Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

Perengtos rekomendacijos „Kaip paruošti saugų ir kokybišką maistą vaikų darželiuose ir mokyklose?“


VMVT

Vaikų ugdymo įstaigose Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kasmet nustato daugybę pažeidimų: maistas gaminamas netinkamose patalpose, naudojami vaikų maitinimui draudžiami maisto priedai arba gaminiai, neaiškios kilmės ir kokybės produktai. Kad darželiuose ir mokyklose ant stalų garuotų kokybiški, maistingi ir švieži patiekalai, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba parengė rekomendacijas ugdymo įstaigų ir valgyklų vadovams.


2014-08-27 / Vartotojams

Latviškuose šprotuose – didelis kancerogenų kiekis


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Lenkijos, kad rūkytų šprotų konservuose „Goldfish“ nustatytas beveik dvigubai didesnis kiekis nei leistina kancerogenų policiklinių aromatinių angliavandenilių. Rasta benzo(a)pireno, benz(a)antraceno, benzo(b)fluoranteno ir chireno. Bendras teršalų kiekis – 73,56 µg/kg, kai didžiausia leidžiama norma – 30 µg/kg.


2014-08-27 / Vartotojams

Lietuvoje per 14 metų neužfiksuotas nei vienas galvijų kempinligės atvejis


VMVT

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad vienoje Vilniaus ligoninių mirusi pacientė galėjo sirgti kempinlige, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Lietuvoje galvijų spongiforminė encefalopatija arba kempinligė niekuomet nebuvo pasireiškusi ar diagnozuota.


2014-08-25 / Vartotojams

Prancūziškame sūryje – E. coli bakterijos


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo informacijos iš Prancūzijos atsakingos institucijos, kad sūryje “MORBIER AOP au lait cru” (25% MG) rasta E. coli (Escherichia coli) bakterijų.


2014-08-25 / Prekybos kontrolė

Rokiškio rajono ūkyje nustatytas afrikinio kiaulių maro židinys


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad šiandien, rugpjūčio 22 d. ištyrus savo reikmėms paskerstos kiaulės kraujo mėginius, Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos privačiame ūkyje nustatytas naujas afrikinio kiaulių maro (AKM) židinys. Iš viso ūkyje buvo laikomos dvi kiaulės. Šiemet tai jau penktasis AMK židinys šalyje, nustatytas kiaulių ūkyje, dar trys židiniai užfiksuoti laukinėje faunoje.


2014-08-22 / Gyvūnų sveikata

Europos Komisija išplėtė afrikiniu kiaulių maru užkrėstų zonų ribas


VMVT

Šių metų rugpjūčio 21 d. Briuselyje Europos Komisijos (EK) Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinio komiteto (SCoFCAH) Gyvūnų sveikatos ir gerovės skyriaus posėdyje priimtas mūsų šaliai labai svarbus sprendimas, kuriuo Lietuvoje, Latvijoje Estijoje ir Lenkijoje išplečiamos afrikiniu kiaulių maru užkrėstos ir padidintos rizikos teritorijos. Dokumentas įsigalios jį paskelbus oficialiame ES leidinyje.


2014-08-22 / VMVT įvykiai, strategija

Maisto papilduose sportininkams – per didelis kiekis nikotino rūgšties


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įspėja vartotojus dėl nesaugių Jungtinėje Karalystėje pagamintų maisto papildų sportininkams „Amix Nutrition „Opti Pack“, kurie išplatinti 8 Europos Sąjungos valstybėse. Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF Prancūzijos atsakinga institucija informavo, kad vartojant šiuos maisto papildus kyla pavojus  perdozuoti vitamino B3 (nikotino rūgšties).

 


2014-08-22 / Vartotojams
Daugiau naujienų