Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

NaujienosIš rinkos surenkami nesaugūs džiovinti abrikosai

2015-03-02 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad iš mūsų šalies rinkos surenkami džiovinti abrikosai iš Uzbekijos (partijos Nr. 30.10.2015, tinkamumo vartoti terminas – 2015-10-30) dėl juose nustatyto per didelio kiekio sieros dioksido.

Lietuviškiems pieno produktams – Argentinos rinka

2015-03-02 / Importas/Eksportas

Patvirtinta, kad Lietuvos pieno produktų gamintojams atveriama Argentinos rinka. Šiandien, kovo 2 d., šios šalies ambasada persiuntė informaciją apie sėkmingai baigtas derybas dėl veterinarinių sertifikatų pieno ir pieno produktų eksportui suderinimo.

Sula – pavasario gamtos dovana žmonėms

2015-03-02 / Vartotojams

Artėjant pavasariui, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sulaukia vis daugiau klausimų apie sulos rinkimą, gamybą ar pardavimą. Į klausimus apie tai atsako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Šią savaitę – du nauji AKM atvejai

2015-02-27 / Gyvūnų sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šią savaitę Lietuvoje užregistruoti 2 nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai.

Baigta du mėnesius trukusi didelio masto tarptautinė operacija ,,Opson IV“

2015-02-27 / VMVT įvykiai, strategija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kartu su Muitinės departamentu prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos dalyvavo tarptautinėje Europolo – Interpolo inicijuotoje operacijoje ,,OPSON IV“. Šios operacijos tikslas – rinkoje, gamybos įmonėse bei importo metu nustatyti suklastotą ir nestandartinį maistą (neatitinkantį gamybos, pakavimo, laikymo ir tiekimo reikalavimų, nurodytų ES ir nacionaliniuose teisės aktuose), įskaitant ir alkoholinius gėrimus.

Atsakingas elgesys su augintiniais mažina ligų riziką

2015-02-26 / Vartotojams

Zoonozėmis vadinamos ligos, bendros gyvūnams ir žmonėms, kurios gali būti perduodamos tiesioginio kontakto būdu (glostant, maitinant gyvūną iš rankų) ar netiesiogiai (per užterštą aplinką). Jas sukelia virusai, bakterijos, pirmuonys, grybeliai ir kirmėlės. Priskaičiuojama daugiau kaip 200 zoonozinių ligų, kuriomis žmonės užsikrečia nuo gyvūnų. Dažniausiai Lietuvoje pasitaiko echinokokozė, toksokarozė, toksoplazmozė, salmoneliozė, kampilobakteriozė bei kitos bakterinės ir grybelinės ligos.

Vengrijoje nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripas

2015-02-25 / Gyvūnų sveikata

Vengrijos atsakinga institucija informavo Europos Komisiją apie šiais metais nustatytą pirmą didelio patogeniškumo H5N8 paukščių gripo atvejį.

Penkių pavadinimų maisto papilduose maistinių medžiagų mažiau nei nurodyta etiketėse

2015-02-24 / Prekybos kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pastaraisiais metais itin didelį dėmesį skiria Lietuvoje parduodamų maisto papildų kokybei ir nuolat atlieka skirtingų pavadinimų papildų laboratorinius tyrimus. Tiriant, ar gamintojai ženklinimo etiketėse nurodo tikslų maistinių mežiagų, chondroitino ir gliukozamino sulfatų, kiekį, jau ne pirmą kartą nustatomi neatitikimai. Paskutinio tyrimo rezultatai atskleidė, kad 5 pavadinimų papilduose maistinių medžiagų kiekis skyrėsi nuo to, kokį deklaruoja gamintojas.

Kaip saugoti sparnuočius nuo paukščių gripo?

2015-02-23 / Gyvūnų sveikata

Europos ir Azijos šalyse nustatomi vis nauji paukščių gripo atvejai. Olandijoje šiemet užregistruoti jau 5 atvejai, Vokietijoje – 4, Anglijoje – 1, Bulgarijoje – 1 ir Italijoje – 1. O Kanadoje paukščių gripas buvo diagnozuotas žmogui, grįžusiam iš kelionės po Kiniją. Tad artėjant pavasarinei sparnuočių migracijai labai svarbu imtis atsargumo priemonių.

1 2 3 4 5 6 7 8