Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas: Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
Faks. (8 5) 240 4362
El. paštas: vvt@vet.lt

Naujienų prenumerata

NaujienosKramtomojoje gumoje „Maša ir lokys“ – didelis kiekis dažiklio

2014-04-22 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) iš Lenkijos gavo pranešimą dėl nesaugios kramtomosios gumos „Maša ir lokys“, pagamintos Kinijoje. Joje nustatytas didelis kiekis – net 20,4 mg/kg maisto priedo dažiklio E 110 – Saulėlydžio geltonojo FCF. Šios medžiagos didžiausias leidžiamas kiekis pagal Komisijos Reglamentą produkte gali sudaryti 10 mg/kg. 

Akinių formos šiaudeliuose nustatyta kenksmingų medžiagų

2014-04-22 / Prekybos kontrolė

Akinių formos šiaudeliuose, skirtuose gerti, nustatyta neleistinų medžiagų ftalatų. Manoma, kad jos gali neigiamai veikti endokrininę sistemą, kenkti kepenims, trikdyti medžiagų apykaitą ir silpninti imuninę sistemą.

Patikrinus 140 prekybos kiaušiniais vietų, pažeidimų beveik nerasta

2014-04-15 / Prekybos kontrolė

Kiaušinius šv.Velykų stalui vartotojai gali drąsiai pirkti tiek prekybos centruose, tiek turgavietėse. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai praėjusią savaitę įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose patikrino beveik 140 prekybos vietų: didmeninės prekybos sandėlių, prekybos centrų ir turgaus prekiautojų. Iš viso tikrinta daugiau kaip 1,5 mln. vienetų kiaušinių, tačiau nustatyti vos keli pažeidimai.

Turgavietėse parduodamų nefasuotų mėsos gaminių ženklinimo etiketės turi būti išsaugotos iki paskutinio gabalėlio

2014-04-08 / Prekybos kontrolė

Vartotojai, rinkdamiesi maisto produktus turgavietėse, turi gauti visą būtiną informaciją apie mėgstamą produktą. Įsigydami gabalėlį dešros ar kumpio, jie turi būti tinkamai informuojami apie gaminių kilmės vietą, sudėtį ir gamintoją.

Ekologiškuose graikiškuose apelsinuose nustatyta pesticidų likučių

2014-04-08 / Prekybos kontrolė

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė UAB „Maxima LT“ pardavinėti graikiškus apelsinus kaip ekologiškus. Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami 2014 metų augalinių maisto produktų taršos stebėsenos programą, iš UAB „Maxima LT“ atrinko graikiškų ekologiškų apelsinų ištirti dėl pesticidų liekanų.

Parduotuvė Šiaulių rajone galės vėl prekiauti tik susitvarkiusi ir išsivaliusi patalpas

2014-03-26 / Prekybos kontrolė

Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, dėl grubių teisės aktų pažeidimų laikinai sustabdyta UAB ,,Stilsena” parduotuvės ,,Tau” (Aušros g. 3, Ginkūnai, Šiaulių r.) veikla. Griežtas sprendimas priimtas po Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių patikrinimo, kurio metu šioje maisto produktais prekiaujančioje parduotuvėje buvo nustatyta daug higienos pažeidimų, trūko švaros ir tvarkos, buvo juntamas kanalizacijos kvapas, šaldymo įrenginiuose pamatuotos temperatūros neatitiko reikalavimų. Rasta prekių netvarkingomis pakuotėmis, tinkami vartoti produktai buvo laikomi kartu su brokuotais. Parduotuvės patalpose buvo prikaupta maisto produktų su pasibaigusiais vartoti terminais. Rasta taip pat ir neženklintų, netinkamai laikytų atšildytų produktų.

Dėl neveikiančios ventiliacijos laikinai sustabdyta parduotuvės veikla

2014-03-19 / Prekybos kontrolė

Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriams patikrinimo metu nustačius grubių pažeidimų, priimtas sprendimas laikinai sustabdyti UAB ,,Norfos mažmena“ parduotuvės (Jurgiškių g. 43, Alytus) veiklą.

Uždrausta prekiauti keturių pavadinimų nesaugiais maisto papildais sportininkams

2014-03-14 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždrausta prekiauti trijų pavadinimų nesaugiais maisto papildais sportininkams iš Jungtinių Amerikos Valstijų: „Opti-Men“, „Opti-Women“, „Arnold Schwarzenegger Series – Arnold Iron Pump“ ir maisto papildais „Tested Essentials – Tested Multives“ iš Kanados, dėl jų sudėtyje nustatytų draudžiamų medžiagų.

Pradėti tyrimai dėl nesaugių maisto papildų lieknėjimui ir sportininkams

2014-02-28 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad pradėtas tyrimas dėl dvejų pavadinimų nesaugių maisto papildų: internetinėje erdvėje reklamuojamų papildų lieknėjimui su žalios kavos ekstraktu „Green Coffee Bean pure“ ir dėl maisto papildų sportininkams – „T-100 Male Testo Booster“.

1 2 3