Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas: Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
Faks. (8 5) 240 4362
El. paštas: vvt@vet.lt

Naujienų prenumerata

NaujienosPasirašyta bendradarbiavimo sutartis, padėsianti stiprinti kovą su per maistą plintančiomis užkrečiamosiomis ligomis

2014-04-14 / VMVT įvykiai, strategija

Šiandien, balandžio 14 dieną, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centru prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Tokia sutartis pasirašyta pirmą kartą, nors zoonozių ir užkrečiamųjų ligų, plintančių per maistą ir vandenį, klausimais abi institucijos sėkmingai bendradarbiauja nuo Lietuvos nepriklausomybės pradžios.

Kviečiame skaityti naują Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos naujienlaiškio numerį

2014-04-10 / VMVT įvykiai, strategija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba parengė ir kviečia interneto puslapyje skaityti dvyliktąjį naujienlaiškio numerį. Šiame numeryje pristatomos svarbiausios naujienos, renginiai, statistikos duomenys, įdomesnės publikacijos, skelbtos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos interneto svetainėje, apžvelgti kontrolės rezultatai, teisės aktų pakeitimai ir kt.

Nacionaliniam maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutui - Japonijos pripažinimas

2014-03-28 / VMVT įvykiai, strategija

 

Japonijos apsaugos, darbo ir gerbūvio ministerija oficialiai patvirtino, kad Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas (NMVRVI) įtraukiamas į Japonijos patvirtintų užsienio analitinių institucijų sąrašą. Tai reiškia, kad nuo balandžio 1 d. tyrimų, atliktų NMVRVI, rezultatai bus pripažįstami Japonijos karantino įstaigose.

 

 

Susitikimuose su gyventojais ir gyvosios gamtos aktyvistais nagrinėtos afrikinio kiaulių maro sukeltos problemos

2014-03-21 / VMVT įvykiai, strategija

Vakar, kovo 20 d., Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai susitiko su Šalčininkų rajono Dieveniškių miestelio gyventojų bendruomenės bei Lietuvos žaliųjų sąjungos „Baltijos vilkas“ atstovais. Abiejų susitikimų aktualija – afrikinio kiaulių maro situacija ir dėl jos taikomos kontrolės ir prevencijos priemonės.

Europos Komisijoje priimti svarbūs sprendimai dėl priemonių, susijusių su afrikinio kiaulių maro kontrole ir kofinansavimu

2014-03-21 / VMVT įvykiai, strategija

Šių metų kovo 18 d. Briuselyje Europos Komisijos (EK) Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinio komiteto (SCoFCAH) Gyvūnų sveikatos ir gerovės skyriaus posėdyje priimti du Lietuvai labai svarbūs sprendimai dėl gyvūnų sveikatos kontrolės priemonių, susijusių su afrikinio kiaulių maro pasireiškimu Europos Sąjungos (ES) valstybėse, įgyvendinimo. Abu dokumentai įsigalios juos paskelbus oficialiame ES leidinyje.

Pasitinkant Pasaulinę vandens dieną

2014-03-21 / VMVT įvykiai, strategija

Kiekvienų metų kovo 22-ąją pažymima Pasaulinė vandens diena. Paminėti šią dieną ir atkreipti dėmesį į problemas, susijusias su gėluoju vandeniu, buvo pasiūlyta 1992 metais Jungtinių Tautų konferencijoje Brazilijoje. Geriamojo vandens pasaulyje trūksta, pramoniniai teršalai ir klimato kaita toliau kelia grėsmę šiam gamtos ištekliui. Europos Parlamento duomenimis, pasaulyje dėl vandens ir sanitarijos trūkumo kasmet miršta 8 milijonai žmonių, daugiau kaip milijardas negali laisvai, prieinamomis kainomis gauti geriamojo vandens.

Į klausimus apie geriamąjį vandenį atsako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vilija Galdikienė.

Nuo balandžio 1 d. išmokos už sumedžiotus šernus nebus mokamos

2014-03-19 / VMVT įvykiai, strategija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nebus mokamos išmokos už mėginius paimtus iš šernų, sumedžiotų po balandžio 1 d.  Sprendimas neimti mėginių ir nepratęsti išmokų skaičiavimo laiko priimtas atsižvelgiant į epizootinę situaciją Lietuvoje, kai nuo sausio 24 d. nenustatyta teigiamų afrikinio kiaulių maro atvejų. Ištyrus daugiau kaip 8 tūkst. sumedžiotų šernų ir daugiau kaip 4 tūkst. kiaulių, laikytų užkrėstoje teritorijoje, virusas nebuvo išskirtas.

Kviečiame dalyvauti apklausoje apie Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veiklą ir inspektorių darbą

2014-03-18 / VMVT įvykiai, strategija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba stengiasi gerinti ryšius su vartotojais, kurti kuo palankesnę aplinką verslui, pateisinti socialinių partnerių pasitikėjimą, todėl nuolat tobulina savo veiklą, rūpinasi jos kokybe.

Su kovo 11-aja

2014-03-10 / VMVT įvykiai, strategija

Mieli kolegos,

 
Kovo 11 – oji – diena, įprasminanti lietuvių tautos ryžtu ir dvasios tvirtybe susigrąžintą Valstybę ir Laisvę – pačias svarbiausias vertybes kiekvieno žmogaus gyvenime, kurios dažnai kasdienių rūpesčių sūkuryje atrodo natūralus ir savaime suprantamas dalykas. Tad, pasitikdami 24–ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, priminkime sau, kokios iš tiesų šios vertybės trapios ir pasidžiaukime tuo, ką pasiekėme ir turime šiandien.
1 2 3