Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

NaujienosEkologiškuose žaliųjų dumblių milteliuose – apsinuodijimus sukeliantys mikroorganizmai

2015-05-22 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Airijos, kad maisto papilduose – ekologiškų žaliųjų dumblių Chlorella milteliuose „Organic Chlorella Powder” nustatyta patogeninių mikroorganizmų – Salmonella Rissen. Patekę į žmogaus organizmą, jie gali sukelti vėmimą, viduriavimą, galvos skausmą, karščiavimą.

Tauragės įmonei uždrausta prekiauti nelegaliais veterinariniais vaistais

2015-05-21 / Prekybos kontrolė

Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, individualiai įmonei (užregistruotai J. T. Vaižganto g. 112, Tauragė) uždrausta užsiimti nelegalia neregistruotų veterinarinių vaistų tiekimo į rinką veikla.

Šaldytų daržovių etiketėje nenurodytas alergenas – kviečiai

2015-05-20 / Prekybos kontrolė

Suomijos kompetentinga institucija pranešė, kad belgiškos „Rainbow“ užšaldytos grilyje keptos daržovės su marinatu – nesaugios, nes ženklinimo etiketėje nenurodyta, kad jų sudėtyje yra alergeno – kviečių. Tai itin pavojinga sergantiems celiakija ir alergiškiems kviečiams žmonėms, nes gali sukelti įvairių alerginių reakcijų.

Ar etiketėse teisingai nurodoma mėsos kilmės šalis?

2015-05-11 / Prekybos kontrolė

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai praėjusią savaitę tikrino, ar ženklinimo etiketėse teisingai nurodyta mėsos kilmė. Atlikus 173 šviežios mėsos tikslinius patikrinimus, įsitikinta, kad prekiautojai teisingai pritaikė naujus reikalavimus nurodant mėsos kilmę – nustatyta tik 20 klaidinimo atvejų.

Maisto papildų „Men power“ sudėtyje – draudžiama medžiaga

2015-05-06 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą, kad maisto papildus vyrams „Men power“, skirtus skatinti erekcijai, nesaugu vartoti. Prancūzijos kompetentinga institucija nustatė, kad jų sudėtyje yra draudžiamos medžiagos – sildenafiltiono analogo.

Rapsų aliejus buvo parduodamas kaip sojų

2015-05-05 / Prekybos kontrolė

Rafinuoto dezodoruoto sojų aliejaus „Cento“ buteliuose buvo išpilstytas rapsų aliejus. Vartotojai buvo klaidinami, todėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai uždraudė šiuo aliejumi prekiauti ir nurodė surinkti iš prekybos vietų.

Saldainiuose „Akuku“ rasta etiketėje nenurodyto dažiklio

2015-04-29 / Prekybos kontrolė

Saldainiuose guminukuose su vaisiniu įdaru „Akuku“ rasta dažiklio E 120, kuris ženklinimo etiketėje nebuvo nurodytas. Kad vartotojai klaidinami, išsiaiškino Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, atrinkę saldainių mėginius ir atlikus tyrimus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute. Saldainiais, su nenurodyta informacija apie raudonus maisto dažus E 120, išskiriamus iš vabzdžių, buvo prekiaujama UAB „Norfos mažmena“ prekybos tinklo parduotuvėse.


 

Prekiauti gyvais paukščiais galima tik nustatytose vietose

2015-04-23 / Prekybos kontrolė

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai primena, kad prasidėjus pavasarinei prekybai gyvais vienadieniais viščiukais ar vištomis dedeklėmis, jais prekiauti galima tik nustatytose vietose – paukštininkystės ūkiuose, naminių paukščių prekiautojų patalpose ar savivaldybių sprendimais patvirtintose turgavietėse.

Avinžirnių konservuose rasta negyvų vabzdžių lervų

2015-04-21 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Olandijos kompetentingos institucijos apie negyvas vabzdžių lervas itališkuose konservuotuose avinžirniuose. Konservų (sufasuotų skardinėse po 400 g) tiekėjas – ,,Corex S. p. A.“, Italija, partijos Nr. T258, tinkamumo vartoti terminas – iki 2017-09-15. Šie nesaugūs produktai surenkami iš rinkos.

1 2 3