Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

NaujienosRugsėjo 28-ąją pasaulis mini tarptautinę pasiutligės dieną

2014-09-26 / VMVT įvykiai, strategija

Kiekvienų metų rugsėjo 28 dieną pasaulis mini tarptautinę pasiutligės dieną. Šia diena stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į taip pavojingą žmonėms ir gyvūnams ligą, didinti piliečių aktyvumą, skatinti žmones prisijungti prie pasaulinio judėjimo organizuojant švietėjiškus ir kitus renginius. Rugsėjo 28 dieną pasaulyje vykdomos labdaringos vakcinacijos nuo pasiutligės, rengiami seminarai apie šios ligos prevenciją ir kontrolę, organizuojami festivaliai, eitynės.

Laiko pasiruošti naujiems maisto produktų ženklinimo reikalavimams – vis mažiau

2014-09-23 / VMVT įvykiai, strategija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad nuo šių metų gruodžio 13 dienos įsigalios Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentas Nr. 1169/2011 dėl informacijos apie maistą teikimo vartotojams (toliau – Reglamentas). Naujajame Reglamente nurodyti maisto produktų ženklinimo atnaujinimai bus taikomi visiems Europos Sąjungos (ES) maisto verslo subjektams (gamintojams, prekybininkams, viešojo maitinimo įstaigoms, taip pat importuotojams į ES). Visos Reglamente numatytos maisto ženklinimo naujovės turėtų suteikti daugiau skaidrumo maisto produktų rinkoje, be to vartotojai gaus aiškesnę ir skaidresnę informaciją apie maisto produktus. Per likusius tris mėnesius gamintojai ir tiekėjai turi užtikrinti, kad pradėjus galioti naujiems reikalavimams, jų parduodama produkcija būtų paženklinta pagal naująją tvarką.

Rugsėjo-spalio mėn. naujienlaiškyje – svarbiausios VMVT aktualijos

2014-09-10 / VMVT įvykiai, strategija

Naujausiame, rugsėjo-spalio mėn. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) naujienlaiškyje – Europos komisijos nustatytos afrikinio kiaulių maro rizikos zonos, informacija apie baigtas derybas dėl naujų eksporto rinkų, specialistų atliktų tyrimų rezultatai, užkrečiamųjų ligų aktualijos. Naujienlaiškyje taip pat rasite teisės aktų pakeitimus ir papildymus, statistinius duomenis, VMVT specialistų patarimus.

 
 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bendradarbiaus su Vilniaus universitetu

2014-09-05 / VMVT įvykiai, strategija

Vakar, rugsėjo 4 d., Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) ir Vilniaus universiteto vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, įsipareigodami drauge plėtoti ilgalaikius mokslinius bei edukacinius projektus, skatinti vartotojų švietimą organizuojant mokslines-praktines konferencijas ir seminarus.

Kvietimas į konferenciją apie užkrečiamąsias ligas

2014-09-04 / VMVT įvykiai, strategija

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kviečia visus besidominčius registruotis į II-ją Nacionalinę užkrečiamųjų ligų konferenciją, kuri vyks šių metų spalio 2 d. (ketvirtadienį), 9 val. Lietuvos Respublikos Vyriausybės konferencijų salėje (Gedimino pr. 11, Vilnius).

Honkongas uždegė žalią šviesą lietuviškų paukštienos produktų eksportui

2014-09-03 / VMVT įvykiai, strategija

Š. m. rugsėjo 2 d. Kinijos Liaudies Respublikos Honkongo specialiojo administracinio regiono kompetentinga institucija informavo Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad baigtos veterinarijos sertifikato derinimo procedūros dėl atvėsintos ir šaldytos paukštienos ir paukštienos produktų importo. Tai oficialus patvirtinimas, atveriantis Lietuvos paukštienos produktų gamintojams Honkongo rinką.

Europos Komisija išplėtė afrikiniu kiaulių maru užkrėstų zonų ribas

2014-08-22 / VMVT įvykiai, strategija

Šių metų rugpjūčio 21 d. Briuselyje Europos Komisijos (EK) Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinio komiteto (SCoFCAH) Gyvūnų sveikatos ir gerovės skyriaus posėdyje priimtas mūsų šaliai labai svarbus sprendimas, kuriuo Lietuvoje, Latvijoje Estijoje ir Lenkijoje išplečiamos afrikiniu kiaulių maru užkrėstos ir padidintos rizikos teritorijos. Dokumentas įsigalios jį paskelbus oficialiame ES leidinyje.

Maisto pramonės atstovai raginami gaminti sveikesnius produktus

2014-08-12 / VMVT įvykiai, strategija

Dvylikos Europos Sąjungos šalių ekspertai pastaruosius ketverius metus suvieniję jėgas vykdė projektą „Salux“, kurio tikslas – paskatinti maisto pramonės atstovus gaminti sveikatai palankesnius produktus. Italijos, Suomijos, Lietuvos, Bulgarijos, Vokietijos, Rumunijos, Jungtinė Karalystės, Prancūzijos, Slovėnijos, Austrijos, Vengrijos ir Ispanijos specialistai ieškojo būdų kaip gamintojai vartotojams galėtų pasiūlyti kuo daugiau pakeistos sudėties (reformuliuotų) produktų, kuriuose  sumažintas druskos, cukraus ar riebalų (ypač sočiųjų ir transriebiųjų rūgščių) kiekis.

Parengtas naujas VMVT naujienlaiškio numeris

2014-08-11 / VMVT įvykiai, strategija

Liepos-rugpjūčio mėnesių VMVT naujienlaiškyje – afrikinio kiaulių maro aktualijos Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse, patarimai kaip saugoti ūkį nuo šios klastingos ligos, informacija apie parengtą priemonių planą dėl afrikinio kiaulių maro. Taip pat naujausi EFSA ekspertų atlikti moksliniai tyrimai, teisės aktų pakeitimai ir papildymai, statistiniai duomenys, VMVT specialistų patarimai.

1 2 3 4 5 6