Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

IMVIS

KlausimaiMaisto sauga

1. Laba diena. Dirbau Anglijoje daržovių perdirbimo fabrike dvejus metus, ten lankiau maisto saugumo kursus, turiu pažymėjimą "Level 2 Award in Food Safety for Manufacturing". Sakė, kad tas pažymėjimas galioja visoje ES. Ar reikia dar kažkokių pažymėjimų (žalios kortos) norint dirbti su maistu Lietuvoje? Ačiū.

2. Laba diena, norėjau paklausti, kur reikia kreiptis, jei norime vežti lietuvišką mėsą anglijos rinkai? Kokie būtų reikalavimai? Taip pat su rukyta mėsa. Ar įmanoma čia pirkti iš ūkininkų didelį kieki, gabenti į uk ir ten turguje pardavinėti. Kokie reikalavimai? Ir dar, jei norėtume atsidaryti kebabinę, blyninę ar užkandinę su Lt patiekalais, ko reikėtų mums? Kokių dokumentų, leidimų ir t.t.

3. Laba diena, ar inspektoriai prieš tikrindami mažmeninės prekybos įmones privalo joms iš anksto pranešti apie patikrinimus? Jei taip, tai kodėl nepraneša?

4. Labas vakaras, norėčiau pasiteirauti, užpildžiau pranešimą, dėl nekokybiško maisto produkto ir pažymėjau, kad galiu pateikti tą produktą, tai ar turėčiau jį laikyti pas save kaip įrodymą, ar galiu nešti į parduotuvę ir prašyti grąžinti pinigus?

5. Sveiki, planuojame daugiaaukscio gyvenamo namo pirmame aukste irengti kavine. Patalpu paskirtis - negyvenamos - prekybines. Patalpose irenta ventiliacija kuri yra atskirta nuo gyventoju ir iseina i stoga, yra papildomi iejimai i patalpas. Klausymas: ar reikia keisti patalpu paskirti?

6. Laba diena, Atleiskite, bet labia reikalinga Jūsų ar kt. specialistų nuomonė šiuo klausimu. Ar galima ant gaminių (pvz. saldainių ) pakuočių rašyti „be GMO“? Reglamente tai neaprašyta, prie teiginių nėra. Kokie galėtų būti variantai (pvz. teiginys: „Produkto sudėtyje esantys komponentai nepagaminti iš GMO) ? Ar eksportuojamai į Rusiją produkcijai galima taikyti tuos pačius reikalvimus? EU teisiniuose dokumentuose: Reglamente nustatyti genetiškai modifikuotų maisto produktų ženklinimo reikalavimai. Visų maisto produktų, kurių sudėtyje yra daugiau kaip 0,9 procentų genetiškai modifikuotų organizmų (GMO), ženklinimo etiketėse privalo būti nurodyta, kad produktas pagamintas iš genetiškai modifikuotų organizmų arba, kad produkto sudėtyje esantys komponentai pagaminti iš (GMO). Pvz., „Sojų aliejus pagamintas iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių“ arba sausainių gamyboje panaudojus margariną su GMO būtina nurodyti, kad „yra margarino, į kurio sudėtį įeina sojų aliejus, pagamintas iš genetiškai modifikuotų sojų pupelių“. Iš anksto dėkoju .

7. Laba diena, ar mokyklos valgykloms privaloma pildyti prekių priėmimo žurnalą, kaip SVT? Ar galima ir nepildyti?

8. Laba diena, norėčiau sužinoti kaip gauti žalia kortelę? Ar jūs ją išduodate? Kokia kaina?

9. Laba diena, norejau paklausti kokiu reikia dokumentu ir panasiai prekiauti vasara minkstais ledais is ledu aparato sventese? Gal galetumete pasakyti kur kreiptis ir ka daryti?

10. Laba diena,noriu atnaujint veikla kioske ,kebabineje,kokiu dokumentu reikia norint gauti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą?Ar butinas maisto tvarkymo patalpų projektas (planas) su įrenginių išdėstymu ir ar reikalingas dokumentas, reglamentuojantis Rizikos veiksnių analizės ir svarbiųjų valdymo taškų principais pagrįsta savikontrolės sistema

11. Ar išduodate sveikatos žinių pažymėjimą?

12. Sveiki, turiu ideja bute kepti picas ir jas pristatyti pirkejams. Ar galima mini picu kepyklele isirengti daugiabucio namo 4-ajame aukste?

13. kur butu galima nusipirkti nauja geros higienos praktikos taisykles maitinimo imonems?

14. Laba diena. Turiu idėją namuose kepti konditerinius gaminius ir kt., ir realizuoti juos prekyboje. Ar tai leistina? Kokie yra reikalavimai? Ačiū už atsakymą.

15. Norėjome paklausti, kokios yra higienos reikalavimai maisto gaminimui namie, o po jo realizavimas parduotuvėse.

16. Laba diena. Norėčiau sužinoti, kokių leidimų reikia norint vieną kartą pardavinėti konditeriniais gaminiais mugėje?

17. Sveiki. Noriu sužinoti kokie yra reikalavimai maisto tvarkymo įmonių įrangai, išskiriant taškus kur maisto produkcija liečiasi su paviršiumi,tvarkant tik augalinės kilmės maisto produktus?

18. Sveiki, norėjau paklausti norint pardavinėti ledus, ar būtina pateikti " maisto tvarkymo patalpų projektą (planą) su įrenginių išdėstymu" ? Nes ledus as pardavinėčiau pležuose tai pas mane nebūtų jokio plano, o ledus laikyčiau namie šaldiklyje. O verslo liudijimą irgi reikia išsiimti? Ar užtenka tik šio pažymėjimo? Ir kur man reikėtų kreiptis į kurią įstaigą dėl visų dokumentų? Ačiū.

19. Sveiki. Prekiauju turgavietėje įvairiais vaisiais ir daržovėmis. Prašau pasakyti, kaip turiu užtikrinti kiekinę apskaitą? Kasos aparatą turiu, bet čekyje nesimato pavadinimų. Sąskaitas išsirašau kaskart važiuodama į turgų. Ar galiu susigalvoti laisvos formos žurnalą parduotiems kiekiams nurodyti? Ar reikia nurodyti tik obuolius, braškes, bulves, pomidorus ir agurkus? Ar reikia vesti ir visų kitų atsivežtų vaisių ir daržovių apskaitą? Kokiu būdų tai geriau atlikti? Ačiū.

20. Laba diena, mūsų degalinių tinklas prekiauja kava iš aparato ir arbata. Noriu Jūsų paklausti, ar mes privalome daryti mikrobiologinį vandens tyrimą vieną kartą metuose? Esame girdėję, kad 2011 metais keitėsi teisės aktai ir dabar privaloma mikrobiologiškai tirti vandenį vieną kartą per 2 metus. Dėkinga, Silva Jaruševičienė

21. Laba diena,noreciau atidaryti maza kepyklele,kokie keliami reikalavimai?

22. Laba diena! Planuoja atidaryti kavine, kur gaminsiu sumustinius (submarinus). Tesla paruosta uzsaldyti kepsiu konvekcineje krosnyje, ingridientus desiu vietoje (supjaustyto darzoves, mesa, padazas) Kokiu licenciju man reikia siai veiklai vykdyti? Kur galeciau rasti visus reglamentus mano veklai? Aciu!

23. Sveiki, noriu sužinoti, kaip Lietuvos įmonei, vaisių, daržovių ir uogų pardavimas laikinose prekyvietėse, įgyvendinamas Europos sąjungos šalyse? Ar Iš Lietuvos reikalingi kažkokie leidimai?

24. Laba diena, norėčiau turgavietėje prekiauti savo užaugintomis braškėmis, kadangi savom reikmėm jų per daug. Gyvename kaime, žemės ūkio sklypas registruotas mamos vardu, nesame ūkininkai ir jokios apskaitos nevedame. Braškių kiekis per dieną daugiausia gali būti apie 70kg. Kokių dokumentų gali reikalauti prekyvietėje? Ačiū

25. sveiki, planuojame atidaryti kavos kavinukę Šiauliuose, prekybos centre. Noriu pasiteirauti ar pirminius dokumentus, kad pradėti dirbti, galima pateikti elektroniniu paštu? ir koks tai būtų adresas. Iš anksto dėkoju

26. Sveiki. Noriu prekiauti maisto papildais turgavietėje. Prašau pasakyti, kokie keliami reikalavimai šiai veiklai? Kokius dokumentus turėčiau turėti, kur kreiptis? Ar galėčiau turgaus teritorijoje prekiauti lauko palapinėje? Ačiū.

27. Laba diena. Norėčiau prekiauti tik Lietuvos mugėse latviškais karvutės saldainiais. Noriu pasiteirauti ar reiklaingi man kokie nors leidimai is valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos? jei taip noriu sužinoti kokius leidimus turėčiau gauti ir kur kreiptis. Ar tiesiog užtenka tiesiog turėti verslo liudijimą? Maloniai lauksiu Jūsų atsakymo.

28. is Indijos antra karta siunciames papildus asmeniniam naudojimui. ir si karta siuntinys sulaikytas muitineje,kurie reikalauja maisto ir veterinarijos tarnybos leidimo. nuo ko pradeti?

29. Sveiki, norėčiau kepti ir prekiauti "belgiskais" vafliais ant pagaliuko, sventese (laikinoje palapinėje). Kokias sąlygas turiu išpildyti, kad galėčiau tai daryti? Ar yra galimybe toje pačioje palapinėje plakti pieno kokteilius? (kokios sąslygos t.y.karštas, šaltas vanduo, kriauklė ir t.t.) reikalingos išpildyti. Ačiū

30. Laba diena, Mes norime pradėti veikla maisto gaminimas viešuose renginiuose. Maistas būtų gaminamas vietoje, kareiviškoje virtuvėje ant ratų. Norėjau sužinoti kokių sdokumentų mums reikia ir nuo ko reikia pradėti

31. Laba diena, Norėjome pasiteirauti kokiu dokumentu reikia norint užsiimti maisto gaminimu ir pardavinėjimu per renginius ir šventes

32. Laba diena, norėtume į Lietuvą iš Rusijos įvežti maisto papildų. Kokie reikalavimai sertifikavimui, kur tai galima padaryti? Ačiū už atsakymą.

33. Sveiki. Norėjau sužinoti kiek galima vežti cukraus ir miltų iš Baltarusijos?

34. Laba diena, turgaus teritorijoje, palapineje (palapinę ir prekystalį pasistatau pats),norėciau prekiauti nefasuotais sveriamais sausainiais. Kokie reikalavimai? Ar reikalingas kasos aparatas?

35. Laba diena, norėčiau pasiteirauti, jei tiekėjo vežama prekė paskelbiama kaip neteisingai paženklinta ir kokybės reikalavimų neatitinkanti (šiuo atveju "Eksporto" svietas, kurį platina UAB "Šyvinis"). Ar pats tiekėjas privalo informuoti prikėją apie jo atvežtas netinkamas prekes? Ačiū.

36. Laba diena turiu įmone ir norečiau įsivežti iš trečiųjų šalių vaisių sultys. nuo ko aš turėčiau pradėti

37. Laba diena, Noreciau suzinoti, kaip prekybos centruose suzinoti, kurie maisto produktai yra genetiskai modifikuoti? Darzoves ar yra zenklinamos, kad vartotojas zinotu ar jos modifikuotos ar ne? Likite sveiki, Irma

38. Laba diena,mes norime prekiauti maisto produktais kurie bus atvezti is olandijos,bet ant maisto produktu deziu viskas parasyta olandiskai.ar yra kokie reikalavimai,kad tos prekes butu isverstos i lietuviu kalba?ir fakturos bus taip pat olandu kalba,ar jas reikia ir gi isversti i lietuviu kalba? aciu

39. Laba diena, Planuojame įsivežti į Lietuvą arbatos iš Kinijos. Kokie reikalavimai yra arbatos importui iš Kinijos į Lietuvą? Kokius dokumentus reikėtų turėti/paruošti?

40. Laba diena, ar galima sporto klubuose prekiauti maisto papildu kokteiliais? Aciu

41. Laba diena, Norėčiau sužinoti, ar yra kokie importo ir prekybos apribojimai yacon lapams ir šaknims. Pagarbiai importo vadybininkė Lina Narvilaitė

42. Sveiki.Priimant uzsaldytus produktus ir kilus itarimui del kritines produkto temperaturos,maziau nei (-18)*,produkto vidine temperatura matuojama priemimo zonoje ar masinoje?Kaip reiktu matuoti uzsaldyto produkto(pvz.saldytos sriubos) temperatura,nepazeidziant pakuotes?Kas atsako uz atsilusio produkto pristatyma uzsakovui.Tiekejas ar logistikos vairuotojas? Aciu uz atsakyma.

43. Laba diena Noriu paklausti koki yra reikalavimai norint sertifikuotis imonę Rusų rinkai. Koki reikalavimai gyvūninės kilmės ir negyvūninės kilmės produktų gamybai ir sandėliavimui. Kaip vyksta sertifikavimo procedūra. Kokius dokumentus reikia parengti? Taip pat kuo skiriasi mūsų RVASVT reikalavimai nuo Rusų reikalavimų. Aciu labai už atsakymą.

44. Sveiki. Prašau pasakyti, ar turi būti gaminio etiketėje nurodytas gamintojo pavadinimas ir pilnas adresas, jei tą gaminį gaminame pagal kitos įmonės užsakymą? Ar tik užtenka nurodyti pagal kieno užsakymą gaminame, užsakovo adresą ir kad pagaminta Lietuvoje. Produkcija tiekiama Lietuvos rinkai. Dar vienas klausimas: gamybos įmonė išsigręžė savo giluminį gręžinį, iš kurio vanduo naudojamas tik gamybos tikslams. Kokiu spinduliu privaloma apsauginė zona? Ar būtina ją aptverti? Ar reikia apželidinti žole, gal galima išpilti skaldos sluosniu? Ačiū, gero darbo.

45. Laba diena, Koks leidžiamas dioskino kiekis konservuotose menkių kepenėlėse? Ačiū

46. sveiki esu ūkininkė ir noriu prekiauti savo užaugintomis daržovėmis turguje (bulvės pomidorai agurkai svogūnai burokėliai morkos) ir braškės kokius tyrimus reikia atlikti ir kokių dokumentų gali reikalauti jūsų tikrintojai?

47. Gyvenamojo namo, Tilto g. 35/Vilniaus g. 4, patalpų 1 aukšte savininkai UAB "Saldainis" planuoja įrengti maitinimo įstaigą-restoraną. Šiuo metu namo Tilto g. 35/Vilniaus g. 4 kieme, tiesiai po gyvenamųjų patalpų (2 aukšte) langais savavališkai pastatytas atliekų konteineris restorano atliekoms kaupti. Namo Tilto g. 35/Vilniaus g. 4 buitinės atliekos yra surenkamos į Tilto gatvėje esančius buitinių atliekų konteinerius. Jei planuojamo įrengti restorano atliekos bus kaupiamos pastato Tilto g. 35/Vilniaus g. 4 kieme, ženkliai pablogės sanitarinė situacija. Prašau paaiškinti kokios taisyklės taikomos maisto ir maisto gamybos įmonių atliekoms kaupti? Ar restorano atliekų kaupimui konteineriai gali būti statomi gyvenamojo namo kieme? HN 30-1996 "Viešojo maitinimo įmonės" 5 straipsnyje reglamentuojama atliekų konteinerių vieta turi būti ne arčiau 25 m nuo pastatų. šis atstumas niekaip negali būti išlaikytas mūsų namo kieme, tuo labiau kad higienos normoje kalbama apie viešojo maitinimo įmonės teritoriją, o šiuo atveju bendras namo kiemas nėra įmonės teritorija. Ar mes turime kreiptis su oficialiu skūndu į Jūsų tarnybą? Kadangi patalpų, kuriose planuojama įrengti sąvininkas UAB "Saldainis" į mūsų pastabas dėl netinkamos atliekų konteinerio vietos nereaguoja. Pagarbiai, namo Tilto g.35/Vilniaus g. 4 gyventojas Dalius Dainys

48. Turime keletą nedidelių parduotuvių kaimuose .Ar kas ketvirtį pildomą ŠGP ataskaitą privalome teikti pagal parduotuves ar galime vieną ataskaitą už visą įmonę?

49. Laba diena, Ar yra kažkokiame dokumente išaiškinti kurie dažikliai natūralūs, o kurie sintetiniai? Ačiū

50. Sveiki, vasarą planuojame prekiauti maistu festivaliuose. Tai būtų greitai paruošiamas maistas. Kokius leidimus reiktų gauti, jeigu jų reikia. Esam fizinia asmenys. Prekybos trukmė būtų max 15 dienų.

51. Laba diena. Noriu sužinoti ,ar Valstybinė maisto veterinarijos tarnyba atvykdama į įmonę tikrinti planinį ar kitokį atlikti patikrinimą privalo informuoti įmonės vadovą.

52. Laba diena, Mūsų įmonė norėtų vimportuoti maisto papildą iš JAV, kurio sudėtyje yra Melatonino 3 mg. Europos sąjungoje yra gaminami ir leistini tiekti į rinką maisto papildus su minėta medžiaga, tik klausimas mūsų atveju melatonino 3mg ar nėra per didelis kiekis, gal yra yra šiuo atveju kokių apribojimų? Iš anksto dėkojame!

53. Laba diena. Noreciau suzinoti kaip daznai ir kokiu budu Lietuvoje yra patikrinama kudikiams skirto maisto kokybe (atveztinio, taip pat ir salyje pagaminamo. Aciu.

54. Sveiki, noreciau suzinoti ar izduodat zalia korta, kokia butu kaina ir i koki kabineta kreiptis?

55. kelinta karta skaitau straipsni apie druska, bet nesuprantu tai Lietuvoje galima prekiauti vioskia maistui skirta druska (himalaju, rukyta ir visokia kita) ar tik joduota. Aciu uz paaiskinima

56. Laba diena, norejau pasiteirauti, ar reikia gauti is VMVT , kokius nors dokumentus, norint Lietuvoje prekiauti maisto papildais pagamintais ES?

57. Laba diena. Ar galima is Rusijos federacijos savo reikmem gabenti lektuvu arba automobiliu vistu kiausinius (originalioje gamintojo-parduotuves pakuoteje)10-30vnt? Muitines departamentas si klausima adresuoja ju istaigai, taciau jusu puslapyje nerandu aiskaus atsakymo. Aciu

58. laba diena, ar galiu gaminti maisto produktus ir juos tiekti kitoms imonems pardavineti pagal indvidualios veiklos pazyma, kurioje nurodyta, kad vykdau tokia veikla: restoranu ir pagaminto valgio teikimo veikla (EVRK Nr. 561000)

59. Laba diena. Norejau pasiteirauti, kiek laiko galioja sveikatos pazymejimas restorano administratoriui (kaip buvo anksciau 1 metus, ar dabar jau 2 metus?) Dekoju uz atsakyma.

60. Sveiki, mes norime daryti kavine, gal galetumete parasyti kokiu tiksliai reikia pazymu ir dokumentu. Geros dienos Reinaldas

61. Laba diena, Ar galima naudoti tokį saldiklį E955? aČIŪ

62. Laba diena, kokiais norminiais aktais reikia remtis, norint steigti maitinimo istaiga. Joje butu ruosiamas ir pateikiamas maistas klientams ? Aciu

63. Laba diena. Ar skiriasi profilaktinio darbuotojo sveikatos patikrinimo sąlygos, kai prekiaujama tik fasuotais maisto produktais, nuo darbuotojų, kurie prekiauja ar dirba su nefasuotais maisto produktais? Ačiū.

64. Laba diena.Ruosiuosiu užsakyti maisto papildus iš Olandijos ir pardavinėti internetu (internetine parduotuve).Ar reikalinga man maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pazymejimo,ar užtenka uzregistruotis pas jus?Jeigu šis produktas jau notifikuotas kito pardavėjo vardu,man dar karta reikia notifikuoti savo vardu ar ne?Jeigu mano ofisas bus užregistruotas mano gyvenamuoju adresu,galiu aš sandėliuoti produktą namuose (kiekis nedidelis,2-3 dežes)?

65. Sveiki. Prašau pasakyti, ar gali prekybos įmonė prekiauti nefasuotais skystais pieno produktais ( jei prekybos įmonė nėra firminė gamintojo parduotuvė), jei prekybos metu produktų sauga ir kokybė užtikrinama. Vadovaujantis 2004-02-26 VMVT direktoriaus įsakymų Nr. B1-163 "Dėl prekybos maisto produktais" tokia veikla draudžiama. Tačiau daugelyje Lietuvos parduotuvių tai vykdoma. Ačiū. Geros dienos.

66. Įmonė 1 padalinyje kepa ir prekiauja picomis išsinešimui.Planuojame atidaryti antrą veiklos tašką, bet ruošinių gamyba vyktų pirmame taške.Jau paruoštus ruošinius picų kepimui vešime savo transportu į naujai atidarytą veiklos tašką kitame mieste.Kokie dok.reikalingi pervežimui, kas juose turi būti nurodoma, kokie dok.turi būti antroje prekybos vietoje(visos prekes iš tiekėjų keliauja į 1-ą tašką, kur bus gaminami ruošiniai).Ačiū labai.

67. Laba diena.Norėčiau sužinoti ar gali būti išduoti leidimai veikti kavinei-barui pastate,kurio pagrindinė tikslinė paskirtis GARAŽAS.

68. Laba diena,noriu atsidarinet kepyklele,kaip ir kur galiu gauti informacijos apie visus higienos normos normatyvus? Ta prasme,kaip ten viskas turi buti isdeliota,kokiais atstumais,kiek kriaukliu ir t.t. Aciu!

69. Laba diena, Maisto tvarkymo subjekto pažymėjime turi būti nurodyta ekonominė veiklos rūšys. Ar esant rūšiai "Restoranų ir pagaminto valgio teikimo veikla" reiškia, kad įmonė gali tiekti ne tik maistą įsinešimui bet ir alkoholinius ir nealkoholinius gėrimus?

70. Kur galima rasti patikimiausią informaciją apie maisto mitybinių produktų maistinę ir energetinę vertę. Ar yra kokios literatūros, ar patikimas puslapis internete, kuriuo galima būtų pasitikėti? Ačiū.

71. Sveiki. Norėčiau sužinoti ar privalo tiekėjas pasirūpinti, kad ant tiekiamų maisto žaliavų būtų lietuviška informacija ir ar privalo joje rašyti mitybinio produkto maistinę ir energetinę vertę? Ačiū už atsakymą.

72. noriu teikti maitinima renginiuose/mugese is mobiliu prekyvieciu. Ar gausiu visa reikiama informacija atvykes i viena is VMVT skyriu ? Mane domina kokie highienos reikalavimai taikomi, kokie dokumentai reikalingi ir t.t.

73. laba diena,noreciau suzinoti,ar ant konditerijos gaminiu pakuociu reikalingas gamintojas su visais duomenimis,ar uztenka parasyti platintojo pavadinima ir pvz.kilmes salis LIETUVA?

74. Sveiki. Galvoju užsiimti tokia veikla: spausti vaisių ir daržovių sultis lauko prekybos vietoje. Kokie man reikalavimai taikomi? Kokius turėčiau dokumentus susitvarkyti ir turėti su savimi? Vaisius ir daržoves pirksiu maximoje arba turguje. Reikalingas čekis ar kas daugiau? Būsiu labai dėkingas už atsakymą, nes esu jaunuolis ir tai bus mano pirmoji veikla.

75. Laba diena. Nusipirkau antros rūšies dešreles, taupumo sumetimais (pamaniau, gal ir jos visai skanios). Grįžus namo, paragavus suvimdė. Manau, kad joms net negalima pritaikyti "kaina atitinka kokybė", manau, kad jos nėra valgomos, nes jų net nereikia kramtyti, ištirpsta burnoj. Norėčiau sužinoti, kokios preliminarios baudos gręsia gamintojui už žmonių nuodyjimą?

76. Ar privaloma PVM sąskaitoje-faktūroje nurodyti Vet. priežiūros numerį. Parduodamos įvairios maisto prekės ir išrašoma viena sąskaita-faktūra ir vet.priežiūros numerių gali būti daug, ar būtina visus nurodyti?

77. laba diena,viename prekybos centre esu pastovi pirkeja.pastebejau toki dalyka,kad zmogus kepantis paukstiena ir kitus mesos gaminius,tuo paciu metu bega parduoti ledus,daryti kava ir dirba su kasa.ar tai ne higienos pazeidimai?

78. Laba diena, Norėtume sužinoti ar Jūs organizuojate mokymus dėl maisto produktų tikrinimo ir bandinių ėmimo, ir jeigu ne, tai gal galėtumėte rekomenduoti kur kreiptis. Pagarbiai, Edita

79. Laba diena. Turime nediduka uki, kuriame auginame ivairias uogas. Norime pradeti is ju virti namines uogienes ir jomis prekiauti ukininku turguje. Ka turime padaryti ir kokius reikalavimus turime atitikti? dekoju uz atsakyma, pagarbiai, Monika

80. Sveiki, kokie reikalavimai yra norint pardavineti maisto papildus? Kalbama apie vitaminus. Is legalizavimo puses viska suprantu, bet esu girdejas, kad reikia ir pateikti su lietuviskom sudetim ir produktai turi pripazinti maisto ir veterinarijos tarnybos. Lauksiu atsakymo, kaip viskas turetu vykti.

81. Ar VMVT gali suteikti veterinarini patvirtinima ne ukio subjektui, o asmeniui? Klausiu nes nesu ukininkas

82. Planuoju auginti iki 350 vištu dedekliu, ar kiekviena kiaušini reikia ženklinti?Kokiu leidimu reikia juos norint realizuoti?Planuoju pas juos deti i kiaušiniams skirtas dežutes ir ant pakuotes rašyti:skirtingų dydžių kiaušiniai, kad nereiketu jų vežti į pakavimo centrą.Būtų malonu kad atsakytumete i mano pateiktus klausimus kuo plačiau.

83. Laba diena. Norėčiau sužinoti, nesu ukininkas, gyvenu kaime, noriu pradeti auginti vištas dedekles ir ju kiaušinius pardavineti, ar gausiu leidima iš VMVT pardavineti kiaušinius?Ar norint jį gauti Yra apžiurima ir vertinamos salygos kur vištos gyvena?

84. Labas vakaras, Savo 9 men. mazyliui siandienu nupirkau "Hipp" arbatele (granuliuota). Zinoma, net nekilo mintis parduotuveje atidaryti dangteli ir patikrinti ar nenuplesta apsaugine plevele. Tai padariau tik tuometa, kai teko daryti atsigerima vaikui. Siandien parduotuve jau nebedirba. Noreciau pasiklausti, ar galiu prasyti parduotuves, kad grazintu pinigus uz preke? Pagarbiai, Gerda

85. Sveiki, teiraujuosi dėl HN 15:2005 (V.Ž., 2010, Nr. 142-7310) 22 punkto išaiškinimo. Jis sako: 22. Apdorojant šiluma maistą, kuris neskirtas valgyti žalias, būtina pakaitinti jį taip, kad temperatūra jo viduje pasiektų ne mažiau kaip +75 ºC, išskyrus patiekalus, kuriems dėl kulinarinių ar technologinių priežasčių numatyta kitokia šiluminio apdorojimo temperatūra, jei tai neturi įtakos produkto saugai. Pagamintas maistas, kuris patiekiamas karštas, turi būti laikomas šilumą palaikančiuose įrenginiuose, esant juose ne žemesnei kaip 68º C temperatūrai, ir suvartotas pagaminimo dieną.“ Klausimas: ne žemesnė kaip 68º C temperatūra turi būti palaikoma gaminio viduje? ar šilumą palaikančiame įrenginyje? Dėkui

86. Norėjau sužinoti, kodėl ant brendžio (alkoholinio gėrimo) etikečių nerašoma pilna sudėtis, pvz. kiek ten yra brendžio, kiek vandens, kitų priedų (šiuo metu nėra pilnos informacijos apie produktą, taip kad ji yra pvz. sulčių pakelio). Ar nėra numatoma pareikalauti iš gamintojų teikti ant etikečių tokią informaciją?

87. Laba diena.Kur rasti informaciją apie naudojimasi tualetu maitinimo istaigos gamybinėse patalpose?Konkrečiai-dėl pašalinių asmenų naudojimosi tualetu.

88. Laba diena, norėjome išsamesnės informacijos apie įvežamus kiaušinius. Turime ES registruotų paukštynų sąrašą. Ar visi, kurie skelbiami šiame sąraše gali tiekti kiaušinius, ar yra kokie nors apribojimai. Ačiū.

89. Laba diena, Ar ženklinant pieną jo riebumą nurodyti privaloma? Ar yra reglamentuota kurioje tiksliai etiketės vietoje nurodomas riebumas? Ačiū

90. Sveiki. Noriu pasiklausti kokios nuobaudos gali susilaukti parduotuvę pardavinejanti produktus su pasibaigusiai galiojimo data?

91. Laba diena. Gal galėtumėte nurodyti, kokie reikalavimai taikomi triušių skerdyklai (pačiam statiniui, įrengimams, atliekų utilizavimui, veterinarinei priežiūrai, teisinei registracijai). Iš anksto dėkoju už atsakymą.

92. Laba diena. Kokiu duomenu turite apie FOHOW produkcija?

93. Laba diena, pasakykite prašau, kas kiek laiko privalu atlikti degalinės kurioje prekiaujama ir maisto produktais deratizaciją ir dezinsekciją. Ačiū.

94. Laba diena, jus raste kad auginant daugiau negu 50 dedekliu vistu, parduodant kiausinius juos reikia zenklinti. Tai ar ukininkas kuris parduoda nezenklintus kiausinius dideleme prekybos centre, turi tik 50 dedekliu vistu? Ar pristatant kiausinius i prekybos centra galima auginti daugiau vistu ir kiausiniu nezenklinti? Aciu,

95. Sveiki, Norėtumėm pradėti mažą šaldytų pusfabrikačių iš mėsos verslą. Kokie yra reikalavimai maisto gamybai ir patalpoms, užšaldymui, šaldyto maisto laikymui, transportavimui ir pardavimui. Ačiū

96. Laba diena, ar privaloma ant prekybos dokumento (sąskaitos/važtaraščio) nurodyti transportuojamų duonos ir pyrago gaminių tinkamumo vartojimui terminus. Vežamų gaminių ženklinimas atitinka HN 119: 2002 „Maisto produktų ženklinimas“ tvirtinimo VII sk. ir kitų skyrių nuostatas. KOMISIJOS ĮGYVENDINIMO REGLAMENTE (ES) Nr. 931/2011 dėl atsekamumo reikalavimų, nustatytų Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 178/2002 dėl GYVŪNINĖS KILMĖS maisto produktų - 2 straipsnio (Taikymo sritis) 2 dalyje nurodyta, kad šis reglamentas NETAIKOMAS maisto produktams, kurių sudėtyje kartu yra augalinės kilmės ir perdirbtų gyvūninės kilmės maisto produktų. Kaip minėjau, kalbame apie negyvūninės kilmės produktus - DUONOS IR PYRAGO GAMINIUS. Dėkoju.

97. Laba diena, buvo pagaminta pakuotė fasavimui ir nurodytas klaidingas fasuotojas, kaip butų galima gauti leidimą pabaigti išfasuoti ant dar turinčios pakuotės.Kokį prašymą reiktų pateikti dėl leidimo?

98. Laba diena, norėjau pasiteirauti, kur galima ieškoti informacijos apie reikalavimus gabenant pieną cisternomis, konkrečiai apie cisternos plovimus t.y. ar turi būti sertifikuota plovykla, kas kiek laiko privaloma plauti ir pan. Jei tai ne Jūsų sritis, galbūt žinosite kur nukreipti. Pagarbiai, Justas Jakaitis

99. laba diena.domina ,kas privalo dalinti maista vaiku darzeliose aukletoja ar seimininkele/aciu

100. Norėjau paklausti,ar galima atsidaryti krautuvę vyno ir alaus išpilstymas išsinešimui?Kokioje taroje?Niekaip negaunu atskymo.Vienos tarnybos sako,kad negalima,o aplinkui kaip pasižiūri kaip pilste kiti taip ir pilsto.Kur teisybė?

101. Laba diena, ar privaloma ant prekybos dokumento (sąskaitos/važtaraščio)nurodyti vežamų maisto prekių (duonos ir pyrago gaminių)tinkamumo vartojimui terminus. Gamyba ir pervežimas yra Lietuvos ribose. Dėkoju už atsakymą. Pagarbiai, Vilma

102. Laba diena.Kaip galeciau pardavineti savo gamybos surius.Planuoju nusipirkti karve ir isirengti surine.Aciu

103. Laba diena. Domina, kaip žymimas vyno galiojimas.Pvz. ant vyno etietės rastas žymėjimas L04-11-11 H:11 ką galėtų reikšti? Dėkoju už atsakymą.

104. Sveiki. Norėčiau užsiimti bandelių pervežimu iš gamintojų pirkėjams savo lengvuoju automobiliu. Todėl noriu suzinoti kokių leidimų man reikia ir kiek tai galėtų kainuoti? Dėkoju už atskymą.

105. Laba diena, jeigu objektui kuriam isduotas maisto tvarkymo pazymejimas pasikeite savininkas. Ar imanoma tik persirasyti pazymejima. Ar viska reikia pridavineti is naujo? Pagarbiai Jovita Jurgaitiene

106. Laba diena, ar gali ukininkas savo uzauginta produkcija (kiausiniai) pardavineti turguje?

107. Laba diena, Norėčiau paklausti, kur galėčiau rasti išsamią informaciją apie maisto prekių ženklinimo reikalavimus. Labai dėkoju už atsakymą. Labai dėkoju už atsakymą.

108. Laba diena, mūsų veikla mažmeninė prekyba nespecializuotose parduotuvėse (vyrauja maistas, gėrimai). Maisto produktai užsakomi minimaliu kiekiu, todėl kaupimui kaip šalutinių gyvūnų produktų neturime. Kaip tokioje nedidelėje kaimo parduotuvėlėje reikia tvarkyti ŠGP, kai įmonės, kurios užsiima ŠGP tvarkymu dėl kelių kilogramų sugesusių daržovių nevažiuoja ir nedaro sutarties, nebent patys jiems pristatysime, o tai būtų visiškai neprotinga mūsų atveju vežti daugiau nei 100 km. Mes teritorinei Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai teikiame 1 kartą per ketvirtį formą, kad tokių produktų neturime. Ar tokiu atveju dar būtina turėti su įmone, kuri tvarko ŠGP sutartį, jei jiems utelizacijai nieko neteiksime. Dėkoju už atsakyma

109. Laba diena, Gyvenu nuosavame name. Turime laisvų kambarių. Norėtume teikti paslaugas " nakvynė ir pusryčiai" . Pusryčiai (kava, arbata, bulkutės, džemas). Ar šiai veklai vykdyti reikalingas higienos pasas ar maisto tvarkymo patvirtinimo pažymėjimas? Dėkoju už atsakymą.

110. Laba diena, jau anksciau teiravausi del obuoliu suriu, gavai labai issamu atsakyma, esu labai dekinga. Vis tik siek tiek informacijos dar truksta. Iskilo klausimas ar susidaro trans riebalu gaminant obuoliu suri? Jei taip, tai ar pati galeciau apskaiciuoti susidariusiu trans riebalu kieki, ar butinas laboratorinis tyrimas? Is anksto dekoju uz atsakyma! Pagarbiai, Jurga Nemunyte-Aluziene

111. gaminame maisto produktus: sumuštinius, kulinarijos gaminius, salotas, desertus. Norim paklausti, ar yra galimybė mums, kaip gamintojui – tiekėjui, grąžintis iš klientų pardavimo taškų galiojančius, tinkančius vartoti gaminius ir perduoti labdaros organizacijoms. Tuos gaminius norime atiduoti žmonėms suvartoti, kad nereiktų, tinkamų vartoti žmonėms gaminių, utilizuoti.

112. Laba diena, Norėčiau sužinoti kokie reikalavimai yra keliami ūkininkams, norintiems prekiauti namų ūkio gamybos produktu - uogiene?

113. Laba diena, pagal indvidualios veiklos pažymą noriu pradėti gaminti maisto produktus ir juos pardavinėti ir tiekti į parduotuves. Ar reikia gauti pagamintų produktų patvirtinimą kiekvienam produktui atskirai? Kur galėčiau rasti reikalavimus maisto produktams ir gamybinėms patalpoms? Kokų leidimų ar/ir licenzijų reikia? Kokių leidimų reikia mano būsimiems darbuotojams, užtenka tik sveikatą pasitikrinti?

114. Laba diena, norejau paklausti, ko reikia, norint pardavineti savos gamybos duonos gaminius?Aciu uz atsakyma

115. Sveiki, ar gali kaimo parduotuvė prekiauti sveriamais šaldytais žuvies piršteliais ir šaldytais koldūnais. Parduotuvėje nėra savitarnos skyriaus.

116. Sveiki, Noriu pasiteirauti kokių dokumentų reikia prekybai mugėje? Butu prekiaujama meduoliais. Nuo kokio amžiaus vaikai tai gali daryti? Pagarbiai, Lina.

117. Laba diena, Norejau jusu pasiteirauti ar veterinarijos tarnyba gali tikrinti kasa, kiek yra joje pinigu ir kiek esu ismuses. Nuosirdziai laukiu atsakymo Pagarbiai, Darius Milius

118. Laba diena, Norėčiau paklausti, ar galima ir kokius reikalavimus turi atitikti mano virtuvė, norint gauti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą. Norėčiau virtuvėje tepti sumuštinius ir juos pardavinėti. O gal dar kokių nors pažymų reikia? Iš anksto ačiū.

119. Laba diena, Ar gali būti naudojamas pavadinimas: "Natūrali sardinių filė su aliejumi"? Ačiū

120. AR GALI KAVINES GAMINTI IR TIEKTI VARTOTOJAMS MAISTO PRODUKTUS NETUREDAMOS KARSTO VANDENS INDU PLOVIMUI

121. Sveiki, noriu pradeti veikla sumaisto produktais. Tai butu maisto pristatymas i namus. PAts neauginu. Tiesiog is ukinininku superkame ir pristatome zmonems. Kokiu tam reiktu leidimu susijusiu su maistu?

122. Laba diena. Norėčiau paklausti, kokius tyrimus reikia pasidaryti norint parduoti pieną prie namų? Ačiū

123. Laba diena, norejau pasiklausti, ar galima darzeliuose likusi maista nuo vaiku supylineti i siuksliu maisus, iskaitant ir sriuba, ir tuos maisus ismesti i paprastus siuksliu konteinerius?

124. Laba diena, Noriu pradėti dirbti pagal verslo liudijimą, gaminti konditerijos gaminius renginiams, šventėms (ne parduotuvėms), gaminti gaminius norėčiau namuose. Kokie konkretūs reikalavimai virtuvei yra keliami norint gauti higienos pažymą iš jūsų tarnybos? Dėkoju iš anksto,

125. Laba diena, noriu paklausti, kokius dokumentus reikia pristatyti teritorinei VMVT norint pratęsti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą?

126. Laba diena. Noriu pradėti dirbti pagal verslo liudijimą, prekiauti iš autoparduotuvės duonos ir pyrago gaminiais visoje Lietuvoje. Automobilis, kaip autoparduotuvė, yra registruotas Vilniaus m. Kokių dokumentų gali reikalauti maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorius atliekantis patikrinimą.

127. Laba diena, noriu atidaryti pilstomo alaus parduotuvę. Kokius reikalavimus turi ivykdyti tokio tipo istaiga pries pradedama veiklą. Dekoju už atsakymą.

128. Laba diena, Ar vaikų maistelyje galima naudoti maisto priedus? Ačiū

129. Laba diena, Norėčiau sužinoti kur galima ištirti mėsos gaminio produktą nustatan jų sudėtį ir kiekį procentais? Ačiu už atsakymą.

130. Laba diena,norejau pasidometi,ar galima spausti obuoliu sultis ukiniam pastate "garazas"?vasaros metu ten vyksta suvirinimo darbai,o rudeni spaudzia obuoliu sultis,ar tai leistina?Aciu.

131. Stengiuosi vartoti kiek įmanoma natūralesnius produktus. Norfos parduotuvėje pamačiau Lay's firmos krosnyje keptus bulvių traškučius. Ant pakuotės buvo užrašyta no preservatives, no artificial colorants. Tik namuose vartydama pakelį pastebėjau, kad kt. pusėje mažomis raidelėmis kitoje pakelio pusėje parašyta, kad sudėtyje yra natrio gliutamato ir kt. panašių medžiagų. Ar jūsų nuomone tai nėra vartotojo apgaudinėjimas? Lauksiu Jūsų išaiškinimo.

132. Esu ūkininkas auginantis triušius mėsai. Norėčiau įsirengti skerdyklą triušiams skersti ( iki 600 vnt. per mėn.). Kur galėčiau rasti informacijos apie reikalavimus tokioms skerdykloms ir pan. Iš anksto dėkoju.

133. Perku kaime ožkos pieną. Pastebėjau, kad ant dugno atsiranda rausvos spalvos gleivėtos nuosėdos. Ar tai reiškia, kad ožkos kažkuo serga? Ar pienas gali būti pavojingas? Kur pieną galima būtu patikrinti? Ačiū.

134. Rengiamas planas privataus vaikų darželio steigimui. Kokie konkretūs leidimai būtini iš Maisto ir veterinarijos tarnybos bei kokius dokumentus reikia pateikti?