Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

NaujienosStiprinama asmeninio bagažo kontrolė

2014-11-21 / Vartotojams

Kaip kiekvienais metais, šventiniu laikotarpiu daugėja keliaujančių lėktuvais ar kitomis transporto priemonėmis. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sugriežtino apsaugos priemones šalies valstybinės sienos kirtimo vietose, ypatingas dėmesys skiriamas asmeninio bagažo kontrolei. Kreiptasi ir į kitas atsakingas institucijas – Muitinės departamentą prie Finansų ministerijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybą prie Vidaus reikalų ministerijos dėl pasienio kontrolės sustiprinimo.

Rokiškio rajone sumedžiotiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras

2014-11-21 / Gyvūnų sveikata

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai patvirtino afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozę dviem šernams, sumedžiotiems Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos miške. Šiemet tai jau 2 AKM atvejis, nustatytas šernams šiame rajone.

Kazachstano ambasada: Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonė mums pavyzdys

2014-11-21 / VMVT įvykiai, strategija

Vakar, lapkričio 20 d., Kazachstano Respublikos ambasados ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) kvietimu, Lietuvos maisto pramonės asociacijų ir atskirų gamybos įmonių atstovai aptarė perspektyvas ir galimybes plėtoti dvišalius verslo ryšius.

Vilniaus rajone daugėja afrikinio kiaulių maro atvejų

2014-11-20 / Gyvūnų sveikata

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto duomenimis, šiandien afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozė patvirtinta Vilniaus rajone, Nemenčinės seniūnijoje rastam nugaišusiam šernui.

Sudrausminti nelegalūs prekeiviai maisto produktais Alytuje ir Kaišiadoryse

2014-11-20 / Prekybos kontrolė

Gavę informaciją iš gyventojų, Alytaus ir Kauno apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai pranešė apie pastebėtą prekybą mėsos produktais tiesiai iš automobilių Alytuje ir Kaišiadoryse. Alytaus ir Kaišiadorių valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų inspektoriai kartu su policijos pareigūnais nedelsiant patikrino šias prekybos vietas.

Uždrausta prekyba sportininkams skirtais amerikietiškais papildais

2014-11-19 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Lenkijos dėl nesaugių maisto papildų sportininkams „Animal Cuts“ (partijos Nr. 186875G, gamintojas ,,Universal Nutrition“, JAV), kurių sudėtyje nustatyta draudžiamos medžiagos – β-feniletilamino.

EK svarstyta paukščių gripo situacija Europoje

2014-11-19 / VMVT įvykiai, strategija

Europos Komisija (EK) lapkričio 18 d. priėmė sprendimą dėl Olandijoje ir Anglijoje nustatytų paukščių gripo židinių. Sprendimu patvirtinti griežti veterinariniai apribojimai ir būtinos saugos priemonės, kurias privalo vykdyti šios valstybės, siekdamos kontroliuoti ligą ir užkirsti kelią didelio patogeniškumo paukščių gripo virusui patekti į kitas valstybes.

Tarptautinėje konferencijoje ”Vaikų mityba ir sveikata” – aktualiausios problemos ir jų sprendimai

2014-11-19 / VMVT įvykiai, strategija

Šiandien (lapkričio 19 d.) Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Vaikų mityba ir sveikata“ išskirtos esminės vaikų mitybos įpročių ir maitinimo ugdymo įstaigose problemos. Aptartos vaikų nutukimo priežastys ir pasekmės, palyginti mitybos duomenys Europos Sąjungoje. Pristatytos sveikos mitybos ugdymo patirtys Vokietijoje, Suomijoje, Latvijoje, Švedijoje.

Iš rinkos surenkamas nesaugus kanapių aliejus ir alkoholinis gėrimas „Fireball“

2014-11-19 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždrausta prekiauti ir nurodyta surinkti iš rinkos nesaugų UAB „Rudugys“ spaustą kanapių aliejų ir viskio (likerio) su natūraliu cinamono skoniu „Fireball“ (33 %, išfasuotą po 500 ml) alkoholinį gėrimą.