Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

NaujienosŪkininkams gera žinia iš Bosnijos – galimybė eksportuoti gyvus galvijus

2015-04-27 / Importas/Eksportas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo patvirtinimą, kad nuo šiol Bosnijos ir Hercegovinos pirkėjams Lietuva galės pasiūlyti ne tik jautienos produkcijos, tačiau eksportuoti ir gyvus galvijus. Tai labai gera žinia mūsų šalies ūkininkams, užsiimantiems veislinių ir produkcinių galvijų auginimu.

Su Pasauline veterinarijos diena!

2015-04-24 / Kiti

Mieli kolegos,

paskutinis balandžio šeštadienis, kai švenčiama Pasaulinė veterinarijos diena, mums primena, kokios svarbios, įvairiapusės profesijos atstovais esame. Mes atsakingi, kad būtų sveiki gyvūnai, neplistų užkrečiamosios ligos, žmones pasiektų tik saugus ir kokybiškas maistas. Atsakomybė didelė, todėl privalome dirbti profesionaliai ir kūrybiškai, pasitikėti savimi ir kolegomis.

Ką daryti, kad vaikai ugdymo įstaigose galėtų valgyti skaniai ir sveikai?

2015-04-24 / VMVT įvykiai, strategija

Kokios kokybės patiekalai tiekiami vaikams mokyklų ir darželių valgyklose, taip pat kokiomis sąlygomis gaminamas maistas, nuolat tikrina Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai. Kasmet 50 proc. patikrinimų nustatoma higienos, maisto saugos ar kokybės pažeidimų. Kaip spręsti jau tragiška tampančią situaciją?

Lietuviškas ,,Džiugo“ sūris pasieks Brazilijos gyventojus

2015-04-24 / Importas/Eksportas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo Brazilijos žemės ūkio, gyvūnų ir maisto ministerijos patvirtinimą dėl galimybės eksportuoti lietuvišką ,,Džiugo“ sūrį į šią šalį. Brazilus jau netrukus pasieks AB „Žemaitijos pienas“ „Dziugas mild“, „Dziugas piquant“ ir „Dziugas Delicate“ sūriai.

Šią savaitę AKM nustatytas 2 šernams

2015-04-24 / Gyvūnų sveikata

Šią savaitę Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute AKM diagnozė patvirtinta dviem šernams, rastiems Rokiškio rajono Kamajų seniūnijos miške.

J. Milius: „Per 20 metų į 70 proc. Lietuvos rajonų neatvyko dirbti nė vienas jaunas veterinarijos gydytojas“

2015-04-24 / VMVT įvykiai, strategija

Kasmet paskutinį balandžio šeštadienį visame pasaulyje minint veterinarijos dieną, prisimenama, kokia svarbi ši profesija. Ne veltui Pasaulinė veterinarijos gydytojų asociacija savo devizu pasirinko šūkį „Sveiki gyvūnai – sveiki žmonės“. Apie tai, kokius iššūkius šiandien reikia įveikti veterinarijos gydytojams, pokalbis su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorium dr. Jonu Milium.

 

 

 

Prekiauti gyvais paukščiais galima tik nustatytose vietose

2015-04-23 / Prekybos kontrolė

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai primena, kad prasidėjus pavasarinei prekybai gyvais vienadieniais viščiukais ar vištomis dedeklėmis, jais prekiauti galima tik nustatytose vietose – paukštininkystės ūkiuose, naminių paukščių prekiautojų patalpose ar savivaldybių sprendimais patvirtintose turgavietėse.

„Kretingos maistas“ į mokyklų valgyklas tiekė nesaugius ir nekokybiškus patiekalus

2015-04-22 / Maisto gamybos kontrolė

Nemažai mokinių ir jų tėvų jau ne vienerius metus yra nepatenkinti maitinimo kokybe ugdymo įstaigose, todėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai ypatingą dėmesį skiria valgykloms, reaguojama į kiekvieną skundą. Vos gavus skundą dėl Žeimių mokykloje-daugiafunkciniame centre (Mokyklos g. 1, Žeimių miestelis, Jonavos r.) gaminamų patiekalų kokybės, išsiaiškinti situacijos išvyko profesionalų komanda iš centrinės VMVT.

Maisto produktus ir papildus sportininkams reikėtų rinktis itin atidžiai

2015-04-22 / Vartotojams

Lietuvos vartotojai internetu (myprotein.com svetainėje) galėjo įsigyti kanadietiškų maisto produktų sportininkams „Myprotein Salt & Vinegar Protein Puffs“, kurių etiketėse dėl pakavimo klaidos nebuvo nurodytas alergenas – kviečiai. Europos Komisija išplatino pranešimą apie šį neteisingai paženklintą maistą. Produktai buvo sufasuoti į netinkamas pakuotes, kuriose nepateikta visa reikalaujama informacija. Tokie maisto produktai gali sukelti sveikatos sutrikimų žmonėms, turintiems alergiją kviečiams ar jų netoleruojantiems.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15