Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

Iki rugsėjo 15 d. privaloma užregistruoti visas šalyje laikomas kiaules


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo šiandien įsigalioja reikalavimas visiems šalies kiaulių laikytojams įregistruoti ūkiuose laikomas kiaules. Visi kiaules laikantys ūkininkai šį nurodymą privalo įvykdyti iki š. m. rugsėjo 15 d. Kiaulės registruojamos nemokamai  teritorinėse VMVT.

 

 


2014-08-21 / Vartotojams

Nepaisantiems afrikinio kiaulių maro apsaugos zonų – griežtos baudos


VMVT

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai Ignalinos ir Utenos rajonuose, kur buvo nustatyti afrikinio kiaulių maro židiniai kiaulių ūkiuose, itin griežtai kontroliuoja, kaip gyventojai laikosi biosaugos reikalavimų. Kartu su policijos pareigūnais tikrina įtarimą sukėlusius automobilius.


2014-08-21 / Vartotojams

Dažniausiai nesaugių medžiagų randama maisto papilduose sportininkams


VMVT

Įvairių šalių atsakingi specialistai, tikrindami, ar saugūs maisto papildai pasiekia vartotojus, šiuose produktuose dažnai nustato sveikatai kenksmingų medžiagų. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad itin atidžiai reikėtų riktis internetu parduodamus amerikietiškus sportininkams skirtus papildus, nes juose randama net haliucinogeniniu poveikiu pasižyminčiu medžiagų.

 


2014-08-19 / Vartotojams

Lietuvišką mėsą, žuvininkystės ir pieno produktus galima eksportuoti į Libaną ir Serbiją


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nuolat aktyviai bendradarbiauja su kompetetingomis įvairių šalių tarnybomis dėl naujų rinkų gyvūninei produkcijai. Tad mūsų ūkininkams ir verslininkams atsiveria vis platesnės eksporto galimybės. Nuo šiol Lietuvos mėsos, žuvininkystės ir pieno produktus galima vežti į Libaną ir Serbiją.


2014-08-18 / Importas/Eksportas

Duonoje rasta toksino, brokoliuose – pesticido likučių


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai šviežiuose lenkiškuose brokoliuose nustatė pesticido chlorpirifoso likučių. Tyrimas pradėtas ir Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavus pranešimą, kad ekologiškoje duonoje „Diverse Brotsorten“ rasta ochratoksino.

 

 

 


2014-08-13 / Prekybos kontrolė

Afrikinio kiaulių maro židinys Ignalinos rajone plečiasi


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad dvejuose Ignalinos rajono ūkiuose, esančiuose Ceikinų ir Dūkšto seniūnijose, užfiksuotas kiaulių gaišimas.  Šiandien gauti laboratorinių tyrimų rezultatai patvirtino, kad abejuose ūkiuose kiaulės užsikrėtę afrikiniu kiaulių maru (AKM).


2014-08-13 / Gyvūnų sveikata

Maisto pramonės atstovai raginami gaminti sveikesnius produktus


VMVT

Dvylikos Europos Sąjungos šalių ekspertai pastaruosius ketverius metus suvieniję jėgas vykdė projektą „Salux“, kurio tikslas – paskatinti maisto pramonės atstovus gaminti sveikatai palankesnius produktus. Italijos, Suomijos, Lietuvos, Bulgarijos, Vokietijos, Rumunijos, Jungtinė Karalystės, Prancūzijos, Slovėnijos, Austrijos, Vengrijos ir Ispanijos specialistai ieškojo būdų kaip gamintojai vartotojams galėtų pasiūlyti kuo daugiau pakeistos sudėties (reformuliuotų) produktų, kuriuose  sumažintas druskos, cukraus ar riebalų (ypač sočiųjų ir transriebiųjų rūgščių) kiekis.


2014-08-12 / VMVT įvykiai, strategija
Daugiau naujienų