Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

IMVIS

NaujienosIš rinkos surenkamas nesaugus energinis gėrimas

2015-08-28 / Prekybos kontrolė

Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavus pranešimą, kad keliose Europos valstybėse, taip pat ir Lietuvoje išplatintas nesaugus energinis gėrimas „Maxim Long Lasting Energy Drink“, atliktas skubus tyrimas ir nesaugių partijų produktą uždrausta tiekti į rinką.

Trakų rajone rastas nuo AKM nugaišęs šernas

2015-08-28 / Gyvūnų sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Trakų rajone užregistruotas dar vienas afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis laukinėje faunoje.

Klaipėdoje laikinai sustabdyta dar vienos maitinimo įmonės veikla

2015-08-28 / Viešasis maitinimas

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, sustabdyta UAB „Miesto dviratis“ paplūdimio paviljono „Švyturys beach bar“ (Neringa) veikla.

Ilgos derybos baigtos – mėsą ir jos produktus galėsime eksportuoti į JAV

2015-08-27 / VMVT įvykiai, strategija

Lietuvos mėsos gamintojams ilgai laukta žinia iš už Atlanto – jų siūlomai produkcijai atveriama Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinka. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorių telefonu apie tai šiandien informavo JAV žemės ūkio departamento pareigūnas. Oficialus patvirtinimo raštas bus atsiųstas rytoj.

Kepykloje uždrausta gaminti kreminę konditeriją, laikinai sustabdyta 2 kavinių veikla

2015-08-27 / Maisto gamybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad pastarosiomis dienomis atlikus patikrinimus, laikinai stabdyti savo veiklą buvo priverstos dvi viešojo maitinimo įmonės Palangoje ir Druskininkuose, o Panevėžio kepykloje uždrausta kepti kreminės konditerijos gaminius.

Trakų rajone nustatyti dar du AKM atvejai

2015-08-27 / Gyvūnų sveikata

Atliekant AKM protrūkio epizootinį tyrimą Grendavės kaime (Grendavės sen., Trakų r.), nustatytas dar vienas ūkis, į kurį pateko AKM virusas. Šiame ūkyje buvo laikomos  9 kiaulės. Be to, gautas pranešimas apie nugaišusią kiaulę tos pačios seniūnijos Gruožininkų kaime, kur ūkininkas augino 16 kiaulių. Atlikus tyrimą, nustatyta, kad kiaulė taip pat nugaišo dėl AKM.

Gyvūnų gerovės užtikrinimas – mitai ar faktai?

2015-08-26 / Gyvūnų gerovė

Lietuvos ūkininkai į Europos Sąjungos valstybes ir trečiąsias šalis kasmet eksportuoja apie 70 tūkst. galvijų, tad kartas nuo karto kyla diskusijos, ar užtikrinamos tinkamos gyvūnų gerovės sąlygos tolimų kelionių metu. Apie tai kalbamės su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriumi Jonu Miliumi.

Maisto papilduose - ženklūs veikliųjų medžiagų kiekių neatitikimai

2015-08-24 / Prekybos kontrolė
Maisto papildų, skirtų sąnarių funkcijoms palaikyti, sudėties tyrimai atskleidė, kad 10 iš 12 ištirtų maisto papildų veikliųjų medžiagų kiekiai yra mažesni, nei deklaruoti gamintojų ženklinimo etiketėse.

Trakų rajone dar du AKM atvejai kiaulių laikymo vietose

2015-08-21 / Gyvūnų sveikata

Trakų rajono savivaldybėje patvirtinti dar du nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai. Židinys nustatytas Grendavės kaimo (Trakų r.) mažame ūkyje, kuriame augintos trys kiaulės. Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad šis ligos atvejis susijęs su anksčiau šiame kaime nustatytu židiniu, nes gyventojus sieja giminystės ryšiai.