Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

NaujienosAKM užkratas – kiaulių ūkyje Jonavos rajone

2015-07-31 / Gyvūnų sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad  liepos 31 d. pirmą kartą šiais metais Lietuvoje afrikinis kiaulių maras (AKM) užregistruotas mažame kiaulių ūkyje Jonavos rajone, Kulvos seniūnijoje, Čičinų k.

Radus šerno gaišeną, būtina nedelsiant pranešti VMVT

2015-07-31 / Gyvūnų sveikata

Prasidėjus javapjūtei ir kūlimo darbams, įsibėgėjus uogavimo ir grybavimo sezonui, žmonės miškuose ar laukuose gali pastebėti kritusių šernų. Jų negalima liesti ar judinti. Apie šerno gaišeną būtina kuo greičiau pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT).

Kaip bus išduodamas gyvūno augintinio pasas?

2015-07-31 / Gyvūnų gerovė

Nuo šių metų rugpjūčio 3 d. iki gruodžio 31 d. gyvūno augintinio pasus šunų, kačių ir šeškų savininkams išduos tik VMVT teritorinių padalinių valstybiniai veterinarijos gydytojai.

Lietuvoje lankosi kinų delegacija – aptariamos pieno produktų ir jautienos eksporto galimybės

2015-07-27 / VMVT įvykiai, strategija

Šią savaitę Lietuvoje viešintiems Kinijos Prekybos ministerijos ir Generalinės kokybės priežiūros, inspekcijos ir karantino administracijos (AQSIQ) atstovams  pristatyta mūsų šalies valstybinė maisto ir veterinarijos kontrolės sistema, aptartos žemės ūkio produktų eksporto į Kiniją galimybės. Ypač didelis dėmesys skirtas lietuviškų pieno produktų eksportui.

Irano delegacija vertina Lietuvos galimybes eksportuoti jautieną

2015-07-24 / Importas/Eksportas

Šią savaitę Lietuvoje lankėsi Irano Islamo Respublikos kompetentingos institucijos delegacija, kuri vertino Lietuvoje vykdomą valstybinę maisto ir veterinarijos kontrolę. Vienas pagrindinių šio vizito tikslų – aptarti jautienos ir avienos eksporto į šią šalį galimybes.

AKM diagnozuotas Ignalinos ir Širvintų rajonuose

2015-07-24 / Gyvūnų sveikata

Du nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai šią savaitę užregistruoti Ignalinos ir Širvintų rajonuose. Širvintų rajone – tai pirmasis atvejis. Liga diagnozuota Petriškių kaimo miško apylinkėse rastam nugaišusiam šernui.

 

Privatūs veterinarijos gydytojai negalės išduoti gyvūno augintinio pasų

2015-07-24 / Gyvūnų sveikata

Išaiškinus ne vieną atvejį, kai privatūs veterinarijos gydytojai talkindami veisėjams, klastoja gyvūnų augintinių pasus, įrašus apie jų amžius ar skiepus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) griežtina jaunikliams išduodamų dokumentų kontrolę.

VMVT padės ukrainiečiams tobulinti veterinarinės kontrolės sistemą

2015-07-23 / VMVT įvykiai, strategija

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) kartu su Italijos Respublikos G. Caporale zooprofilaktikos institutu pateiktas pasiūlymas įgyvendinti 24 mėnesių trukmės Europos Sąjungos Dvynių projektą „Parama įgyvendinant sanitarijos ir fitosanitarijos priemonių įsipareigojimus pagal ES ir Ukrainos asociacijos susitarimą“, laimėjo atranką.

 

Panevėžio rajone penki žmonės apsinuodijo vestuvių vaišėmis

2015-07-23 / Viešasis maitinimas

Panevėžio rajone, kaimo turizmo sodyboje liepos 18-19 d. vykusi vestuvių šventė  penkiems svečiams baigėsi Panevėžio ligoninės infekcinių ligų skyriuje. Jiems diagnozuota ūmi žarnyno infekcija. Tyrimo metu nustatyta, kad šventėje dalyvavo 51 žmogus, o šventiniais patiekalais jie pasirūpino patys, mat sodyboje pobūviai neorganizuojami ir maistas negaminamas.