Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

NaujienosIgnalinos rajono ūkyje – naujas afrikinio kiaulių maro protrūkis

2014-09-01 / Gyvūnų sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šalyje patvirtintas jau šeštasis afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis kiaulių ūkyje. Naujausias ligos židinys nustatytas ūkyje, esančiame apie 1-1,5 km nuo Baltarusijos sienos.

Afrikinio kiaulių maro protrūkio Rokiškyje priežastis - pašarai

2014-08-29 / Gyvūnų sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad gautos pirminės tyrimo išvados dėl afrikinio kiaulių maro protrūkio Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos privačiame ūkyje. Tyrimą vykdžiusių specialistų teigimu, labiausiai tikėtina, kad pavojinga liga gyvūnai užsikrėtė per pašarus.

Dėl grubių pažeidimų šią savaitę net trys įmonės priverstos stabdyti veiklą

2014-08-29 / Maisto gamybos kontrolė

Šią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai sustabdė trijų maisto tvarkymo įmonių veiklą. Patikrinus Birštono bendrovės „Ernas“ maisto prekių parduotuvę ir konditerijos cechą, nustatyta daug grubių pažeidimų – higienos ir produktų laikymo sąlygos kėlė rimtą pavojų vartotojų sveikatai. Žiežmariuose įsikūrusioje A.Vitkienės mėsinėje taip pat nebuvo laikomasi higienos bei kitų reikalavimų.

Ebola virusu pirmiausia užsikrečiama nuo laukinių gyvūnų ir jų mėsos

2014-08-29 / Vartotojams

Vakarų Afrikos šalyse plintant Ebola hemoraginės karštligės virusui, europiečiams taip pat labai svarbu žinoti, kaip saugotis šios mirtinos ligos. Vakarų Afrikoje šio protrūkio metu virusas plinta nuo žmogaus žmogui – užsikrečiama per tiesioginį sąlytį su ligonių krauju, šlapimu, išmatomis, seilėmis, sperma, per pažeistą odą ar gleivines. Europos šalyse tokia rizika – nedidelė, tačiau mus virusas gali pasiekti per laukinių gyvūnų mėsą. 

Arbatos sieteliuose – per didelis nikelio kiekis

2014-08-28 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą, kad arbatos sieteliuose ”Teezange Gourmet” nustatytas didesnis nei leistina nikelio kiekis. Patekę į žmogaus organizmą, dideli šio metalo kiekiai gali sukelti ūmius ir lėtinius apsinuodijimus. Mat nikelis pasižymi stipriu kancerogeniniu poveikiu, be to, jis kaupiasi plaučiuose, kepenyse, inkstuose.

Perengtos rekomendacijos „Kaip paruošti saugų ir kokybišką maistą vaikų darželiuose ir mokyklose?“

2014-08-27 / Vartotojams

Vaikų ugdymo įstaigose Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kasmet nustato daugybę pažeidimų: maistas gaminamas netinkamose patalpose, naudojami vaikų maitinimui draudžiami maisto priedai arba gaminiai, neaiškios kilmės ir kokybės produktai. Kad darželiuose ir mokyklose ant stalų garuotų kokybiški, maistingi ir švieži patiekalai, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba parengė rekomendacijas ugdymo įstaigų ir valgyklų vadovams.

Latviškuose šprotuose – didelis kancerogenų kiekis

2014-08-27 / Vartotojams

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Lenkijos, kad rūkytų šprotų konservuose „Goldfish“ nustatytas beveik dvigubai didesnis kiekis nei leistina kancerogenų policiklinių aromatinių angliavandenilių. Rasta benzo(a)pireno, benz(a)antraceno, benzo(b)fluoranteno ir chireno. Bendras teršalų kiekis – 73,56 µg/kg, kai didžiausia leidžiama norma – 30 µg/kg.

Lietuvoje per 14 metų neužfiksuotas nei vienas galvijų kempinligės atvejis

2014-08-25 / Vartotojams

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad vienoje Vilniaus ligoninių mirusi pacientė galėjo sirgti kempinlige, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Lietuvoje galvijų spongiforminė encefalopatija arba kempinligė niekuomet nebuvo pasireiškusi ar diagnozuota.

Prancūziškame sūryje – E. coli bakterijos

2014-08-25 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo informacijos iš Prancūzijos atsakingos institucijos, kad sūryje “MORBIER AOP au lait cru” (25% MG) rasta E. coli (Escherichia coli) bakterijų.