Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

NaujienosSaugios – ir lietuviškos, ir lenkiškos braškės

2015-07-20 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kasmet tiria, ar parduodamose braškėse pesticidų likučiai neviršija leidžiamų kiekių. Šiemet tyrimų rezultatai patvirtino, kad saugu valgyti tiek lietuviškas, tiek lenkiškas braškes. Tačiau nurodydami kilmės šalį pardavėjai dažnai bando apgauti pirkėjus.

Dėl grubių pažeidimų dvi įmonės priverstos laikinai sustabdyti savo veiklą

2015-07-16 / Prekybos kontrolė

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinių padalinių sprendimu, laikinai sustabdyta vaflius kepančios įmonės Alytuje ir maisto prekių parduotuvės Rumšiškėse veikla. Griežtus sprendimus priimti paskatino įmonėse nustatyti grubūs maisto saugos ir higienos pažeidimai.

Olandijoje – suklastotos pieno mišinių kūdikiams etiketės

2015-07-02 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo informaciją, kad mažose Olandijos parduotuvėse buvo parduodami nedideli kiekiai pieno mišinių, skirtų alergiškiems kūdikiams „Nutrilon Pepti“ suklastotomis etiketėmis.

 

 

 

Vartotojo skundas buvo pagrįstas – parduotuvėje prekiauta pasenusiais maisto produktais

2015-06-22 / Prekybos kontrolė

Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta UAB ,,Usėnai“ priklausančios maisto prekių parduotuvės veikla Sartininkų kaime (Žygaičių sen., Tauragės r. sav.).

Maisto papildų gamybai naudotos nesaugios žaliavos

2015-06-16 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gavo pranešimą iš Belgijos kompetentingos institucijos apie sportininkams skirtus, nesaugius maisto papildus „Androx-Q12“, (platintojas „Nanox International“, Havermarkt 16, Hasselt, Belgija).

Nustatyta kramtomosios gumos klastotė

2015-06-09 / Prekybos kontrolė

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai gavę vartotojo skundą dėl kramtomosios gumos „Love is“, įsigytos parduotuvėje „Saldūs Majai“ (Tilžės g. 109, Šiauliai), neįprasto skonio ir keistos pakuotės, nedelsdami atliko tyrimą ir nustatė, kad tai šio prekinio ženklo klastotė.

Ekologiškuose žaliųjų dumblių milteliuose – apsinuodijimus sukeliantys mikroorganizmai

2015-05-22 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Airijos, kad maisto papilduose – ekologiškų žaliųjų dumblių Chlorella milteliuose „Organic Chlorella Powder” nustatyta patogeninių mikroorganizmų – Salmonella Rissen. Patekę į žmogaus organizmą, jie gali sukelti vėmimą, viduriavimą, galvos skausmą, karščiavimą.

Tauragės įmonei uždrausta prekiauti nelegaliais veterinariniais vaistais

2015-05-21 / Prekybos kontrolė

Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, individualiai įmonei (užregistruotai J. T. Vaižganto g. 112, Tauragė) uždrausta užsiimti nelegalia neregistruotų veterinarinių vaistų tiekimo į rinką veikla.

Šaldytų daržovių etiketėje nenurodytas alergenas – kviečiai

2015-05-20 / Prekybos kontrolė

Suomijos kompetentinga institucija pranešė, kad belgiškos „Rainbow“ užšaldytos grilyje keptos daržovės su marinatu – nesaugios, nes ženklinimo etiketėje nenurodyta, kad jų sudėtyje yra alergeno – kviečių. Tai itin pavojinga sergantiems celiakija ir alergiškiems kviečiams žmonėms, nes gali sukelti įvairių alerginių reakcijų.

1 2 3 4