Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

NaujienosAnt šventinio stalo – kokybiški kiaušiniai

2015-03-30 / Prekybos kontrolė

Artėjant šv. Velykų šventei, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai tikrina, kokios kokybės kiaušiniai parduodami Lietuvos miestų ir miestelių parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse. Nustatoma netinkamai paženklintų, be įsigijimo dokumentų kiaušinių.

Vartotojai klaidinami ,,maistinio“ vandenilio peroksido gydomosiomis savybėmis

2015-03-12 / Prekybos kontrolė
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba perspėja vartotojus, kad Lietuvos rinkoje platinamas naujas produktas – „maistinis“ vandenilio peroksidas. Šį medikamentą pardavinėjusioms UAB „Ervyda“ Telšių ir Plungės ekologiškų produktų parduotuvėms „Ekonata“ uždrausta šiuo produktu prekiauti, įvardijant jį kaip „maistinį“.
 

Surenkami iš rinkos nepilnai paženklinti miltai

2015-03-03 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Jungtinės Karalystės atsakingos institucijos dėl miltų mišinio rinkinio „Morrisons Fajita Meal Kit“ iš Švedijos, kurio ženklinime nenurodyta, kad sudėtyje gali būti alergenų – migdolų baltymų, kurie jautriems žmonėms gali sukelti alergines reakcijas.

Iš rinkos surenkami nesaugūs džiovinti abrikosai

2015-03-02 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad iš mūsų šalies rinkos surenkami džiovinti abrikosai iš Uzbekijos (partijos Nr. 30.10.2015, tinkamumo vartoti terminas – 2015-10-30) dėl juose nustatyto per didelio kiekio sieros dioksido.

Penkių pavadinimų maisto papilduose maistinių medžiagų mažiau nei nurodyta etiketėse

2015-02-24 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pastaraisiais metais itin didelį dėmesį skiria Lietuvoje parduodamų maisto papildų kokybei ir nuolat atlieka skirtingų pavadinimų papildų laboratorinius tyrimus. Tiriant, ar gamintojai ženklinimo etiketėse nurodo tikslų maistinių mežiagų, chondroitino ir gliukozamino sulfatų, kiekį, jau ne pirmą kartą nustatomi neatitikimai. Paskutinio tyrimo rezultatai atskleidė, kad 5 pavadinimų papilduose maistinių medžiagų kiekis skyrėsi nuo to, kokį deklaruoja gamintojas.

Pašarų priede nustatytas didelis teršalų dioksinų kiekis

2015-02-19 / Prekybos kontrolė

Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas pranešimas, kad Vokietijoje pagamintame pašarų priede cinko okside nustatytas teršalų dioksinų kiekis, kuris didžiausią leistiną koncentraciją viršijo beveik 10 kartų.

Iš rinkos atšaukiami keturių pavadinimų prieskoniai

2015-02-17 / Prekybos kontrolė

Bendrovė „Santa Maria” iš rinkos atšaukia keturių produktų siuntas, kuriose, kaip nustatyta, galimi migdolų pėdsakai paprikos milteliuose. Migdolų riešutai jautriems žmonėms gali sukelti stiprias alergines reakcijas. „Santa Maria“ naudoja paprikos miltelius įvairiuose produktuose ir mišiniuose, todėl priėmė sprendimą atšaukti iš rinkos šiuo produktus:

Dėl nustatytų trūkumų sustabdyta kebabinės Klaipėdoje ir parduotuvės Kupiškyje veikla

2015-02-17 / Prekybos kontrolė

Atlikus planinius patikrinimus, dėl nustatytų grubių pažeidimų laikinai sustabdyta kiosko – kebabinės Gargžduose (Žemaitės g. 57, Gargždai, Klaipėdos r.) ir individualiai įmonei priklausančios maisto produktų parduotuvės Kupiškyje (Muziejaus g. 13 – 1, Kupiškis) veikla.

Gyventojai gali grąžinti įsigytus nesaugius maisto papildus

2015-02-13 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Lenkijos dėl maisto papildų „Test Core“ sportininkams (partijos Nr. R1309163, geriausi iki 2015 11 30, gamintojas „Fitness Authority“, Lenkija), kurių sudėtyje rasta draudžiamos medžiagos – Epimediumo.

1 2