Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

Ukrainos ekspertas įvertino Lietuvoje taikomas priemones dėl afrikinio kiaulių maro


VMVT

Šią savaitę Lietuvoje lankėsi Ukrainos valstybinės veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos Priešepizootinių priemonių direktorato vadovas Marian Trotskij.


2014-11-28 / VMVT įvykiai, strategija

Naujas afrikinio kiaulių maro atvejis Ignalinos rajone


VMVT

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai patvirtino afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozę šernui, kurio gaišena rasta Ignalinos rajono Rimšės seniūnijos miške.


2014-11-28 / Gyvūnų sveikata

Kiaulių paskerdimo buferinėje zonoje terminas artėja


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena kiaulių laikytojams, auginantiems ne daugiau kaip šimtą kiaulių ir kurių laikymo vietos patenka į afrikinio kiaulių maro buferinės zonos vietovių sąrašą, kad iki 2014 m. gruodžio 15 d. privaloma paskersti kiaules savo reikmėms arba skerdyklose.


2014-11-28 / Gyvūnų sveikata

Seminare veterinarijos gydytojai svarstė afrikinio kiaulių maro problemas


VMVT

Šių metų lapkričio 26 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos salėje vyko seminaras valstybiniams ir privatiems veterinarijos gydytojams „Afrikinis kiaulių maras“. Šį seminarą organizavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kartu su Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų generaliniu direktoratu (DG SANCO) pagal programą „Geresnis mokymasis, rūpinantis maisto sauga“.


2014-11-28 / VMVT įvykiai, strategija

Lietuvos paukščių laikytojams reikia sunerimti dėl Europoje besikartojančių paukščių gripo protrūkių


VMVT

Vokietijos kompetentinga institucija informavo apie dar vieną paukščių gripo H5N8 tipo viruso atvejį. Vykdant intensyvią paukščių gripo stebėseną laukinių paukščių populiacijoje, buvo ištirta rudagalvė kryklė (Anas crecca), sumedžiota Riugeno saloje. Paukščiui nustatytas didelio patogeniškumo H5N8 virusas. Tai jau antras šio paukščių gripo atvejis Vokietijoje ir šeštas Europoje.


2014-11-28 / Gyvūnų sveikata

Jiezno gimnazijos valgykloje – draudžiami maisto priedai ir netinkami vartoti produktai


VMVT

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai vakar laikinai sustabdė Jiezno gimnazijos valgyklos (Vytauto g. 42, Jieznas) maisto tvarkymo veiklą. Gimnazijoje tiekiamu maistu buvo nepatenkinta ir skundėsi Jiezno bendruomenė, todėl atliktas patikrinimas. Nustatyta grubių higienos pažeidimų ir rasta nesaugių produktų.


2014-11-27 / Maisto gamybos kontrolė

Asmeniniame bagaže vežtuose maisto produktuose nustatytas AKM virusas


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad patikrinus asmenų, atvykusių į Lietuvą iš trečiųjų šalių, bagažą, viename iš vežtų ir konfiskuotų gyvūninės kilmės maisto produktų nustatytas afrikinio kiaulių maro virusas. Virusu užkrėstą dešrą vežėsi pilietis iš Baltarusijos.


2014-11-27 / Vartotojams
Daugiau naujienų