

Siekdamas visapusiško ir objektyvaus visuomenės informavimo maisto ir veterinarijos, vartotojų teisių apsaugos maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityse veiklos klausimais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Strateginio planavimo ir kokybės valdymo skyrius vykdo visuomenės informavimo priemonių stebėseną. Jeigu viešai skelbiamose publikacijose pastebima netiksli, šališka, tikrovės neatitinkanti ar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – tarnyba) dalykinei reputacijai kenkianti informacija, reaguojama šiais būdais:

1. Kreipiamasi į publikacijų autorius, prašant ištaisyti netikslumus – naujienų agentūrų, interneto portalų žurnalistams dažniausiai skambinama, spaudos žurnalistams siunčiamas raštas;

2. Tarnybos interneto svetainėje patalpinus publikacijos aprašymą, po juo skelbiama informacija apie tai, kas publikacijoje buvo nutylėta, pateikta netiksliai, kt.;

3. Rengiamas ir platinamas pranešimas spaudai, pateikiant tarnybos poziciją bei siekiant, kad apie šališką vienoje ar keliose visuomenės informavimo priemonėse pateiktą informaciją sužinotų kiti žurnalistai bei atsižvelgtų į ją rengdami publikacijas ta pačia tema;

4. Dėl šiurkščių visuomenės informavimą reglamentuojančių normų pažeidimų, jei tai susiję su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veiklos nušvietimu, kreipiamasi į žiniasklaidos savireguliavimo institucijas – Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą ar Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisiją.

Dėl šmeižiančios ir įžeidžiančios informacijos tarnybos pareigūnai visuomenės informavimo priemonėms ir jų savireguliavimo institucijoms skundus gali teikti patys. Informacija apie tarnybos veiklą tvarkoma vadovaujantis Visuomenės informavimo įstatymu, Teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų įstatymu, Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu,Veterinarijos, Maisto, Vartotojų teisės apsaugos.įstatymais, Tarnybos nuostatais ir kitais teisės aktais.

______________________________________________________________________________________

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad 2012 m. rugsėjo 17 d. laikraščio „Lietuvos rytas“ priede „Vartai“ publikuotame straipsnyje „Svarbiausia ne skanus, o saugus vanduo" (autorė Daiva Zimblienė) pateiktos netikslios ir klaidinančios Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Mitybos skyriaus vedėjos Ilonos Drulytės atsakymų į klausimus citatos (2012-09-18)

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja apie viešo informavimo priemonėse paskelbtą klaidinančią informaciją (2011-01-28)

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja apie viešo informavimo priemonėse paskelbtą klaidinančią informaciją (2011-01-28)

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba: Šiaulių miesto VMVT paneigia tikrovės neatitinkančią informaciją, dėl B. Urbonavičienės įmonei taikytų administracinio poveikio priemonių.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba: Delfi.lt paskelbta  informacija neatitinka tikrovės.

Kreipimasis dėl informacijos patikslinimo laikraštyje "Lietuvos sveikata"

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja apie viešo informavimo priemonėse paskelbtą klaidinančią informaciją  (2011-05-31)

Patiksliname informaciją pateiktą 2011 m. gegužės 30 dieną VMVT interneto svetainėje apie audiokonferencijos metu neteisingai įvardintą Hamburgo oro uosto
Mc Donald‘s restoraną (2011-06-02)