Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

NaujienosDėl pasikartojančių pažeidimų laikinai sustabdyta konditerijos cecho veikla

2014-10-24 / Maisto gamybos kontrolė

Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta UAB ,,Sanrista” (Šiauliai, Lieporių g. 5A) kreminės konditerijos gaminių cecho veikla.

Pesticidų obuoliuose baiminamasi be reikalo

2014-10-24 / Prekybos kontrolė

Šiuo metu parduotuvių lentynos ir turgaus prekystaliai lūžta nuo lietuviškų ir atvežtinių obuolių, tačiau ne vienam kyla klausimas, ar šie vitaminų bombomis vadinami vaisiai iš tiesų stiprina organizmą, ar, atvirkščiai, yra nesaugūs, nes yra užteršti pesticidais. Daugelis lietuvių ypač įtariai žiūri į lenkišką ir olandišką produkciją, tačiau pastarųjų ketverių metų tyrimų rezultatai rodo, kad baiminamasi be reikalo. Nė viename 2011–2014 m. Lietuvoje tirtame mėginyje didžiausia leidžiama pesticidų koncentracija neviršyta.

Afrikinio kiaulių maro problemos nagrinėtos NATO seminare

2014-10-23 / VMVT įvykiai, strategija

Šių metų spalio 21–22 dienomis NATO centrinėje būstinėje, Briuselyje, vyko NATO jungtinės sveikatos, žemės ūkio ir maisto grupės (JHAFG) seminaras, kuriame dalyvavo 60 atstovų iš 30 šalių. Renginyje buvo svarstomos nacionalinio saugumo grėsmės, pasirengimas krizėms, aptartos civilinio ir karinio bendradarbiavimo galimybės.

Maisto papilduose sportininkams nustatytos neleistinos medžiagos

2014-10-22 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždrausta prekiauti ir nurodyta surinkti iš rinkos nesaugius amerikietiškus maisto papildus sportininkams „Arnold Series Iron Cuts“.

Iš rinkos surenkami nesaugūs saldumynai

2014-10-22 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždrausta prekiauti ir nurodyta surinkti iš rinkos nesaugius čekiškus šokoladinius ir vanilinius pudingus su žaisliukais „Kids world dogs“ ir kakavos bei vanilės skonio pudingus su žaisliukais „Puponautai“.

Baltarusiškuose mėsos gaminiuose – AKM virusas

2014-10-22 / Prekybos kontrolė

Vakar Rusijos veterinarijos tarnyba („Rosselchoznadzor“) pranešė, kad aptiko afrikinio kiaulių maro (AKM) virusą iš Minsko į Rusiją įvežtuose mėsos produktuose. Rusijos pareigūnams tai sukėlė įtarimų, kad Baltarusijoje perdirbama AKM virusu užkrėsta kiauliena.

 

 

 

Alytaus rajone randama vis daugiau nuo afrikinio kiaulių maro nugaišusių šernų

2014-10-21 / Gyvūnų sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Alytaus rajone, Alovės seniūnijos miške, rasti 4 nuo afrikinio kiaulių maro (AKM) nugaišę šernai. Žvėrių gaišenos aptiktos vykdant AKM užkrėstos teritorijos apžiūrą. Šiame miške per tris savaites jau rasta 15 nugaišusių šernų, kuriems atlikus laboratorinius tyrimus, buvo nustatytas AKM virusas.

Iš lietuvių mokosi, kaip supaprastinti reikalavimus mažoms įmonėms

2014-10-17 / VMVT įvykiai, strategija

Europos Komisija (EK) palaiko mažuosius gamintojus bei šeimos ūkius ir skatina Europos Sąjungos (ES) šalis nedidelėms įmonėms kiek įmanoma lengvinti įvairių reglamentų reikalavimus. Kadangi Lietuvoje nedidelių maisto perdirbimo cechų įkūrimo procedūros supaprastintos jau prieš kelis metus, EK patikėjo Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) kartu su Italijos kompanija „Opera“ Europos šalių specialistams suorganizuoti mokymus „Smulkioms įmonėms taikomi paprastesni reikalavimai“.

Šiaulių konditerijos įmonė „Beržynėlis“ negalės gaminti

2014-10-17 / Maisto gamybos kontrolė

Šiaulių įmonei „Beržynėlis“ (Gegužių g. 45A, Šiauliai) laikinai uždrausta gaminti konditerijos ir pyrago gaminius. Tokį sprendimą priėmė Šiaulių Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), kai inspektoriai įmonėje užfiksavo daug grubių higienos pažeidimų. Nustatyta, kad patalpos nevalytos – ant grindų, apsauginių langų žaliuzių ir kitų paviršių susikaupę nešvarumų. Laiptinė, kuri turėtų būti naudojama žaliavoms pristatyti, užkrauta pašaliniais, gamyboje nenaudojamais daiktais, nešvari.