Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

NaujienosAKM židinyje įgyvendinamos saugos priemonės

2014-07-25 / Gyvūnų sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Rupinskų kiaulininkystės komplekse (Ignalinos r.) pastebėjus padidėjusį kiaulių gaišimą, nedelsiant buvo paimti kiaulių kraujo ir organų mėginiai. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus 40 mėginių, 36 buvo teigiami, t.y. diagnozuotas afrikinis kiaulių maras (AKM).

Lenkijoje afrikinis kiaulių maras nustatytas naminėms kiaulėms

2014-07-25 / Gyvūnų sveikata

Lenkijos Podlaskie provincijos Bialostoko apskrityje patvirtintas naujas afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis. Liga nustatyta penkioms naminėms kiaulėms. Ūkis, kuriame iš viso buvo laikomos 8 kiaulės, nuo Baltarusijos sienos nutolęs apie 300 m.

Saldainyje rastas metalinis svetimkūnis

2014-07-25 / Kiti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad vakar buvo gauta informacija apie saldainyje „Pergalė Truffles Original“ (tinkamumo vartoti terminas iki 2015-04-29) rastą metalinį svetimkūnį.

Dviem Šiaulių kebabinėm uždrausta gaminti maistą

2014-07-25 / Maisto gamybos kontrolė

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai atlikę patikrinimus, dviem kebabinėm skyrė griežtas baudas. Šiaulių VMVT specialistai sustabdė Šiauliuose Radviliškio gatvėje stovinčios mobilios kebabinės veiklą, nes maistas buvo ruošiamas ir tiekiamas vartotojams, neturint leidimo. Taip pat nebuvo tekančio šalto ir karšto vandens, neįrengta nuotekų sistema, kebabai gaminami iš žaliavų, kurių tinkamumo vartoti terminai pasibaigę.

Maisto papildai – apšvitinti jonizuojančiąja spinduliuote

2014-07-24 / Prekybos kontrolė

Europos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gauta informacija, kad maisto papildų „Bodyflex Combi“ sudėtyje yra džiovintų dilgėlių miltelių, kurie apšvitinti jonizuojančia spinduliuote.

Ignalinos rajono ūkyje – afrikinis kiaulių maras

2014-07-24 / Gyvūnų sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad vakar vakare gautas UAB ,,Idavang“ (Goštauto 40, Vilnius) generalinio direktoriaus pranešimas apie pastebėtą padidėjusį kiaulių gaišimą šiai bendrovei priklausančiame Rupinskų padalinyje (Rupinskų k., Kazitiškio sen., Ignalinos r.).

Visa šeima erkiniu encefalitu užsikrėtė vartodama savo ožkų pieną

2014-07-23 / Gyvūnų sveikata

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistams atlikus patikrinimą, erkiniu encefalitu susirgusios keturių asmenų šeimos sodyboje Klaipėdos rajone, Utrių kaime, ši liga diagnozuota ir dviem ožkom.

Salmoneliozės protrūkio Šiaulių rajone priežastis – „Labnoros“ tortai

2014-07-23 / Maisto gamybos kontrolė

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistams tęsiant tyrimą dėl Šiaulių rajone kilusio salmoneliozės protrūkio ir ištyrus konditerijos įmonėje „Labnora“ paimtus penkis maisto bei dešimt aplinkos plovinių mėginių, rasta salmonelių.

 

Už paskerstas kiaules ūkininkams išmokės 3,4 mln. Lt

2014-07-22 / Vartotojams

Ūkininkams, kurie dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) priverstinai išskerdė kiaules, pradėtos mokėti kompensacijos patirtiems nuostoliams atlyginti. Medžiotojai taip pat jau gali gauti išmokas už sumedžiotus šernus.