Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

NaujienosUkrainos ekspertas įvertino Lietuvoje taikomas priemones dėl afrikinio kiaulių maro

2014-11-28 / VMVT įvykiai, strategija

Šią savaitę Lietuvoje lankėsi Ukrainos valstybinės veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos Priešepizootinių priemonių direktorato vadovas Marian Trotskij.

Naujas afrikinio kiaulių maro atvejis Ignalinos rajone

2014-11-28 / Gyvūnų sveikata

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai patvirtino afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozę šernui, kurio gaišena rasta Ignalinos rajono Rimšės seniūnijos miške.

Kiaulių paskerdimo buferinėje zonoje terminas artėja

2014-11-28 / Gyvūnų sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena kiaulių laikytojams, auginantiems ne daugiau kaip šimtą kiaulių ir kurių laikymo vietos patenka į afrikinio kiaulių maro buferinės zonos vietovių sąrašą, kad iki 2014 m. gruodžio 15 d. privaloma paskersti kiaules savo reikmėms arba skerdyklose.

Seminare veterinarijos gydytojai svarstė afrikinio kiaulių maro problemas

2014-11-28 / VMVT įvykiai, strategija

Šių metų lapkričio 26 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos salėje vyko seminaras valstybiniams ir privatiems veterinarijos gydytojams „Afrikinis kiaulių maras“. Šį seminarą organizavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kartu su Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų generaliniu direktoratu (DG SANCO) pagal programą „Geresnis mokymasis, rūpinantis maisto sauga“.

Lietuvos paukščių laikytojams reikia sunerimti dėl Europoje besikartojančių paukščių gripo protrūkių

2014-11-28 / Gyvūnų sveikata

Vokietijos kompetentinga institucija informavo apie dar vieną paukščių gripo H5N8 tipo viruso atvejį. Vykdant intensyvią paukščių gripo stebėseną laukinių paukščių populiacijoje, buvo ištirta rudagalvė kryklė (Anas crecca), sumedžiota Riugeno saloje. Paukščiui nustatytas didelio patogeniškumo H5N8 virusas. Tai jau antras šio paukščių gripo atvejis Vokietijoje ir šeštas Europoje.

Jiezno gimnazijos valgykloje – draudžiami maisto priedai ir netinkami vartoti produktai

2014-11-27 / Maisto gamybos kontrolė

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai vakar laikinai sustabdė Jiezno gimnazijos valgyklos (Vytauto g. 42, Jieznas) maisto tvarkymo veiklą. Gimnazijoje tiekiamu maistu buvo nepatenkinta ir skundėsi Jiezno bendruomenė, todėl atliktas patikrinimas. Nustatyta grubių higienos pažeidimų ir rasta nesaugių produktų.

Asmeniniame bagaže vežtuose maisto produktuose nustatytas AKM virusas

2014-11-27 / Vartotojams

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad patikrinus asmenų, atvykusių į Lietuvą iš trečiųjų šalių, bagažą, viename iš vežtų ir konfiskuotų gyvūninės kilmės maisto produktų nustatytas afrikinio kiaulių maro virusas. Virusu užkrėstą dešrą vežėsi pilietis iš Baltarusijos.

Artėjant šaltiems orams, nepamirškime pasirūpinti gyvūnais

2014-11-27 / Gyvūnų gerovė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena ūkininkams ir kitiems gyvūnų laikytojams, kad atvėsus orams, reikia pasirūpinti savo gyvūnų laikymo sąlygomis, apsaugoti juos nuo šalčio.

Keičiasi požiūris ir verslo priežiūros priemonės

2014-11-25 / Vartotojams

Ūkio ministerija, vykdydama verslo priežiūros pertvarką, siekia, kad reikalavimai verslininkams taptų suprantamesni, lengviau ir patogiau prieinami, konsultacijos teisės aktų taikymo klausimais būtų aiškios ir nuolat teikiamos (https://www.youtube.com/watch?v=daHjGdhLF10).