Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

AKM užkrato teritorija plečiasi


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šią savaitę užregistruoti 3 nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai šernams.


2015-05-22 / Gyvūnų sveikata

Kinų restoranas Alytuje priverstas laikinai stabdyti savo veiklą


VMVT

Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta UAB ,,Jiliji“ kinų restorano ,,Jin Mei“ (Rotušės a. 12 A, Alytus) veikla.


2015-05-22 / Viešasis maitinimas

Ekologiškuose žaliųjų dumblių milteliuose – apsinuodijimus sukeliantys mikroorganizmai


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Airijos, kad maisto papilduose – ekologiškų žaliųjų dumblių Chlorella milteliuose „Organic Chlorella Powder” nustatyta patogeninių mikroorganizmų – Salmonella Rissen. Patekę į žmogaus organizmą, jie gali sukelti vėmimą, viduriavimą, galvos skausmą, karščiavimą.


2015-05-22 / Prekybos kontrolė

Tauragės įmonei uždrausta prekiauti nelegaliais veterinariniais vaistais


VMVT

Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, individualiai įmonei (užregistruotai J. T. Vaižganto g. 112, Tauragė) uždrausta užsiimti nelegalia neregistruotų veterinarinių vaistų tiekimo į rinką veikla.


2015-05-21 / Prekybos kontrolė

Svarbūs patarimai apie maisto saugą iškylaujantiems


VMVT
Iškylos į gamtą neįsivaizduojamos be kepsnių, dešrelių, daržovių ar kitų užkandžių ruošimo. Tačiau šiltuoju metų laiku padaugėja ir apsinuodijimų maistu, kitų per maistą plintančių susirgimų atvejų. Bakterijų yra visoje mus supančioje aplinkoje (dirvožemyje, ore, vandenyje, žmonių ir gyvūnų organizmuose). Būtent vasarą, kai karšta, šios bakterijos dauginasi greičiau. Tad norint ne tik smagiai paiškylauti, bet ir nesusirgti, reikia laikytis paprastų, bet svarių maisto saugos principų.
 

2015-05-21 / Vartotojams

Šaldytų daržovių etiketėje nenurodytas alergenas – kviečiai


VMVT

Suomijos kompetentinga institucija pranešė, kad belgiškos „Rainbow“ užšaldytos grilyje keptos daržovės su marinatu – nesaugios, nes ženklinimo etiketėje nenurodyta, kad jų sudėtyje yra alergeno – kviečių. Tai itin pavojinga sergantiems celiakija ir alergiškiems kviečiams žmonėms, nes gali sukelti įvairių alerginių reakcijų.


2015-05-20 / Prekybos kontrolė

Šį pavasarį jaukai su vakcina nuo pasiutligės bus mėtomi tik pasienyje


VMVT
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šiandien, gegužės 20 d., pradedamas laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės pavasarinis etapas. Lėktuvai kils iš Klaipėdos oro uosto.

2015-05-20 / Gyvūnų sveikata
Daugiau naujienų