Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

Europoje plinta paukščių gripas


VMVT

Šią savaitę Bulgarijos Burgo regione nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripo H5N1 protrūkis. Liga patvirtinta ištyrus Juodosios jūros pakrantėje rastą nugaišusį pelikaną. Bulgarijos veterinarijos specialistai įtaria, kad virusas į šalį pateko migruojant laukiniams paukščiams, kurių keliai kerta Juodosios jūros pakrantę ir ežeringą Burgo regioną.


2015-01-27 / Gyvūnų sveikata

Briuselyje skubus pasitarimas dėl Rusijos embargo


VMVT

Lietuvos, Lenkijos ir Estijos žemės ūkio ministrai Briuselyje ketina aptarti Rusijos embargo padarinius ir galimus dvišalius kitų valstybių susitarimus su Rusija dėl žemės ūkio produkcijos eksporto atnaujinimo.


2015-01-26 / Kiti

Dėl higienos pažeidimų laikinai uždaryta sostinės Centrinė ūkininkų turgavietė


VMVT

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai nustatė, kad sostinės Centrinėje ūkininkų turgavietėje (Ukmergės g. 259A) neužtikrinamas vandens tiekimas, nefasuoti maisto produktai neapsaugoti nuo taršos. Nefasuotais ir nepaženklintais žuvų produktais prekiaujama iš atvirų dėžių.


2015-01-26 / Prekybos kontrolė

Dėl trichineliozės protrūkio Kėdainių rajone ketinama kreiptis į teisėsaugininkus


VMVT

Veterinarinė ekspertizė ir laboratoriniai tyrimai, atlikti tiriant trichineliozės protrūkį Kėdainių rajone, parodė, kad šernieną tikrinęs privatus veterinarijos gydytojas savo darbą atliko tinkamai. Specialisto tirtoje šernienoje trichineliozė nenustatyta, tačiau iš ūkininko R. Čeponio konfiskuotuose dešros mėginiuose – trichinų lervų rasta.


2015-01-26 / Maisto gamybos kontrolė

AKM patvirtintas dar dviem šernams


VMVT

Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas šiandien patvirtino afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozę dviem šernams, sumedžiotiems Varėnos rajono Marcinkonių ir Zarasų rajono Suvieko seniūnijų miškuose. Šernų mėginiai buvo atrinkti vykdant nacionalinę AKM stebėsenos ir kontrolės programą.


2015-01-23 / Gyvūnų sveikata

Kėdainių rajone – trichineliozės protrūkis


VMVT

Keturi asmenys susirgo trichinelioze, pasivaišinę giminaičio pagaminta šernienos dešra. Kėdainių valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) tiriant šį įvykį, paaiškėjo, kad šernienos Kėdainių rajono gyventojas įsigijo iš ūkininko, kuris teigia, jog mėsa buvo patikrinta ir trichinelių neaptikta.


2015-01-23 / Vartotojams

Iš apsileidusio ūkininko siekiama atimti gyvulius


VMVT
Siekiant apsaugoti gyvūnus nuo kančių ir žūties, Širvintų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pakartotinai kreipėsi į Širvintų rajono apylinkės teismą dėl leidimo skubos tvarka priverstinai atimti ūkinius gyvūnus iš Diršonių kaimo (Čiobiškio sen., Širvintų raj.) gyventojo.

2015-01-22 / Gyvūnų gerovė
Daugiau naujienų