Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

NaujienosAnt šventinio stalo – kokybiški kiaušiniai

2015-03-30 / Prekybos kontrolė

Artėjant šv. Velykų šventei, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai tikrina, kokios kokybės kiaušiniai parduodami Lietuvos miestų ir miestelių parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse. Nustatoma netinkamai paženklintų, be įsigijimo dokumentų kiaušinių.

Šią savaitę – du AKM atvejai

2015-03-27 / Gyvūnų sveikata

Šią savaitę Lietuvoje užregistruoti du afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai AKM diagnozę patvirtino dviems nugaišusiems šernams, rastiems Ignalinos rajono Kazitiškio ir Ceikinų seniūnijos miškuose. 

Požymiai, perspėjantys, kad augintinį užkrėtė erkė

2015-03-27 / Gyvūnų sveikata

Jau pabudo erkės ir aktyvios jos bus iki spalio mėnesio. Šios kraujasiurbės platina daugybę virusinių ir bakterinių ligų. Naminius gyvūnus jos gali apkrėsti net 15 rūšių ligomis – neretai sunkiomis ir net mirtinomis formomis. Itin pavojingos erkės pavasarį, nes peržiemojusios ir išlindusios iš dirvožemio, aktyviai ieško maisto – žmonių ar gyvūnų kraujo. Pavasarį jaunos erkės (vadinamosios nimfos) būna labai mažos, todėl jas sunku pastebėti. 

„Rietavo turguje“ patiekalus siūlė iš netvarkingo vagonėlio

2015-03-26 / Viešasis maitinimas

Rietavo valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) sprendimu, laikinai sustabdyta viešojo maitinimo įmonės, įsikūrusios vagonėlyje, UAB „Rietavo turgus“ turgavietėje Budrikių kaime (Rietavo sen.), veikla. Šiame laikiname statinyje sekmadieniais (turgaus dienomis) lankytojams buvo siūlomi įvairūs vietoje iškepti ar pašildyti kulinarijos gaminiai ir patiekalai. 

Stokholmo centre – paukščių gripu užsikrėtusios gulbės

2015-03-26 / Gyvūnų sveikata

Švedijos veterinarijos tarnyba pranešė, kad vasario ir kovo mėnesiais Stokholmo centre buvo rasta nugaišusių gulbių nebylių (Cygnus olor). Ištyrus 10 nugaišusių paukščių, pusei jų diagnozuotas didelio patogeniškumo paukščių gripo viruso A tipas, nors šiai ligai būdingų pataloginių anatominių pakitimų nebuvo nustatyta.

Veterinarijos gydytojos patarimai kačių laikytojams

2015-03-25 / Gyvūnų gerovė

Kačių laikytojų nuomonės dažniausiai skiriasi dėl pagrindinių klausimų – ar verta neskirtus veisti gyvūnus augintinius kastruoti, ar tai laikoma jų žalojimu ir ėjimu prieš gamtą, ar katėms būtina palakstyti lauke? Paplitusi nuomonė, kad kastruojant gyvūnus, neužtikrinamas jų natūralus poreikis daugintis, pažeidžiama jų gerovė. Apie tai, kas geriau mūsų augintiniams, aiškina Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjo pavaduotoja, veterinarijos gydytoja Rasa Sirutkaitytė.

Skatins VMVT inspektorius dirbti tik skaidriai ir dar profesionaliau

2015-03-24 / VMVT įvykiai, strategija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) siekdama, kad visi inspektoriai dirbtų tik skaidriai, suteiktų profesionalias konsultacijas bei taptų verslininkų partneriais, diegia naujoviškus personalo valdymo ir antikorupcinius modelius.

Aptarti vaikų maitinimo, kavinių ir restoranų higienos problemų sprendimai

2015-03-20 / VMVT įvykiai, strategija

Siekiant surasti operatyviausius ir efektyviausius būdus, kaip užtikrinti kokybišką vaikų maitinimą mokyklose ir darželiuose, geresnę higieną viešojo maitinimo įmonėse, užkirsti kelią nesaugiems maisto papildams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) glaudžiai bendradarbiauja su ministerijų, savivaldybių, verslo atstovų, visuomeninių organizacijų atstovais.

Per savaitę rasti 6 šernai, nugaišę nuo AKM

2015-03-20 / Gyvūnų sveikata

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šią savaitę Lietuvoje užregistruoti du nauji afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejai. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai AKM diagnozę patvirtino penkiems nugaišusiems šernams, rastiems Kupiškio rajono Šimonių miške ir vienam, rastam Zarasų rajono Zarasų seniūnijos miške.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11