Paieška

Kontaktai

Valstybinė maisto ir veterinarijos
tarnyba
Lietuvos Respublikos
Vyriausybės įstaiga
Biudžetinė įstaiga
Juridinių asmenų registras
Įstaigos kodas 188601279
Adresas Siesikų g. 19,
LT-07170 Vilnius.
Tel. (8 5) 240 4361,
faks. (8 5) 240 4362,
el. paštas vvt@vet.lt.

Naujienų prenumerata

Dažniausiai nesaugių medžiagų randama maisto papilduose sportininkams


VMVT

Įvairių šalių atsakingi specialistai, tikrindami, ar saugūs maisto papildai pasiekia vartotojus, šiuose produktuose dažnai nustato sveikatai kenksmingų medžiagų. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad itin atidžiai reikėtų riktis internetu parduodamus amerikietiškus sportininkams skirtus papildus, nes juose randama net haliucinogeniniu poveikiu pasižyminčiu medžiagų.

 


2014-08-19 / Vartotojams

Lietuvišką mėsą, žuvininkystės ir pieno produktus galima eksportuoti į Libaną ir Serbiją


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nuolat aktyviai bendradarbiauja su kompetetingomis įvairių šalių tarnybomis dėl naujų rinkų gyvūninei produkcijai. Tad mūsų ūkininkams ir verslininkams atsiveria vis platesnės eksporto galimybės. Nuo šiol Lietuvos mėsos, žuvininkystės ir pieno produktus galima vežti į Libaną ir Serbiją.


2014-08-18 / Importas/Eksportas

Duonoje rasta toksino, brokoliuose – pesticido likučių


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai šviežiuose lenkiškuose brokoliuose nustatė pesticido chlorpirifoso likučių. Tyrimas pradėtas ir Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavus pranešimą, kad ekologiškoje duonoje „Diverse Brotsorten“ rasta ochratoksino.

 

 

 


2014-08-13 / Prekybos kontrolė

Afrikinio kiaulių maro židinys Ignalinos rajone plečiasi


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša, kad dvejuose Ignalinos rajono ūkiuose, esančiuose Ceikinų ir Dūkšto seniūnijose, užfiksuotas kiaulių gaišimas.  Šiandien gauti laboratorinių tyrimų rezultatai patvirtino, kad abejuose ūkiuose kiaulės užsikrėtę afrikiniu kiaulių maru (AKM).


2014-08-13 / Gyvūnų sveikata

Maisto pramonės atstovai raginami gaminti sveikesnius produktus


VMVT

Dvylikos Europos Sąjungos šalių ekspertai pastaruosius ketverius metus suvieniję jėgas vykdė projektą „Salux“, kurio tikslas – paskatinti maisto pramonės atstovus gaminti sveikatai palankesnius produktus. Italijos, Suomijos, Lietuvos, Bulgarijos, Vokietijos, Rumunijos, Jungtinė Karalystės, Prancūzijos, Slovėnijos, Austrijos, Vengrijos ir Ispanijos specialistai ieškojo būdų kaip gamintojai vartotojams galėtų pasiūlyti kuo daugiau pakeistos sudėties (reformuliuotų) produktų, kuriuose  sumažintas druskos, cukraus ar riebalų (ypač sočiųjų ir transriebiųjų rūgščių) kiekis.


2014-08-12 / VMVT įvykiai, strategija

Ignalinos rajone nugaišusiam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Ignalinos rajone Vidiškių seniūnijoje rastam nugaišusiam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras (toliau – AKM).


2014-08-11 / Gyvūnų sveikata

Nustačius antimikrobinių medžiagų likučių uždrausta prekiauti lenkiška jautiena


VMVT

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą, kad sušaldytos lenkiškos jautienos partijoje nustatytas didžiausią leistiną koncentraciją ženkliai viršijantis antibiotiko oksitetraciklino kiekis.


2014-08-11 / Maisto gamybos kontrolė
Daugiau naujienų