Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

NaujienosĮvertinta šalies moksleivių maitinimo kokybė

2014-10-30 / Viešasis maitinimas

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai kiekvienų mokslo metų pradžioje vertina ir analizuoja, kaip šalies mokyklose maitinami moksleiviai. Didžiausias dėmesys skiriamas pagrindiniams kokybišką maitinimą užtikrinantiems aspektams – valgyklų patalpų būklei,  moksleivių maitinimo kokybei, draudžiamų maisto priedų ar neleistinų maisto produktų tiekimui, mokyklų dalyvavimui sveikos mitybos įpročius ugdančiose Europos Sąjungos finansuojamose programose.

Įsigaliojo Paramos teikimo už paskerstas kiaules dėl AKM grėsmės taisyklės

2014-10-30 / Gyvūnų sveikata

Vakar, 2014 m. spalio 29 d., įsigaliojo Paramos teikimo kiaulių laikytojams už kiaules, paskerstas dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) grėsmės, taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. spalio 24 d. įsakymu Nr. 3D-790 (taisyklės). Šios taisyklės reglamentuoja paramos ir pagalbos teikimą, iš valstybės biudžeto lėšų kompensuojant dalį išlaidų kiaulių laikytojams už paskerstas kiaules.

Stiprinama kova su kontrabanda ir nelegalia apyvarta

2014-10-29 / Maisto gamybos kontrolė

Siekiant įgyvendinti kovos su kontrabanda ir nelegalia apyvarta priemones, teritorinių valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų inspektoriai per šių metų rugsėjo – spalio mėnesius atliko daugiau kaip 320 tikslinių patikrinimų turgavietėse, patikrino beveik 330 transporto priemonių, gabenančių mėsą ir kitus maisto produktus. Buvo organizuoti 47 neplaniniai patikrinimai turgavietėse kartu su Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Policijos komisariatų atstovais. 

Ar jums tikrai reikia šuns?

2014-10-29 / Vartotojams

Impulsyviai priimtas sprendimas pirkti vieną ar kitą daiktą dažnai baigiasi ir ištuštėjusiomis kišenėmis, ir sąžinės priekaištais. Pasekmės dar sudėtingesnės, jei neapsvarsčius visų „už” ir „prieš” įsigyjamas šuo. Ką reikėtų apgalvoti prieš įsigyjant keturkojį draugą?

Švenčionių rajone penkiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras

2014-10-28 / Gyvūnų sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Švenčionių rajone, Cirkliškio seniūnijoje, 9 km atstumu nuo Baltarusijos sienos, rasti penki nugaišę šernai, užsikrėtę afrikiniu kiaulių maru (AKM). Tai patvirtino Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje atlikti tyrimų rezultatai.

Paskerdusiems kiaules dėl AKM grėsmės – parama iš valstybės biudžeto

2014-10-28 / Vartotojams

Valstybė kompensuos kiaulių laikytojams dalį išlaidų už paskerstas kiaules dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) grėsmės. Dėl patirtų nuostolių atlyginimo reikia kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybę iki lapkričio 10 d.

Už energinių gėrimų pardavimą paaugliams – baudos iki 400 Lt

2014-10-27 / Prekybos kontrolė

Jaunesniems kaip 18 metų asmenims nuo šių metų lapkričio 1 d. draudžiama parduoti, nupirkti ar kitaip perduoti energinius gėrimus. Kaip prekybose vietose laikomasi šio reikalavimo jau pirmąją lapkričio savaitę planuoja kartu tikrinti teritorinių policijos įstaigų pareigūnai, valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų inspektoriai ir savivaldybių darbuotojai.

 

 

 

Arklių virusinis arteritas

2014-10-27 / Gyvūnų sveikata

Arklių arteritas — virusinė liga, sukeliama arklių arterito virusų (EAV), kuriuos dažniausiai platina veisliniai eržilai kergimo metu per spermą arba dirbtinio apvaisininimo būdu. Šia liga serga arkliai, asilai ir zebrai daugelyje šalių taip pat Eurpoje ir JAV. EAV Bucyrus padermė pirmą kartą buvo išskirta Jungtinėse Amerikos Valstijose 1953 metais, abortuotoje medžiagoje. EAV yra RNR virusas, kuris priklauso Arteriviridae šeimos Artevirus genčiai.

Dėl pasikartojančių pažeidimų laikinai sustabdyta konditerijos cecho veikla

2014-10-24 / Maisto gamybos kontrolė

Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta UAB ,,Sanrista” (Šiauliai, Lieporių g. 5A) kreminės konditerijos gaminių cecho veikla.