Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

NaujienosAlytaus rajone nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro atvejis

2014-09-30 / Gyvūnų sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Alytaus rajone, Alovės seniūnijoje sumedžiotam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM). Iš viso tai jau septintas AKM atvejis mūsų šalyje, užfiksuotas šernų populiacijoje.

Paskiepykite augintinį nemokamai

2014-09-30 / Gyvūnų sveikata

Kiekvienas auginantis namuose šunį ar katę, privalo turėti gyvūno augintinio pasą, kuriame būtų įrašytas jo identifikacijos numeris ir informacija apie atliktą vakcinaciją nuo pasiutligės. Mat tai ir gyvūnų, ir žmonių gyvybei pavojinga liga, kurios galima išvengti paskiepijus augintinį. Šią savaitę veterinarai šunis ir kates nuo pasiutligės skiepija nemokamai.

Maisto papildų pardavėjai internete dažnai klaidina pirkėjus

2014-09-26 / Prekybos kontrolė

Nemažai verslininkų, prekiaujančių maisto papildais internetinėse parduotuvėse, siekia tik greito uždarbio, todėl nekreipia dėmesio nei į teisės aktuose nustatytus reikalavimus, nei į tai, kad siūlydami produktus su kenksmingomis medžiagomis kelia grėsmę žmonių sveikatai. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai, šiemet patikrinę 257 skirtingų pavadinimų maisto papildus, nustatė, kad 38 proc. neatitiko teisės aktų reikalavimų.

 

Rugsėjo 28-ąją pasaulis mini tarptautinę pasiutligės dieną

2014-09-26 / VMVT įvykiai, strategija

Kiekvienų metų rugsėjo 28 dieną pasaulis mini tarptautinę pasiutligės dieną. Šia diena stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į taip pavojingą žmonėms ir gyvūnams ligą, didinti piliečių aktyvumą, skatinti žmones prisijungti prie pasaulinio judėjimo organizuojant švietėjiškus ir kitus renginius. Rugsėjo 28 dieną pasaulyje vykdomos labdaringos vakcinacijos nuo pasiutligės, rengiami seminarai apie šios ligos prevenciją ir kontrolę, organizuojami festivaliai, eitynės.

Švenčionių rajone dviem šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras

2014-09-25 / Gyvūnų sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Pabradės ir Švenčionių seniūnijose 9 ir 1 km atstumu nuo Baltarusijos sienos (Švenčionių r.) dviem sumedžiotiems šernams nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM). Įskaitant šiuos du atvejus, Lietuvoje šiais metais laukinėje faunoje nustatyti iš viso 6 AKM protrūkiai.

Į kavinę ar restoraną – prieš tai pažiūrėjus, keliais balais įvertinta

2014-09-24 / Vartotojams

Renkantis užkandinę, kavinę ar restoraną,  nebereikia pasikliauti vien tik draugų rekomendacijomis. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai beveik metus tikrindami viešojo maitinimo įmones, jas įvertina nuo 1 iki 5 balų pagal tai kaip laikomasi higienos ir technologinių reikalavimų. Balus simbolizuoja puodeliai. Kuo jų daugiau, tuo geriau įgyvendinti reikalavimai.

Laiko pasiruošti naujiems maisto produktų ženklinimo reikalavimams – vis mažiau

2014-09-23 / VMVT įvykiai, strategija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad nuo šių metų gruodžio 13 dienos įsigalios Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentas Nr. 1169/2011 dėl informacijos apie maistą teikimo vartotojams (toliau – Reglamentas). Naujajame Reglamente nurodyti maisto produktų ženklinimo atnaujinimai bus taikomi visiems Europos Sąjungos (ES) maisto verslo subjektams (gamintojams, prekybininkams, viešojo maitinimo įstaigoms, taip pat importuotojams į ES). Visos Reglamente numatytos maisto ženklinimo naujovės turėtų suteikti daugiau skaidrumo maisto produktų rinkoje, be to vartotojai gaus aiškesnę ir skaidresnę informaciją apie maisto produktus. Per likusius tris mėnesius gamintojai ir tiekėjai turi užtikrinti, kad pradėjus galioti naujiems reikalavimams, jų parduodama produkcija būtų paženklinta pagal naująją tvarką.

Šią savaitę laikinai sustabdyta dviejų maisto tvarkytojų veikla

2014-09-19 / Prekybos kontrolė

Po neplaninių Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių patikrinimų, šią savaitę dviem maisto tvarkytojams buvo skirtos griežtos nuobaudos. Nustačius nemažai grubių pažeidimų, Gargždų miesto gyventojui buvo uždrausta užsiimti sulčių spaudimu tam nepritaikytose patalpose, o Kaišiadoryse maisto produktais prekiavusio kiosko savininkui teko laikinai sustabdyti prekybos veiklą.

Italijoje bičių avilius apniko pavojingas kenkėjas

2014-09-19 / Gyvūnų sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo iš Europos Komisijos (EK) pranešimą apie Italijos bitininkystės kontrolinėje laboratorijoje nustatytą pražūtingą bitėms kenkėją – bitinį žvilgvabalį (Aetihina tumida). Anksčiau šis kenkėjas buvo vadinamas mažuoju avilio vabalu.